اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

rs485

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

rs485

سلام
    کسی میتونه در مورد بیت فریم ارسال داده در rs485 به من اطلاعات
    بده؟ :nerd:
    انما الحیوة عقیدة و جهاد

پاسخ : rs485

با سلام خدمت همه دوستان.
    بدلیل پیدا کردن تاپیک با نام مورد نظر از ارسال پست جدید خودداری کردم.

من در یک پروژه نیاز دارم تا بین دو میکرو در فواصل بالای 25 متر یا حداقل 25 متر ارتباط سریال برقرار کنم.
    در رابطه با پروتکل هایی(بافر هایی) که بتونم باهاش این فاصله رو بدون خطا پشتیبانی کنم یه سری تحقیقات انجام دادم که پیشنهاد خیلی اشخاص اسفاده از پروتکل RS485 بود.

خوب بعد از یه سرچ کلی یه بنده خدایی این مدارو بهم پیشنهاد کرد:

حالا میخوام ببینم این مدار 100درصد عملیه یا نه؟
    اگر عملی نیست لطفا یه شماتیک عملی از این مدار برام قرار بدید.یا اگر مدار و پروتکل بهتری هست لطفا معرفی کنید.ممنون.
    راستی توی چندتا تاپیک دیدم که نوشته بودن تبدیل RS232 به RS485 و برای این کار یه مدار مبدل گرونقیمت و البته حجیم پیشنهاد شده بود.
    میکروهای من مگا128 و مگا64 هستند.میخواستم ببینم برای برقراری ارتباط بین این دو میکرو از طریق Rs485 نیاز به مبدل 232 به 485 هست یا نه؟

دیدگاه

با سلام خدمت همه دوستان.
      بدلیل پیدا کردن تاپیک با نام مورد نظر از ارسال پست جدید خودداری کردم.

من در یک پروژه نیاز دارم تا بین دو میکرو در فواصل بالای 25 متر یا حداقل 25 متر ارتباط سریال برقرار کنم.
      در رابطه با پروتکل هایی(بافر هایی) که بتونم باهاش این فاصله رو بدون خطا پشتیبانی کنم یه سری تحقیقات انجام دادم که پیشنهاد خیلی اشخاص اسفاده از پروتکل RS485 بود.

خوب بعد از یه سرچ کلی یه بنده خدایی این مدارو بهم پیشنهاد کرد:

حالا میخوام ببینم این مدار 100درصد عملیه یا نه؟
      اگر عملی نیست لطفا یه شماتیک عملی از این مدار برام قرار بدید.یا اگر مدار و پروتکل بهتری هست لطفا معرفی کنید.ممنون.
      راستی توی چندتا تاپیک دیدم که نوشته بودن تبدیل RS232 به RS485 و برای این کار یه مدار مبدل گرونقیمت و البته حجیم پیشنهاد شده بود.
      میکروهای من مگا128 و مگا64 هستند.میخواستم ببینم برای برقراری ارتباط بین این دو میکرو از طریق Rs485 نیاز به مبدل 232 به 485 هست یا نه؟

دیدگاه

این مدار شما عملیه
        همونطور که می دونید ارتباط 485 یک ارتیاط نیمه دو طرفه هست و باید شما توسط پایه های ایسی ، جهت ارتباط رو مشخص کنید یعنی از حالت دریافت به ارسال برید .
        این مبدل که اینجاست ، این کارو بصورت اتوماتیک انجام میده ولی چون شما میکرو دارید میتونید با برنامه نویسی و استفاده از یک پایه میکروهاتون ، حالت دریافت و ارسال خودتون معین کنید . تنها چیزی که شما نیاز دارید یک آیسی 485 هست ... همین اصلا مابقی مدار رو نیاز ندارید
        برای اطلاعات بیشتر به تاپیک ((تغذیه مدار و عملکرد سیستمی با 485)) مراجعه کنید
        Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

اگر میخوایین full duplex کار کنین (که بعید میدونم) میتونین از RS422 استفاده کنین.

