ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 17 از 17
    2010/03/30
    30
    0

پاسخ : تولید فرکانس 7/1 مگا هرتز

من رو مدار اولی کار کردم مقادیر رو هم کم و زیاد کردم ولی نتیجه نداد تو ازمایشگاه با فانکشن فرکانس 1.7 باحداکثر دامنه بهش اعمال کردم ولی خیلی کم به آب ضربه میزد .حالا گیرمون دوتاست یکی اینکه دقیقا فرکانس باید 1.7 باشه دوم تا 30 ولت تقویت بشه یه راهی جلوی من بذارین :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
    2010/03/30
    30
    0

یکی به دادم برسه واویلا :twisted: :angry: :angry: :angry:
    2008/08/01
    تهران
    305
    48

سلام
    در مورد ترانسدیوسرهای پیزو الکترک تا این حد شنیدم که هر کدوم یک فرکانس رزنانس الکترومکانیکی دارند که در اون فرکانس حد اکثر ارتعاش مکانیکی رو خواهند داشت و البته اثر پیزوالکترک تبدیل نوسان الکترکی به لغزشهای مکانیکی و بالعکس هست . :rolleyes:
    به این ترتیب شما بازه وسیعی از فرکانسها رو میتونید به وسیله یک تقویت کننده ترانزیستوری ساده به این تراندیوسرها اعمال کنید و البته حداکثر ارتعاشات در فرکانس مختص به قطعه شما اتفاق خواهد افتاد و در این مورد یا فروشنده باید شما رو یاری کنه و اگر اطلاعاتش صحیح نیست با ساختن مدار سادهای که لینکش بالا بود و تغییر فرکانس ورودی در بازه 40KHZ تا 2.4MHZ میتونید فرکانس تشدید الکترومکانیکی قطعتون رو پیدا کنید. :read:
    برای این کار میتونید از سیگنال ژنراتور هم استفاده کنید و دیگه احتیاجی به گیتهای منطقی ندارید(فقط جهت ازمایش).
    دقت کنید که دامنه خروجی ژنراتور بین 0 تامثبت 5 ولت تنظیم شده باشه چون ترانزیستور آسیب میبینه. و ولتاز تغذیه VCC برای کلکتور ترانزیستور هم بین 20 تا 30 ولت باشه... :nerd:

موفقیت یک فرایند است نه یک اتفاق...

******** استفاده از گزينه تشكر نشانه اهميت و احترام شما به پيگيري شخص نظر دهنده است ********
    2010/03/30
    30
    0

ای اهالی انجمن یه کاری بکنید تا از اسیلاتورهای بالا فرکانس 1.7 بیاد بیرون گفتم من تو آزمایشگاه که تست کردم با فرکانس 1.7 مگا بیشترین ضربات به اب وارد میشد .پس گام اول تولید دقیق فرکانس1.7 .این فرکانس که تولید شد حالا میشه یه فکری واسه تقویتش کرد آخه من که نمیتونم همش اونه به فانکشن ژنراتور وصل کنم .حالا خدا وکیلی یکی پیدا نمیشه یه فرکانس 1.7 از مدارات پیدا کنه یا یه راهی پیدا کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    2011/04/18
    6
    0

سلام اقا هادی این کیت رو از کوچه الیک جمهوری گرفتم یک کیت بهم داد با یه پیزو همین با یک ترانس 24 ولت وسیله دیگه هم لازم هست ؟؟
    2010/03/30
    30
    0

سلام فکر کنم هر دو سوکت از یه جا تغذیه میشه(حدث می زنم)که خودش dc میکنه و یه سوکت دیگه هم مستقیم به 24 ولت می خوره .اگه یه عکس ازش بذاری راحتتر کمکت مکنم.چون روی کیت احتمالا یه نوسان ساز داره با فرکانس خاص پیزیی که خریدی.یه کاری کن اونو وصل کن بعد از خروجیی که میره به پیزو یه شکل موج با اسکوپ بگیر ببین اصلا موجی تولید میشه یا نه اگه نشد یه ولتاژ dc 12 ولت بده اگه راه افتاد یه خبری به ما بده راستی پکیجشو چند گرفتی.؟؟؟
    2011/08/23
    دامغان
    621
    11

سلام می تونی با میکرو این فرکانس رو ایجاد کنی من تا ده کیلو هرتز را بلدم
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 17 از 17