اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کشیدن pcb در dxp

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کشیدن pcb در dxp

سلام دوستان
    یه سوال داشتم. من می خوام بدون کشیدن شماتیک, pcb مدارم رو بکشم می خوام ببینم این کار در dxp
    امکان پذیره یا نه؟
    البته خودم یه چیزایی کشیدم که نمی دونم اگه بخوام بدم به یه کارگاه که برام مدارچاپی بزنه فایلم مشکل داره یا نه؟ روش کارم رو میگم ببینین ایراد داره یا نه؟
    اول یه برد رو با اندازه مورد نظرم از قسمت pcb board wizard ایجاد کردم قطعات رو از کتابخونه روی برد چیدم و با گزینه line از منوی place سیم کشی ها رو انجام دادم الان بردم شبیه به اون چیزی که می خوام ولی وقتی گزینه design rule check رو از منوی tools میزنم یه لیست بلند بالا برام نشون میده که فکر می کنم error باشن چون هیجا که ننوشته error.
    حالا دوستان این کار من ایراد داره؟
    ممنون

پاسخ : کشیدن pcb در dxp

نوشته اصلی توسط afshin_bh
    سلام دوستان
    یه سوال داشتم. من می خوام بدون کشیدن شماتیک, pcb مدارم رو بکشم می خوام ببینم این کار در dxp
    امکان پذیره یا نه؟
    البته خودم یه چیزایی کشیدم که نمی دونم اگه بخوام بدم به یه کارگاه که برام مدارچاپی بزنه فایلم مشکل داره یا نه؟ روش کارم رو میگم ببینین ایراد داره یا نه؟
    اول یه برد رو با اندازه مورد نظرم از قسمت pcb board wizard ایجاد کردم قطعات رو از کتابخونه روی برد چیدم و با گزینه line از منوی place سیم کشی ها رو انجام دادم الان بردم شبیه به اون چیزی که می خوام ولی وقتی گزینه design rule check رو از منوی tools میزنم یه لیست بلند بالا برام نشون میده که فکر می کنم error باشن چون هیجا که ننوشته error.
    حالا دوستان این کار من ایراد داره؟
    ممنون
    سلام شما هم می تونی با pcb board wizard تولید کنی یا با file .new- pcb البته اینطوری در آخر باید تنظیمات رو انجام بدی
    کار شما درسته و برای چاپ هم مشکلی نداری
    اگه error نداری ، بنظر من اصلا سراغ rule chek نرو

دیدگاه

سلام
      دوست عزیز ممنون که جواب دادین.
      میشه بگین اصلا این rule check مربوط به چیه؟ راسنش من اولین باره که با dxp کار میکنم
      و این کارا رو هم از روی اموزش هایی که توی نت بود انجام دادم.
      و یه چیز دیگه اینکه از کجا بفهمم error دارم یا نه؟
      وقتی rule check رو میزنم تصویر پایین میاد

دیدگاه

سلام rule در واقع یکسری قوانین هست که شما تعیین می کنی مثیلا عرض تراکها یا فاصله پدها و...
        که اینها رو برای pcb به صورت قانون تعیین می کنی و می دونی که برای این بورد این قوانین تعیین شده
        ولی با روش شما نیاز نیست .شما pcb رو همونطور بکش بده واسه چاپ

دیدگاه

دوست عزیز موقعی که گزینه page setup رو میزنم error زیر میاد میدونید مربوط به چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afshin_bh
            دوست عزیز موقعی که گزینه page setup رو میزنم error زیر میاد میدونید مربوط به چیه؟

page setup از گزینه فایل رو اگه می گی ؟ ممکنه از خود نصب نرم افزار باشه ،اگه می خوای تنظیماتشو انجام بدی در حاشه کنار sheet هم می تونی دابل کلیک کنی ، تنظیماتش میاد

این قسمت چیزی نداره ،بیشتر واسه پرینت ، برای چی می خوای؟؟

دیدگاه

هیچی میخواستم اول یه دونه نمونه روی کاغذ چاپ کنم ببینم خوبه یا نه که فهمیدم اصلا از نصب خود نرم افزاره چون موقعی که فایلای دیگه رو هم باز می کنی بعد page setup رو میزنی همون error رو میده.

حالا یه چیز دیگه البته ببخشید که زیاد سوال میکنم من موقعی که قطعات رو از کتابخونه برداشتم و با line سیم کشی کردم دیگه کاری به پد ها نداشتم الان از منوی فایل که smart pdf رو میزنم و فقط battom layer رو تیک میزنم تا یه فایل اطلاعاتی از کار رو بده فقط خط ها رو مشخص میکنه و دیگه پد ها رو نشون نمیده
              حالا من باید پد ها رو هم بکشم یا نه؟

دیدگاه

سلام
                ببینید برای اینکه چاپ کنید باید فایل رو به صورت pcb2004 ذخیره (هرجا این مدل رو ایجاد می کنن) می کنید و تحویل اون شرکت میدی براتون برد رو چاپ می کنن

2.بالاخره سیم ها رو به پد وصل کردی دیگه ولی لایه مس نیست و پد ها در لایه اتصالات مسی قرار دارند شاید به این دلیل که از بالا نشون می ده پدها دید ندارند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X