اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ای سی گمنام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ای سی گمنام

سلام دوستان
    من یک مدار از یک شرکت خریداری کردم و این شرکت برای این که نقشه مدارش لو نره نوشته های روی یکی از ای سی هاشو پاک کرده . می خاستم بدونم که راهی هست که ما بتونیم بفهمیم که این ای سی چی هستش
    ممنون :smile:
    انجمن LABVIEW
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=279.0
    اموزش ميكروكنترلرهاي AVR به زبان ساده
    http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,7070.0.html

پاسخ : ای سی گمنام

سلام:
    من شنیدم دستگاهی هستش که میتونه شماره ای سی رو بده ولی قیمتش بلاست

دیدگاه

سلام
      این مدار چیکار میکنه؟
      در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
      مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saleh
        سلام:
        من شنیدم دستگاهی هستش که میتونه شماره ای سی رو بده ولی قیمتش بلاست
        نه این دستگاه ها برای سری های خاصی کار میکنند نه همه ای سی ها

دیدگاه

اونم فقط ای سی های منطقی
          البته برای شناخت میکرو ها هم میشه کارهائی کرد

دیدگاه

سلام
            این مدار رو قبلا خریده بودم یک پروگرامر AVR هستش که همه نوع خانواده AVR رو ساپورت میکنه . یک ایسی 20 پایه روی این مدار هستش که نوشته های روشو پاک کردن تا کسی نتونه از روی مدار کپی بزنه
            ممنون می شم اگه راهنمایی بفرمایید :smile:
            انجمن LABVIEW

دیدگاه

سلام
              عکسی از مدارش نداری؟؟
              با پورت پارالل کار میکنه؟
              قدیمیه؟
              ممکنه 74HC244 باشه :rolleyes:
              در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
              مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

دوست من این یه اصله توی بازار که محصول رو سعی می کنند طوری طراحی بکنند که نشه ازش کپی برداشت ( البته واسه ایرونی ها مسله ای نیست )
                برادر من ( به قول یکی :biggrin

مگه پروگرمر قحطیه توی اینترنت بگردی ( چی گفتم ) مثل پشگل ( به قول اون یکی ) اون چیزی که فراونه پروگرمره

دیدگاه

سلام دوست عزیز اگه اشتباه نکنم پروگرامر شما stk200 از شرکت نوآوران الکترونیک هست . در این صورت این آی سی همونطور که آقا محمد اشاره کردند بافر 74244 هست.
                  majid_valentin بی پرواست.جسورانه می پرسد.رودروایسی ندارد.هر چه دلش خواست می گوید!!
                  اهل مراعات نیست.
                  معنی ساخت و پاخت را نمیداند.
                  بزرگ و کوچک را نمیشناسد ..
                  بی باکی را یواشکی آموخته. در تاریکی می نشیند و روشنایی را می پاید.
                  پر انرژی و با نشاط است واز سانسور و فیلترینگ غمین است نیش دارند اما آزار ندارد!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majid_valentine
                    سلام دوست عزیز اگه اشتباه نکنم پروگرامر شما stk200 از شرکت نوآوران الکترونیک هست . در این صورت این آی سی همونطور که آقا محمد اشاره کردند بافر 74244 هست.
                    سلام
                    اره زدی تو خال پروگرامر avr مال شرکت نواوران الکترونیک هستش :biggrin:
                    انجمن LABVIEW

دیدگاه

آی سی تستر معمولا برای گیت های AND و ... به کار می ره و تشخیص سالمی یا ...
                      یک آی سی ،یک مدار ه،داخل یک پک بسته بندی شده،آیا شما می تونین یک مدار بسازین و اون رو داخل یک قوطی بزارین و فقط ورودی خروجی هاشو بیرون بیارین و بعد یکی بیاد بگه این چیه؟
                      مسلما اگر مدار ساده باشه،آره،اما برای یک مدار پیچیده چی ؟
                      آی سی تستر آی سی هایی که فقط چند گیت ساده دارن رو نشون می ده،البته در کل کسایی که مدتهاست با مدارها کار می کنه می تونن حدس بزنن وظیفه آی سی که اینجا گزاشتن چیه،مثلا یک نوسانگر ه یا .. بعد چند آی سی مورد استفاده در این ضمینه رو با پایه های بکار رفته در اینجا مقایسه کنه،و اونوقت احتمالا بفهمه که این چی بوده ...
                      در هر حال اینم که معلوم شد،پروگرمر خواستی من چند تا نقشه رو می زارم توو شایتم،حتی مدل USB رو دارم که همه حتی بیسکام پشتی بانی می کنن
                      فقط دعا کنین از افسردگی در بیام

دیدگاه

برو بابا بخاطر یه بافــــــــــر تاپیک زدی ؟!؟!؟!
                        خوب خودت ورودی ، خروجی هاش رو چک می کردی می فهمیدی چیه دیگه ؟؟؟ دیگه چرا پرسیدی ؟؟؟
                        در ضمن اونی که این قبیل چیزا رو می تسته اسمش لاجیک آنالایزره که همون طور که از اسمش بر میاد لاجیکال و منطقی کار می کنه نه آنالوگ .
                        کلا خودت اگر ورودی خروجی یه آی سی معمولی رو ببینی می فهمی ، مگر اینکه آی سی fpga , micro controller باشه و قفل شده باشه که در این صورت باید این بخش از طراحی رو به عهده بگیری ، البته اونطور که من فهمیدم اکثر این میکرو ها رو هم میشه قفلش رو درآورد!
                        دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

یه پیشنهاد شاید کار ساز بشه :rolleyes: ببین تو نت یه چرخی بزن سعی کن مدار مشابه پروگرمرتو (اگه تونستی) پیدا کن ببین آی سی که تو اون مدار به جای آی سی مدار خودت گذاشته چیه و مهمتر از این برای چه کاریه بعد می تونی آی سی های مشابهشو پیدا کنی و با آی سی خودت مطابقت بدی
                          خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
                          [hr]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X