اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایجاد اختلال در کارکرد تجهیزات الکترونیکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایجاد اختلال در کارکرد تجهیزات الکترونیکی

سلام
    چظوری میشه با فاصله ی مثلا 5 متری باعث اختلال تو تجهیزات الکترونیکی شد.مثلا یه مدار میکرو کنترلری تو فاصله 5 متری وجود داره از راه دور می خوایم مثلا مدارش ریست بشه یا درست کار نکنه
    یه سول دیگه آیا میشه از راه دور یه فیوز رو هم از کار انداخت؟ اگه نزدیک فیوز یا مدار باشیم با تخلیه الکتریکی یه خازن با ظرفیت و ولتاژ بالا میشه این کار رو کرد ولی واسه فاصله 5 متری فکری ندارم.به نظرم رسید شاید بشه یه میدان مغناطیسی لحطه ای بزرگ ایجاد کرد ولی نمی دونم چطوری و آیا کار میکنه یا نه
    خوشحال می شم نظراتتونو بشنوم.
    ممنون

پاسخ : ایجاد اختلال در کارکرد تجهیزات الکترونیکی

نوشته اصلی توسط hadi_sl66
    سلام
    چظوری میشه با فاصله ی مثلا 5 متری باعث اختلال تو تجهیزات الکترونیکی شد.مثلا یه مدار میکرو کنترلری تو فاصله 5 متری وجود داره از راه دور می خوایم مثلا مدارش ریست بشه یا درست کار نکنه
    یه سول دیگه آیا میشه از راه دور یه فیوز رو هم از کار انداخت؟ اگه نزدیک فیوز یا مدار باشیم با تخلیه الکتریکی یه خازن با ظرفیت و ولتاژ بالا میشه این کار رو کرد ولی واسه فاصله 5 متری فکری ندارم.به نظرم رسید شاید بشه یه میدان مغناطیسی لحطه ای بزرگ ایجاد کرد ولی نمی دونم چطوری و آیا کار میکنه یا نه
    خوشحال می شم نظراتتونو بشنوم.
    ممنون
    با سلام
    شما نیاز به بمب مغناطیسی کوچک دارید.
    مطالب بمب مغناطیسی را از سایتهای:
    tebyan
    iran-eng
    hupa
    wikipedia
    roshd
    مطالعه فرمایید
    با توجه به رشته تحصیلیتان ، امکان ساخت آنرا نیز دارید.
    با سپاس
    گشتی در لاله زار
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

سلام
      ممنون
      اتفاقا سمینار کلاسی من در مورد EMPW بود(جوشکاری پالسی مغناطیسی) یه کم مطالعه کردم چند تا سوال برام پیش اومد
      تو سیستم بمب های الکترو مغناطیسی از مولد مارکس استفاده میشه نوشتن که جند تا خازن رو پشت سر هم تخلیه می کنن برای این کار به کلید با سرعت خیلی بالا نیاز هست تا فرکانس این میدان به بالای چند گیگا هرتز برسه. سواله اولم اینه که این کلید ها چی هستن و چطوری میشه تهیه کرد چون از سوئیچ های الکترونیکی نمیشه استفاده کرد.
      میدان ایجاد شده در تمامی جهات ساطع می شه چظوری میشه بهش جهت داد(نوشته بودن با آنتن سهموی میشه ولی نفهمیدم)
      بیشتری ظرفیت و ولتاز خازنی که تو بازار هست چقدره اندازش هم دیگه از شیشه سس مایونز بزرگتر نباشه و از کجا میشه خرید؟
      من یدونه 33000 میکرو 400 ولت دارم دیگه بیشتر از این و ندیدم
      در ضمن آماده این دستگاه رو برای اهداف آموزشی میفروشن ناقابل 14000 دلار........

دیدگاه

اینم سایتش که میفروشه
        http://www.amazing1.com/emp.htm

دیدگاه

پاسخ : ایجاد اختلال در کارکرد تجهیزات الکتر&#

راستی 2 تا سوال
          وقتی چند تا خازن رو موازی می کنیم ظرفیتشون چند برابر میشه ولی ولتاژ برعکس تقسیم بر چند برابر میشه دیگه درسته؟؟؟یعنی برای افزایش هم زمان ظرفیت و ولتاژ باید خازن ها رو سری موازی کرد دیگه؟؟؟ (به نظر خودم که باید اینجوری کرد ولی امید وارم که من اشتباه کنم)
          چرا تو بازار خازن ولتاژ بالا و ظرفیت بالا نیست؟ مثلا 100 میکرو فاراد 10 کیلو ولت.خیلی که زیاد نیست؟
          البته میشه ساختش ولی گرون در میاد.تو مقالاتی که خوندم طرف از انباره خازنی 200 میکرو استفاده کرده بود واسه جوشکاری از کجا گیر آورده اخه اینوو؟؟??

دیدگاه

کسی نظری پیشنهادی انتقادی نداره؟؟
            حساب کردم واسه ساخت 1 میکرو فاراد و 6.3 کیلو ولت باید 100 تا خازن پلی استر رو سری موازی کنم .اگه 100 تا بخروم دونه ای 250 میدن تو شهر ما.ولی ظرفتتش کمه باز.
            درضمن یه کوچولو یه چیزایی با ولتاژ پایین درست کردم.خیلی خیلی خیلی خطناکه.پیشنهاد می کنم نرید دنبال این کارا. در ضمن قبل از بالا بردن ولتاژ حتما ولتاژ شکست مواد رو هم نگاه کنید آخه بعضا پلاستیکم رسانا میشه.............

