اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت جعبه بلندگو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت جعبه بلندگو

سلام به همه دوستداران صدا
    من میخوام یک جفت باند حرفه ای بسازم کارهاشو انجام دادم(آمپلی شو ساختم) الانم میخوام بلندگوهاشو بخرم بانداشو بسازم(Floor Standing Speaker) اما نمیدونم جعبشو چجوری و از روی چه اصولی بسازم :sad: در این مورد خیلی سرچ کردم اما چیزی دستگیرم نشد به جز یه سایت خارجی که برنامه ساخت باکس بلندگو رو داشت.. http://www.ajdesigner.com/speaker/asealedexample.php اما این برای ما که تو ایران هستیم کاربرد نداره چون هیچ بلندگویی رو پارامتراشو نداریم حتی بهترین بلندگو ها چونکه به قول دوست خوبمون آقای اشک این بلندگوها یونیورسال هستن. ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه. شنیدم میگن کتاب هست ولی نمیدونم از کجا باید تهیه کرد از دوستان کسی میدونه کتاب ساخت بلنگو کجا میشه تهیه کرد؟
    I Love Music

پاسخ : ساخت جعبه بلندگو

فکر کنم باید بری تو کار مهندسی اکوستیک
    ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

خیلی ممنونم از توجه شما دوست عزیز اگه میشه منو راهنمایی کنید من خودم میخوام جعبه بسازم سیستم های صوتی نمیخوام با هم ویا با فضاهای مختلف مچ کنم که برم تو کار آکوستیک :angry:
      پایدار باشید :bye
      I Love Music

دیدگاه

ممنونم که هیچکی جواب سوال من رو نداد. oo:

I Love Music

دیدگاه

سلام دوست عزیز
          ساخت یه جعبه ی حرفه ای که بتونه به نحو احسن خروجی آمپلی رو پخش کنه ، کار ساده ای نیست
          حتما میدونی که یه باکس نامناسب ممکن توان واقعی سیستم رو پایین نشون بده
          در حال حاضر هم بیشتر برندهای خوب تو دنیا هم با نگاه اقتصادی به این مقوله مینگرند ، یعنی سعی میکنن از کوچکترین ، سبکترین و کم هزینه ترین جعبه بیشترین صدا رو بگیرن!
          و اما برای شما:
          به نظر من ابتدا بلندگو های هر لاین رو با توجه با امپدانس خروجی آمپلی و توانش انتخاب کن
          بعد مدار کراس اور مناسبی رو براش بساز یا سفارش بده
          در آخر با توجه به باندهایی که پیدا کردی یه جعبه ی حرفه ای مثل محصولات کنوود یا مونتاربو رو شبیه سازی کن
          حالا دقیقا عین خودشم نشد زیاد مهم نیس
          نکته های ساخت خود جعبه هم زیاده و نمیشه اینطوری گفت!
          امیدوارم کمکی شده باشه

دیدگاه

خیلی ممنونم از توجه شما دوست عزیز و گرامی @};- واقعا این چند نکته ای که گفتین کاربردیه ممنون از راهنماییتون متشکرم.
            شما میدونین کجا میشه کتاب ساخت بلندگو پیدا کرد؟ به من گفتن تهران هست ولی آدرس دقیقشو ندادن :-??
            I Love Music

دیدگاه

خواهش میکنم
              نه متاسفانه نمیدونم!
              اما از یکی از دوستان سراغشو میگیرم ، اگه پیدا کرد به شما هم اطلاع میدم

دیدگاه

یه توصیه می کنم دوست عزیز از این برادر بزرگترت گوش کن
                بی خودی وقت و پول و انرژی خودت رو هدر نده من کلی رفتم سراغ اینکار و دو جفت بلندگو به خیال خودم خوب ساختم برام تموم شد حدود 120 تومن بعد یه روز تو یه مغازه سمساری و دست دوم فروشی یه جفت بلندگوی پاناسونیک سه بلندگوه ناز دیدم خریدمشون نمیدونم 50 یا 60 تومن اونا کجا مال خودم کجا
                برو مغازه های دست دوم فروشی مخصوصا آلان که دیگه سی دی های قدیمی از رده خارج شدن خیلی راحت می تونی یک جفت بلندگوشون رو مثلا سونی یا پانا سونیک یا مارکهای خوب و اصل رو با 50 تا 60 تومن گیر بیاری که خیلی ارزونتر و با کیفیت تر هم هست
                تا توانی رفع غم از چهره ای غمناک کن***در جهان گریاندن آسان است اشکی پاک کن

دیدگاه

ممنونم از راهنماییتون :smile:
                  I Love Music

دیدگاه

http://www.parts-express.com/ :wow: :mrgreen: :mrgreen:
                    پایدار باشید. :bye
                    I Love Music

دیدگاه

سلام به همه دوستان
                      من ادرس و تلفن فروشگاه می خوام واسه خرید بلند تو تهران
                      ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن
                      ادرس _ تلفن _ ایمیل

دیدگاه

همون بلندگو منظورم بود :nice:
                        :redface:

دیدگاه

سلام دوست عزیزم. پاساژ امجد طبقه پایین سمت راست فروشگاه JBL آقای حجازی. بلندگوهای خیلی خوبی دارن
                          I Love Music

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SHAHRYAR52
                            یه توصیه می کنم دوست عزیز از این برادر بزرگترت گوش کن
                            بی خودی وقت و پول و انرژی خودت رو هدر نده من کلی رفتم سراغ اینکار و دو جفت بلندگو به خیال خودم خوب ساختم برام تموم شد حدود 120 تومن بعد یه روز تو یه مغازه سمساری و دست دوم فروشی یه جفت بلندگوی پاناسونیک سه بلندگوه ناز دیدم خریدمشون نمیدونم 50 یا 60 تومن اونا کجا مال خودم کجا
                            برو مغازه های دست دوم فروشی مخصوصا آلان که دیگه سی دی های قدیمی از رده خارج شدن خیلی راحت می تونی یک جفت بلندگوشون رو مثلا سونی یا پانا سونیک یا مارکهای خوب و اصل رو با 50 تا 60 تومن گیر بیاری که خیلی ارزونتر و با کیفیت تر هم هست
                            اقا من یه امپلی 200 وات واقعی 8 اهم با 2n3055 ساختم . تو ولتاژ 70 ولت 3 امپر جریان میکشه . با یکی از این بلندگو مسجدی بزرگا تست کردم . میخواستم ببینم این بلندگوهایی که شما میگین تحمل این توان رو دارن؟ از کجا میتونم بفهمم توان واقعی بلندگوها چند واته؟ بغیر از باز کردن بلندگو و دیدن پشتش یا برچسب پشت بلندگو
                            ظاهرشون تقریبا چه اندازه ایه؟

دیدگاه

دوست عزیز بلندگوهای دست دوم غیر از دردسر چیز دیگه ای نداره :angry: یعنی ارزش خریدن نداره. َشما اگه میخوای حاظری بخری جدید و نو بخر. اگرم مثل من دوست داری بسازی یک جفت باند دابل ووفر(بخاطر قدرت آمپلیفایرتون گفتم دابل ووفر) به صورت 3راهه بساز با ووفرهای دانمارکی - میدرنج سونی و تیوتر دام. این بلندگوهارو پاساژ امجد طبقه پایین سمت راست فروشگاه JBL داره.
                              I Love Music

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X