اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار آمپلی فایر 60 وات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار آمپلی فایر 60 وات

با سلام
    دوستان این مدار از سایت معتبر esp گرفته شده و با یک ترانس 24 ولت دوبل 3 تا 4 آمپر براحتی کار می کند . من خودم این مدار راساخته ام و دوستان می توانند برای ساختن یک اسپیکر خانگی ازش استفاده کنند . این نقشه مدار:

این هم نقشه منبع تغذیه :

این هم نمونه هایی که خودم ساختم :

پاسخ : مدار آمپلی فایر 60 وات

این مدار را دارم..........من همیشه از مداراتی که با دوبل کار میکنند خوشم نمیاد.....................

در ضمن او پتاسیومتر نقش انچنانی فکر نکنم داشته باشه (با وجود دیود ها)ولی به دلیل تلرانس دیودو... برای یکسان کردن ولتاژ بیس ترانزیستوها هست.درست میگم یا اشتباه..................

از تنظیمات این پتاسیموتر هم بگو..................................

در ضمن ترانزیستور mge مداش فرق داره............اینای که گذاشتی فکر کنم tip باشه ........tip تو عایق کردن نسبت به mje راحتره ودیگه نیاز به واشر برای پیچ نیست .............
    وفکر کنم اون عایق های میکا باشه وازتو پاور دراوردی ....اخه هیجا گیر نمیاد و همه از این طلق ها هستند
    ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

این مدار را دارم..........من همیشه از مداراتی که با دوبل کار میکنند خوشم نمیاد.....................
      بفرما این هم یکی با ولتاز تک:

در ضمن او پتاسیومتر نقش انچنانی فکر نکنم داشته باشه (با وجود دیود ها)ولی به دلیل تلرانس دیودو... برای یکسان کردن ولتاژ بیس ترانزیستوها هست.درست میگم یا اشتباه
      بله درسته - ولی اگر تنظیم بشه بهتره
      از تنظیمات این پتاسیموتر هم بگو.
      راستش برای تنظیم این کار را انجام دادم.
      1) اهم متر را روی رنج دی سی قرار دادم
      2) پروب مشکی رو به زمین مدار و قرمز رو به بلندگو وصل کردم .
      3) بدون اینکه ورودی بدم با چرخش پتانسیومتر سعی کردم ولتاژ به صفر نزدیک بشه
      در ضمن ترانزیستور mge مداش فرق داره............اینای که گذاشتی فکر کنم tip باشه ........tip تو عایق کردن نسبت به mje راحتره ودیگه نیاز به واشر برای پیچ نیست
      شما برای این مدار میتونی هم از 2n3055 و هم از سری tip و هم از سری mje استفاده کنی
      البته خب tip راحتره
      وفکر کنم اون عایق های میکا باشه وازتو پاور دراوردی ....اخه هیجا گیر نمیاد و همه از این طلق ها هستند
      کاملا" درسته .
      راستی یادت نره اون تاپیک تعمیر اسپیکر رو ادامه بده من هم یه چیزهایی یاد بگیرم

دیدگاه

این دوستمون اینقدر دیر دیر میاد بالا که ادم دیگه ..............................

....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

کی میگه اون عایقها گیر نمیاد. من خودم 100 تاشو دارم. فکر کنم دونه ای 150 تومن گرفتم. البته از قم.
          خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

سلام
            استاد اشک به نظرتون مدار اون آمپ 60 وات که درست کردم میتونه یک باند 12 اینچی رو درایو کنه ( برای ساخت اکو همراه )

دیدگاه

اگه ولتاژ و جریان لازم رو براش تامین کنید بله. چرا جواب نده؟ ولی همراه باطری هم لازم داره وگرنه همراه نیست.
              خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

آمپلی فایر زیاد تعریفی نیست چند ماه پیش یکی از روی همین نقشه ساختم دلم رو نگرفت کیفیت صدایش جالب نبود ولی برای تجربه خوبه اگه خواستی یه چیز کار درست بسازی خبر بده یه دونه درجه یکش رو برات بذارم
                تا توانی رفع غم از چهره ای غمناک کن***در جهان گریاندن آسان است اشکی پاک کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SHAHRYAR52
                  آمپلی فایر زیاد تعریفی نیست چند ماه پیش یکی از روی همین نقشه ساختم دلم رو نگرفت کیفیت صدایش جالب نبود ولی برای تجربه خوبه اگه خواستی یه چیز کار درست بسازی خبر بده یه دونه درجه یکش رو برات بذارم
                  ممنون میشم بزارید
                  http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

با TDA7377ببندید دوتا 30وات داره که میشه همون 60وات
                    35واتم میده ها(70وات)ولی صدا بهم میریزه...
                    Proudly @real_ahmadi
                    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MAHDI ZAMANI
                      ممنون میشم بزارید
                      سلام این پست مال خیلی وقت پیش هست. کاربر مورد نظر شما هم خیلی وقت هست به انجمن سر نزده .اگر مدار خاصی مد نظرت هست بگو شاید تونستیم کمکت کنیم.
                      موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365
                        سلام این پست مال خیلی وقت پیش هست. کاربر مورد نظر شما هم خیلی وقت هست به انجمن سر نزده .اگر مدار خاصی مد نظرت هست بگو شاید تونستیم کمکت کنیم.
                        موفق باشی
                        من یه ساب معمولیکوچیک دارم و اینکه 4 تا بلند گو که برای بلند گو ها توی التیوم pcb کشیدم فیلتر ساب هم گذاشتم فقط برای ساب ی امپ 60 واتی میخوام چون توی امپلی تقریبا بی تجربه هستم میخوام ساختنش هم راحت باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MAHDI ZAMANI
                          من یه ساب معمولیکوچیک دارم و اینکه 4 تا بلند گو که برای بلند گو ها توی التیوم pcb کشیدم فیلتر ساب هم گذاشتم فقط برای ساب ی امپ 60 واتی میخوام چون توی امپلی تقریبا بی تجربه هستم میخوام ساختنش هم راحت باشه
                          من نظرم اینه که بهتره از آیسی استفاده کنید .با این حال اگه می خوای با ترانزیستور بسازی باید حداقل یک ترانس دوبل 24 ولت تهیه کنی می تونی این کارو بکنی؟

دیدگاه

با سلام
                            دوستان این مدار از سایت معتبر esp گرفته شده و با یک ترانس 24 ولت دوبل 3 تا 4 آمپر براحتی کار می کند . من خودم این مدار راساخته ام و دوستان می توانند برای ساختن یک اسپیکر خانگی ازش استفاده کنند . این نقشه مدار:

این هم نقشه منبع تغذیه :

این هم نمونه هایی که خودم ساختم :

به جای این همه زحمت یک عدد کیت استریو 60 وات دانشجو کیت رو بگیید حاش رو ببیرید
                            از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
                            --------------------------------------------------------
                            تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
                            --------------------------------------------------------
                            اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

من نظرم اینه که بهتره از آیسی استفاده کنید .با این حال اگه می خوای با ترانزیستور بسازی باید حداقل یک ترانس دوبل 24 ولت تهیه کنی می تونی این کارو بکنی؟
                              روی ترانس مشکلی وجود نداره ترانس پیچ هست راحت این کار میکنم نظرتون کدوما بهتره؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X