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hadi_sl66
              کسی نظری پیشنهادی انتقادی نداره؟؟
              حساب کردم واسه ساخت 1 میکرو فاراد و 6.3 کیلو ولت باید 100 تا خازن پلی استر رو سری موازی کنم .اگه 100 تا بخروم دونه ای 250 میدن تو شهر ما.ولی ظرفتتش کمه باز.
              درضمن یه کوچولو یه چیزایی با ولتاژ پایین درست کردم.خیلی خیلی خیلی خطناکه.پیشنهاد می کنم نرید دنبال این کارا. در ضمن قبل از بالا بردن ولتاژ حتما ولتاژ شکست مواد رو هم نگاه کنید آخه بعضا پلاستیکم رسانا میشه.............
              دوست عزیز می شه مدارتو بگذاری راستی فکر کنم خازن های که تو بانک خازنی استفاده می شه ولتاژمجازش زیاد باشه راستی یک سوال برام پیش امده این 6.3کیلو ولت حریم نداره ...
              هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند

دیدگاه

این جا پر مدارات خطرناکه
                اگه مثل من تنبلی برو پیش یه تعمیرکار دوربین عکاسی یه مدار فلش دوربین بگیر هرچه بزرگتر بهتر.بعد یه 6-7 ولتی به ورودیش بده خازنشم در بیار به جاش یه خازن توپ بزار ترجیحا بالای 600 ولت و دورو بر 100 میکرو فاراد بعد دو تا سیم بکش از دو سر خازن به دوتا فلز که تو فاصله خیلی کمی از هم قرار دارن.بعد از چند ثانیه که خازن شاژ شد و ولتاژ شکست هوا رو رد کرد(هر چه فاصله هوایی کم تر باشه بهتره) یه تخلیه عظیم رخ میده. جدا خظرناکه فک کن یه 800 ولتی رو تو یه لحظه تخلیه کنی.در ضمن از این مدار به جای شوکر یا این جور کارا استفاده نکنید که واقعا اگه بخوره به یه کسی 100 درصد تضمینی باعث مرگ میشه.کافیست یک بار امتحان کنید.
                در کل من در حال آزمایش و ساخت یه EMP هستم اگه زنده موندم نتیجه رو اینجا می گم
                باز کسی نظری نداره؟

دیدگاه

دوست عزیز مولد مارکس می خوای درست کنی؟؟؟
                  هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند

دیدگاه

سلام
                    نه(از جونم سیر نشدم که.... تازه درس کردن خازناش سخته)
                    ولی اونم یاد گرفتم چجوری باید درست کنم
                    الان مشکل خازن دارم.بابا یکی بگه خازن ولتاژ بالا چنده کجا گیر میاد مقدارش چنده(البته هر چه بیشتر بهتر)
                    امروز یکم گشتم های ولتاژ مونیتور 3 تومن(کل مونیتور خراب رو 3 تومن میده)
                    درکل اگر مجبور بشم خازنشو هم خودم درست می کنم زیادم سخت نیست.... میشه با الومینیوم و ورق های مایلر(نوعی پلاستیک) درست کرد.

دیدگاه

آقا یکی بگه بیشترین ولتاژی که واسه خازن تو بازار پیدا میشته چنده

دیدگاه

بعضی وقتا سرچ هم چیز خوبیه دوست عزیز
                        بحث شده بار ها در انجمن
                        برای خازن از y-cap استفاده کنین که تقریبا مخصوص اینکار هان و ولتاژ بالا
                        برای افزایش ولتاژ هم بهترین چیز کویل ماشین هست
                        این ولتاژ ها که چیزی نیست! با کویل میتونین به بالای 20 کیلو ولت دست پیدا کنید

دیدگاه

سلام
                          شما هم پست ها رو یکم با دقت بخونین بد نیست.......
                          من بی دردسر با های ولتاژ مانیتور ولتاژ رو به خیلی بیشتر از 25 کیلو هم می برم ولی خازن که این ولتاژ رو بتونه ذخیره کنه نیست.....یعنی نمی فروشن.باید خودم درست کنم که حالشو ندارم. حالا میخوام ببینم تو بازار ماکسیمم ولتاژ خازن حول حول 1 میکرو فاراد چی داریم.

دیدگاه

یعنی شما این تاپیک رو هم خوندید و نتیجه نگرفتید؟ http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=48294.15
                            در مورد y-cap ها هم سرچ کنید تو انجمن توضیح دادند دوستان

دیدگاه

برادر من باز که شما حرف خودتونو میزنید کاری که من می خوام انجام بدم کلا با کار اون تاپیک متفاوته من که نمی خوام قوس ببینم
                              در ضمن در مورد y-cap هم چیزی تو انجمن نیست.(اگه منظورت خازن های سرامیکی 2 کیلو ولت 1 نانو فاراده از اونا 10 20 تا دارم به درد نمی خورن)
                              من فقط می خواستم بدونم توبازار خازن ماکسیمم چند ولتی میفروشن و چنده.همین..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X