اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتقال صوت دیتا تصویر به صورت بیسیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتقال صوت دیتا تصویر به صورت بیسیم

با سلام به همگی من دارم روی ارسال صوت دیتا تصویر به صورت بیسیم تحقیق میکنم . ممنون میشم اگه بگید از کجا شروع کنم و لیستی از قطعات مورد نیاز بذارید :read:

پاسخ : انتقال صوت دیتا تصویر به صورت بیسیم

من تا حالا دیتا شیت جند تا ماژول رو بررسی کردم و لی چیز زیادی دستگیرم نشده :sad: مثلا من نمیدونم ارسال صوت دیتا و تصویر هر کدوم به تنهایی چگونه است(البته این رو میدونم که خوده صوت وتصویر دیتا هستند) و یا مثلا اگه کسی میتونه به صورت بلوک دیاگرامی و کلی تفاوت های این سه نوع ارسال بکشه خیلی ممنونشم . من توی این مرحله میخوام به صورت کلی با فرستده ها و انواع آنها آشنا بشم تا در آینده بتونم به طراحی و ساخت برسم اما یکی از بزرگترین مشکلاتم اینه که حداقل های تئوری رو درباره ی فرستنده ها نمیدونم دوستان اگه منبع یا رفرنسی به زبان ساده دارند دریغ نکن ثواب داره به خدا :cry2:

دیدگاه

در ادامه مطالعاتم به این نمودار بلوکی رسیدم :
      1-منبع سیگنال پیام : میتواند میکروفون دوربین تلویزیون و یا دیگر وسایل تبدیل کننده ی اطلاعات به سیگنال الکتریکی باشد
      2- تقویت کننده : سیگنال های تقویت شده برای محدود شدن از یک فیلتر پایین گذر عبور داده میشود . سئوال چرا از فیلتر پایین گذر استفاده میشه ؟ و چرا اصلا سیگنال پیام رو محدود میکنند؟ وچرا با اینکار بخشی از اطلاعات از بین نمیره؟
      3- نوسانسازRF :فرکانس حامل یا کسر صحیحی از آن را ایجاد میکند
      4-تقویت کننده یrf و ضرب کننده ی فرکانس : یک یا چند تقویت کننده سطح توان سیگنال نوسانساز را به حد لازم در ورودی مدولاتور میرساند .مدار خروجی در یک هارمونیک فرکانس ورودی تنظیم میشود و به این ترتیب عمل چند برابر کردن فرکانس صورت میگیرد تا فرکانس حامل مضرب صحیحی از فرکانس نوسانساز باشد. سئوال منظور از هارمونیک چیست ؟
      5- مدولاتور: سیگنال و مولفه های فرکانسی حامل را ترکیب کرده و طیف سیگنال خروجی در حوالی فرکانس حاملrf مطلوب قرار دارد . سئوال فرکانس حامل rf مطلوب چه فرکانسی است ؟
      6-تقویت کننده ی rf:پس از مدولاسیون تقویت کننده های دیگری لازم است تا توان سیگنال به مقدار مطلوب برای تحویل شدن به آنتن برسد .
      7- آنتن فرستنده: آنتن فرستنده انرژی RF را به یک موج الکترومغناطیسی تبدیل میکند
      8- آنتن گیرنده: موج منتشر شده ولتاژ کوچکی در آنتن گیرنده القا میکند
      9- تقویت کننده ی rf (+نویز): این طبقه توان سیگنال را به مقدار مناسب برای ورودی مخلوط کننده میرساند و به جداسازی نوسان ساز محلی از ورودی نیز کمک میکند
      10-نوسانساز محلی(+نویز): نوسان ساز محلی گیرنده طوری تنظیم میشود که فرکانس آن Flo به اندازه ی فرکانس میانی Fif با فرکانس ورودی تفاوت داشته باشد. سئول منظور از فرکانس میانی چیست ؟
      11-مخلوط کننده(+نویز) : یک عنصر غیر خطی است که فرکانس دریافتی Frf را به فرکانس میانی Fif میبرد موج مدوله شده سوار بر حامل نیز به فرکانس میانی برده میشود .سئوال : چرا به فرکانس میانی میبرند ؟
      12-تقویت کننده ی If :توان سگینال را به حد مطلوب برای آشکار سازی میرساند
      13- آشکار ساز: پیام را از ورودی مدوله شده If جدا میکند سئوال هنوز برام IF جا نیفتاد من میدونم یه قطعه ای تو بازار به اسم IF هست که یه جور سلف نمیدونم شایدم یه فیلتر ؟
      14-تقویت کننده : توان خروجی آشکار ساز رو افزایش میدهد
      15-بلندگو و صفحه تلویزیون و غیره
      دوستان در صورتی که اطلاعاتی دارند دریغ نکنند . ممنون

