اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

موتور با سرعت زیاد ، وزن کم ، جریان کم و قیمت مناسب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

موتور با سرعت زیاد ، وزن کم ، جریان کم و قیمت مناسب

سلام خدمت همگی .
    یک سوال داشتم .
    من یک موتور می خواهم که از لحاظ سرعت در حد بالایی باشه همین طور جریان زیادی هم نخواهد ضمن این که سبک هم باشد . 4 عدد از این نوع موتور می خواهم تا آن ها را به صورت مربع و با فاصله از هم به یکدیگر متصل کنم تا بتوانم با شدت هوای حاصل از چرخیدن ملخ این چهار موتور را به همراه مدار کنترلی و باطری ( که در وسط مربع هستند ) حدود 2 متر از زمین بلند کنم ( البته موتور ها باد را به طرف پایین می دهند به شکلی که این مربع به صورت عمودی بلند شود ) . اگر موتوری با این مشخصات هست لطفاً راهنمایی کنید ( البته دنبال موتور هایی با قیمت مناسب به همراه مشخصاتی که گفتم هستم ) .

پاسخ : موتور با سرعت زیاد ، وزن کم ، جریان کم و قیمت مناسب

سلام دایی
    چیزی که داری می سازی یه نمونه مشابه توی بازار داره. بهش UFO میگن چون شبیه بشقاب پرنده عمل می کنه.
    این سایتها هم UFO میفروشن همه موتورهای مخصوصشو:
    www.modelshop.ir
    www.persiahobby.com
    http://www.tehransargarmi.blogfa.com
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

این چیزی که دوستمون میگه احتمالا کوادروتور هستش . بعضی ها هم میگن کوارتر! باید از موتور های براشلس استفاده کنی که جریان خیلی بالایی میکشند . قیمت بالایی دارند و به طبع درایور براشلس هم باید بگیری . جایرو می خواد و ملخ . ملخ CW وCCW . اینکه نوع موتور تراستش چقدر باشه بستگی به وزن مدل داره . باتری هاش هم که خودش هزینه بره . در مجموع چیز کم هزینه ای نمیشه .البته بستگی به وزن و ابعاد مدل داره . زمان پروازش هم چندان زیاد نخواهد بود . خیلی خوب باشه بین 30 دقیقه و رویایی باشه 1 ساعت! من دوستام که مدل بازن چند بار رفتیم واسه تست پرواز ! بار اول موقع هاور کردن کرش کرد نزدیک بود بزنه چند نفر رو... ولی کلی حال داد!
      Gracias A La Vida
      [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
      http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
      زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

اگه براشلس میخوای و میتونی تا 150-160 تومن پول بدی مکسون ec 45 بگیر که سنسور هال هم داره و خوب کلا چیز خوبیه وبهتر ازشم نیست و جریانی که میکشه واقعا کمه یعنی ec 30 w با 4300 rpm ماکسیمم 1-2 میکشه و پیکشم 10 آمپره (که نیست کمتره)
        The truth is not true!!!! the Truth is your own if U think Its TRUTH and The TRUTH is written in blood because its Ur own & Ur dream is the Truth if U see A thing if U feel A thing U build it like a building(!!!) and there is no thing.

دیدگاه

سلام.
          البته EC45 خوبه، ولی نه برای این کار.
          ما خودمون موتوری که برای QUAD ROTOR ROBOT گذاشتیم. (IRAN OPEN 2011 امسال)
          1- موتور مدل TOWER PRO 2410 بود، که حدوده 11000RPM و باتری 3CELL میخواست و زیر بار تا 12A رو تحمل میکنه. البته بستگی داره به وزن سازه(که معمولا زیر 2کیلو باید باشه).
          2- داریور ها(یا همون SPEED CONTROLER ها) مدل 18A براش مناسبه.!
          3- ملخ ها هم باید پوش و پول باشه، چون دوتا موتور راست گرد و دوتایه دیگه چپ گرد هستن.(که تعادلش تویه هوا بخوبی حفظ شه و دوره خودش نچرخه و...)
          4- مقدار توان و دور موتور با طول ملخ رابطه مستقیم داره.(موتور دور بالا، ملخ کوچکتر میخواد و برعکس...)
          5- سیستم کنترلر و جایرو و... هم که بحث مفصلی داره.
          Always in your service
          http://roboland.ir
          Full Robotic & Automation Products

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afshinar
            سلام.
            البته EC45 خوبه، ولی نه برای این کار.
            ما خودمون موتوری که برای QUAD ROTOR ROBOT گذاشتیم. (IRAN OPEN 2011 امسال)
            1- موتور مدل TOWER PRO 2410 بود، که حدوده 11000RPM و باتری 3CELL میخواست و زیر بار تا 12A رو تحمل میکنه. البته بستگی داره به وزن سازه(که معمولا زیر 2کیلو باید باشه).
            2- داریور ها(یا همون SPEED CONTROLER ها) مدل 18A براش مناسبه.!
            3- ملخ ها هم باید پوش و پول باشه، چون دوتا موتور راست گرد و دوتایه دیگه چپ گرد هستن.(که تعادلش تویه هوا بخوبی حفظ شه و دوره خودش نچرخه و...)
            4- مقدار توان و دور موتور با طول ملخ رابطه مستقیم داره.(موتور دور بالا، ملخ کوچکتر میخواد و برعکس...)
            5- سیستم کنترلر و جایرو و... هم که بحث مفصلی داره.
            خیلی جریان میکشه واتش هم کم تره میتونه ec 45 وات بالا تر ببره که 11000 rpm باشه و جریان کشیشم باز کمتر از 4-5 آمپر میشه سنسور هال هم داره!!
            The truth is not true!!!! the Truth is your own if U think Its TRUTH and The TRUTH is written in blood because its Ur own & Ur dream is the Truth if U see A thing if U feel A thing U build it like a building(!!!) and there is no thing.

دیدگاه

سلام .
              دوست عزیز اگه نمیخوای زیاد هزینه کنی فکر کنم موتور براشلسی که توی هارد دیسک ها هست کارت رو راه بندازه . 5000 دور میزنه و وزنش خیلی کمه . برای هزینه هم که کافیه یه دونه هارد سوخته بگیری که موتورش سالم باشه.
              [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X