اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقسیم بار در کنتور عمومی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقسیم بار در کنتور عمومی

با سلام خدمت اساتید محترم
    بهترین راه تقسیم بار عمومی ساختمان بر روی دو تا کنتور چیست(در ساختمان های دو واحده) ؟ آیا می شود تمام فاز و نول های عمومی را یک جا کرده و فاز عمومی را مثلا به کنتور یک زده و نول آن را به کنتور دو وصل کنیم

پاسخ : تقسیم بار در کنتور عمومی

نوشته اصلی توسط mahmoodi1990
    با سلام خدمت اساتید محترم
    بهترین راه تقسیم بار عمومی ساختمان بر روی دو تا کنتور چیست(در ساختمان های دو واحده) ؟ آیا می شود تمام فاز و نول های عمومی را یک جا کرده و فاز عمومی را مثلا به کنتور یک زده و نول آن را به کنتور دو وصل کنیم
    اگه نیاز به 2 تا کنتور بوده بهتره که بار ها رو هم مشخص کنی
    موازی کردن کنتور ها کار درستی نیست
    معمولن هم از 2 تا فاز مجزا استفاده می کنن

بار ها اگه مشخص اونا رو بنویس تا بچه ها کمکت کنن تا تقسیم بشه

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

بار شامل روشنایی و پریز حیاط شامل (دو تا چراغ سر در 5تا چراغ تو حیاط و و4تا پریز ) .درب برقی از نوع ریلی . روشنایی راه پله(چشمی با4 چراغ سقفی ) و پریز(3عدد) . روشنایی پشت بام (4عدد حبابی)پریز پمپ و ترانس آیفون .آیا راهی علمی وجود داره که خودم بتونم حساب کنم .
      با تشکر

دیدگاه

تمام اینا یک کنتور هم براش زیاده
        اگه می خای اینا رو هم بین دو تا کنتور تقسیم کنی بارهای روشنایی رو تقسیم بر 2 کن و زیر هر کنتور ببند
        البته بیشتر مصرف مربوط به روشنایی راهپله ست

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

ولی قبول دارید چیز دقیقی در نمی اد چون یه چراغ مثل راه پله دارای تایم هست و به صورت لحظه ای وصل میشه و یک چراغ مثل حیاط هم ممکنه دایم روشن باشه و چراغ پشت بام هم ممکنه سال به دوازده ماه روشن نشه . همچنین پمپ یک مصرف کننده ی پر قدرت است که به صورت لحظه ای وصل میشه درب برقی هم همینطور. آیا روشی دقیق تر وجود نداره؟ در مورد مسئله ای هم که خودم گفتم (کلیه ی بار عمومی که شامل دو سیم میشه فاز و نول.سیم فاز رو به کنتور یک بدن نول رو به کنتور دو چون اختلاف پتانسیل 220باعث میشه تا چراغ یا هر وسیله ای کار کنه خوب ما فاز رو از یک کنتور و نول رو از کنتور دیگر میگیریم این از نظر شما اشکالی ادارد )؟
          باتشکر

دیدگاه

این کار رو نکن
            فرصن اگه زیر یک فاز هم باشه فیوز ها زو داری با هم موازی می کنی و این اشکال داره
            مثلن 2 تا فیوز 25 آمپر که در موقع اتصالی عملن فیوز 50 آمپر شده

دیدگاه

من توجیه نشدم شاید چنین چیزی درست باشه ولی کاری که من کردم از تمامی محل های مذکور سیم با سطح مقطع مناسب رو تا زیر کنتور آوردم که( طبیعتا یکی نوله و دیگری فازه )حال یک فاز از کنتور یک اوردم و آن را به سر مینیاتوری ها (که برای هر مکان یک فیوز مینیاتوری با آمپر مناسب قرار دادم)بردم . و یک نول هم از کنتور دو گرفتم و به تمامی نول ها سربندی کردم پس ایرادی که شما میگیرید وارد نیست چون هرمکانی یک فیوز با آمپر مناسب دارد
              با تشکر

دیدگاه

اینطور که متوجه شدم میخواین بار عمومی رو بین کنتور دو واحد بصورت تقریبا مساوی تقسیم کنین
                فکر کنم اگه یه تایمر بگیرین و 24 ساعت 24 ساعت بین دو کنتور با استفاده از یک رله یا کنتاکتور سویچ کنین منظورتون براورده شه

دیدگاه

فکر خوبی است ولی می تواند در اولویت های بعدی قرار گیرد چون رفتار مصرف کننده الگوی یکنواختی ندارد و ممکن است در دو تایم مشابه مقدار مصرف اختلاف بالایی داشته باشد.البته این مساله ای که مطرح کردم ممکن است در مقیاس بزرگتر هم به کار رود.
                  با تشکر

دیدگاه

اگه بخواین قضیه رو خیلی ریزش کنین کارتون خیلی سخت میشه
                    فرض کنین یکی طبقه اوله یکی طبقه دوم بنابراین اونی که طبقه دومه از لامپ راه پله استفاده بیشتری میکنه
                    همینطور از پمپ آب چون ارتفاع بیشتری داره و ....

دیدگاه

من کلا میخوام بدونم این روش چه معایبی داره ؟و رفتار کنتور در این روش چگونه است ؟آیا میشود گفت که چون سیم فاز مربوط به فلان کنتور است در نتیجه شمارنده ی اون کنتور بیشتر میاندازه ؟ و کلا بهترین روش برای تقسیم بار چیست ؟
                      باتشکر

دیدگاه

اینطوری بخای حساب کنی بهتره بری یه کنتور جدید سفارش بدی
                        تنها راهش تقسیم بار بین دوتا کنتوره
                        تا نگاه میکنی وقت رفتن هست + ناگهان چه زود دیر میشود = تشکر یادت نره!

دیدگاه

خوب گیریم این روش غلط1- چه عیوبی در این مساله هست؟2-راهکار مناسب از نظر شما چیست (به غیر از خرید کنتور که هم فضای زیادی میگیره و هم تو شهر ما یه چیزی حدود 270 تومان هزینه کنتور اضافه می باشد)؟
                          با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X