دیدگاه

با سلام وخوشحالی از این همه همکاری و پویایی دوستان عضو که سئولام رو جواب میدن :surprised: در ادامه تحقیق و بررسی که انجام دادم به ابن نتیجه رسیدم که باید ماژول ها رو بذارم کنار چون با کار کردن با اون ها چیز زیادی یاد نمگیرم نهایتش اینه که ماژول عمل ارسال ودریافت رو انجام میده لذا از دوستان مخوام IC هایی رو که برای ارسال و دریافت صوت تصویر و دیتا میشناسند معرفی کنند البته اگه وقتش رو دارن . متشکرم .

دیدگاه

سلام
          سعی کن اول یه اوسیلاتور بسازی بعد صدا و تصویر رو روش مدوله کنی برو دنبال یه نوسان ساز ساده حدود فرکانس 450 یا 200 مگاهرتز

دیدگاه

خوب پیش رفتی ولی باید به ترتیب جلو میرفتی که نرفتی.به نظر من اول از کتاب مخابرات بچه های هنرستان رشته الکترونیک شروع کن که خوب و مفهومی یاد یگیری.

دیدگاه

nazaretoon darbare IC haye SIM ke dar mobail bekar mire chie? ein IC ha ham ghabeliat ersal soat ham tasvir va ham data ro ba ham daran
              dar zemn sharmandeh winozam farsi nadasht

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ep5ara علی رضا امینی
                سلام
                سعی کن اول یه اوسیلاتور بسازی بعد صدا و تصویر رو روش مدوله کنی برو دنبال یه نوسان ساز ساده حدود فرکانس 450 یا 200 مگاهرتز
                میتونی بیشتر راهنمایی کنی من فعلا دیتا رو کنار گذاشتم و میخوام یه فرستنده برای صدا و ویدئو بسازم . تا جایی که من اطلاع دارم حداقل فرکانس اسیلاتور باید 5 برابر فرکانس چیزی که میخوایم بفرستیم باشه ولی سئوال اینجاست که من نمیدونم فرکانس ویدئو چقدره ؟

دیدگاه

خب از این همه کمک مسرورم . :sad:چرا کسی کمک نمیکنه ؟الان فقط روی ارسال ویدئو به صورت وایرلس کار میکنم . اگه دوستان وقت کردند یه نگاهی به دیتا شیت این آی سی هایی که پیدا کردم بندازن و نظر بدن زیاد وقت نمگیره MC44BC375U.pdf and MAX2850.pdf در ضمن من از دوربین مدار یه آیفون تصویری برای گرفتن تصویر ویدئویی استفاده میکنم . حالا چند تا سئوال :
                  1- خروجی این دوربین ها دیجیتال یا آنالوگ ؟
                  2- برای انتقال وایرلس ویدئو چه فرقی مبکنه دیجیتال باشه یا آنالوگ ؟

4- آیا با آی سی های خانواده SIM هم میشه ویدئو رو وایرلس انتقال داد؟با PIC سی دو بیتی چطور ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X