دیدگاه

ممنون از پاسختون
            فقط گفتین این مدار خودش این کاررو انجام میده درسته؟یعنی خودکار حالت رو عوض میکنه.در اینصورت بازم نیازه من حالت ارسال و دریافت رو با میکرو تعیین کنم؟
            من اصلا ارسال و دریاف همزمان ندارم.فکر میکنید نیازه خودم با میکرو این کارو بکنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا آقازاده
              اگر میخوایین full duplex کار کنین (که بعید میدونم) میتونین از RS422 استفاده کنین.
              RS422؟
              میتونید یه شماتیک عملی معرفی کنید؟
              اگه Full Duplex بشه که ضرر نداره. :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط syavash_kasraeee

برای اطلاعات بیشتر به تاپیک ((تغذیه مدار و عملکرد سیستمی با 485)) مراجعه کنید
                آقا سیاوش میشه این تاپیک تغذیه مدار و عملکرد سیستمی با 485 رو لینکشو بهم بدین؟
                پیداش نکردم :redface:

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=48464.msg311413#msg311413
                  Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

در حقیقت RS422 چیزی نیست جز یک RS485 دو کاناله. فقط یک تفاوت کوچیک هم داره که نعداد گره ها نباید از 16 تا بیشتر بشه.
                    ضمنا این پروتکل بجای 2 سیم از 4 سیم (دو زوج) استفاده میکنه. بنا براین اگر full-duplex بودن اجباری نیست صرفه با RS485 هست.

دیدگاه

پاسخ : rs485 با AVR

سلام به دوستان
                      وقت همگی بخیر
                      میخواستم ببینم کسی در مورد ارتباط AVR با RS485 به صورت Full Duplex اطلاعات داره منو راهنمایی کنه؟ممنونم
                      جدیدترین ویرایش توسط علیرضا@; ۱۵:۵۰ ۱۳۹۹/۰۳/۲۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علیرضا@ نمایش پست ها
                        سلام به دوستان
                        وقت همگی بخیر
                        میخواستم ببینم کسی در مورد ارتباط AVR با RS485 به صورت Full Duplex اطلاعات داره منو راهنمایی کنه؟ممنونم
                        سلام
                        دوست عزیز RS-485 یک ارتباط 2 سیمه نیمه دو طرفه یا Half Duplex هستش و در لحظه فقط در یک سمت امکان ارسال داده وجود داره. اگر بخوایید ارتباط کاملا 2 طرفه داشته باشید، یا باید از RS-232 استفاده کنید که 3 سیم احتیاج داره و زیاد مناسب محیط های پر نویز و مسیر طولانی نیست، یا از RS-422 استفاده کنید که 4 تا سیم دیفرانسیلی داره و برای مواردی که گفتم مناسب تره. RS-422 در واقع شبیه 2 تا RS-485 هستش که به موازات هم کار میکنن.
                        نه اگر در مورد کارکرد RS-485 سوالی دارید، بفرمایید تا راهنمایی بگیرید.

دیدگاه

سلام.
                          ممنون دوست عزیز از پاسختون
                          در مورد
                          RS-232 با توجه به نوع کارکرد برای من مناسب نیست.قطعات و آی سی های RS-422 هم در ایران متاسفانه موجود نمیباشد.از این رو من به ناچار برای پروژه می بایست از RS-485 (بصورت Full Duplex) استفاده کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علیرضا@ نمایش پست ها
                            سلام.
                            ممنون دوست عزیز از پاسختون
                            در مورد
                            RS-232 با توجه به نوع کارکرد برای من مناسب نیست.قطعات و آی سی های RS-422 هم در ایران متاسفانه موجود نمیباشد.از این رو من به ناچار برای پروژه می بایست از RS-485 (بصورت Full Duplex) استفاده کنم.

با سلام
                            ارتباط RS485 ذاتا هاف دوپلکس هست و شما نمیتونید فول دوپلکسش کنین.
                            فول دوپلکس به معنی ارسال و دریافت همزمان هست و برای اینکار نیاز هست خطوط TX و RX بطورمجزا موجود باشه.
                            چون در 485 تنها یک خط ارتباطی وجود داره بنا بر این استفاده ازش بصورت فول دوپلکس امکان پذیر نیست.
                            درایور 422 آیسی MAX488 هست که تو بازار ما هم از قدیم بوده و هست.
                            کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

ممنون دوست عزیز خیلی لطف کردید
                              جسارتا شماتیکی از برد راه انداز RS422 دارید؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X