اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شبیه سازی AT91SAM7s64

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شبیه سازی AT91SAM7s64

سلام .
    تو چه نرم افزاری می تونم این میکروکنترلر رو شبیه سازی کنم ؟

پاسخ : شبیه سازی AT91SAM7s64

شبیه سازیش رو من جایی ندیدم. اما برای هدر برد فروشگاه می تونید از اینجا مدل شماتیک برای altium Designer رو پیدا کنید:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=49136.0

جناب بلورچبان توی اولین پست این تاپیک قرار دادند.
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

یعنی کتابخونه ای چیزی برای Proteus نداره ؟

دیدگاه

متاسفانه فکر می کنم نه!
        خود پروتئوس (ورژن 7.6 که من دارم) فقط ARMهای LPC رو داره. البته من چند جای دیگه هم کتابخونه برای AT91 ها دیدم، اما همشون فقط طراحی مدل رو دارن و هیچ کدوم قابلیت شبیه سازی نداشتن.
        دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

keil شبیه ساز فوق العاده کامل و قوی واسه ARM داره. چرا امتحانش نمی کنید
          https://www.linkedin.com/in/mohammadhosseini69

http://zakhar.blog.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد حسینی
            keil شبیه ساز فوق العاده کامل و قوی واسه ARM داره. چرا امتحانش نمی کنید
            من یه پروژه چراغ راهنمایی دارم که قرار با آرم انجام بدم و قبلش رو کامپیوتر شبیه سازی کنم . با keil میشه یعنی ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد پور آزاد
              شبیه سازیش رو من جایی ندیدم. اما برای هدر برد فروشگاه می تونید از اینجا مدل شماتیک برای altium Designer رو پیدا کنید:
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=49136.0

جناب بلورچبان توی اولین پست این تاپیک قرار دادند.
              از این فایل که در پست اول قرار داده شده باید تو برنامه Altium Designer استفاده کنم ؟
              میشه یه کم سطح پایین تر توضیح بدین که مدل شماتیک چیه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Obtice
                از این فایل که در پست اول قرار داده شده باید تو برنامه Altium Designer استفاده کنم ؟
                میشه یه کم سطح پایین تر توضیح بدین که مدل شماتیک چیه ؟
                آره. این فایل، فایل شماتیک هست برای altium desigener.

شماتیک (schematic) یعنی نقشه. به عبارت بهتر، برای شما یه نقشه آماده می کنه که بتونی نقشه مدار رو توی کامپیوتر بکشی. اما قابلیت شبیه سازی نداره.

دیدگاه

فایل شماتیک به درد شما نمیخوره.
                  برای شبیه سازی میتونین از keil استفاده کنین.بعد کامپایل برنامه تو کیل از منوی debug گزینه start/stop debug رو بزنین و از منوی periphral گزینه Paralell io controller و پورت مورد نظر رو انتخاب کنین و Run رو بزنین.
                  اینطوری میتونین تغییرات پورت ها رو ببینین.

دیدگاه

ممنون از همه تون .
                    یک سوال دیگه .
                    آیا می شه این میکرو رو بدون خرید پروگرمر پروگرم کرد ؟ با usb و اینا

دیدگاه

بله میشه با پورت USB و نرم افزار sam-ba خیلی راحت میکرو رو پروگرم کرد.

دیدگاه

روی برد بورد باید باتری هم وصل کنم تا کار کنه ؟ چه نوع باتری ای ؟ موقع پروگرم فقط یدونه کابل USB می خواد ؟

دیدگاه

اگه جریان مدار شما کمتر 500 میلی آمپر هست کافیه کابل یو اس بی وصل باشه
                          اگه بیشتره از یه تغذیه 3.3 ولت خارجی برای مدار استفاده کنید و کابل یو اس بی رو دربیارید

دیدگاه

از کجا بفهمم جریان مدار چقدره ؟
                            راستی تغذیه رو باید به کجای میکرو وصل کنم ؟
                            و اینکه برای پروگرم کردن تو sam-prog از من فایل bin می خواد . ولی خروجی برنامه من hex هست . چیکار کنم ؟

دیدگاه

با hjtag میتونید کانورتش کنید
                              در ضمن با دانلود sam-ba 2.10 نیازی به سم پروگ ندارید
                              تغذیه رو طبق دیتا شیت میکرو مورد نظر وصل کنید
                              میتونید اول برد رو از برد برد یا برد اصلیتون جا کنید و به یو اس بی وصل کنید و پروگرمش کنید و بعد کابل یو اس بی رو قطع کنید و برد رو به به برد اصلی وصل کنید و تغذیه رو وصل کنید
                              و یا کلا پایه vcc کانکتور یو اس بی روی برد رو قطع کنید و به ورودی رگلاتور یه ولتاژ 5 ولت از یه منبع تغذیه جداگانه بدید ....
                              جریان مصرفی مدار هم به المان هایش بستگی دارد شما از چه چیزایی استفاده کردید؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X