اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انرژی خورشیدی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انرژی خورشیدی

دروووووووووووود بر همه
    من یه پروژه دارم که می خواهم با استفاده از سلول خورشیدی مصرف برق یه کارخانه را پایین بیارم کسی هست بتونه کمکم کنه که این پروژه را با هم انجام بدیم
    پیامبری که از بلندی بترسد ،هرگز به معراج نمی رسد....

پاسخ : انرژی خورشیدی

فکر نکنم هزینه پایینی داشته باشه و تا جایی که میدونم هزینه تولید برق از روش خورشیدی گرونه. اما میتونی بسته به موقعیت کارخونه از تکنیک های بادی استفاده کنی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط atefe.fallah
      دروووووووووووود بر همه
      من یه پروژه دارم که می خواهم با استفاده از سلول خورشیدی مصرف برق یه کارخانه را پایین بیارم کسی هست بتونه کمکم کنه که این پروژه را با هم انجام بدیم
      با سلام

همانگونه که آقا رضا نوشتند ، سلول های خورشیدی گران تمام می شوند.
      نوشته اصلی توسط reza_agha
      فکر نکنم هزینه پایینی داشته باشه و تا جایی که میدونم هزینه تولید برق از روش خورشیدی گرونه. اما میتونی بسته به موقعیت کارخونه از تکنیک های بادی استفاده کنی.
      عدد شاخص این کار حدود 5000$ برای هر کیلو وات است.
      اگر هزینه برای آن مجموعه ، قابل قبول باشد ، می توانید به سهولت اقدام به تامین اقلام مورد نیاز کنید.
      1- پانلها
      2- مبدل
      3-باتری خانه+شارژر
      4- کنترل یونیت
      همه به صورت ماژول در سایتهای خارجی ، و نیز توسط فروشنده های داخلی ، عرضه می شوند.

با سپاس
      گشتی در لاله زار
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

یک مورد رو هم توجه کنید که شاید فکر کنید بعد از هزینه اولیه تولید برق از این روش دیگر هزینه ندارد اما هزینه نگهداریش هم کم نیست مثلا اگر باتری خونه بخواید داشته باشید(میتونید هم نزارید اما همیشه نیاز به نور خورشید خواهید داشت)باید حساب کنید که کلی هزینه باتری میشه که بعد یکی دو سال بازدش به شدت میاد پایین و باید تعویض بشوند و از این دست مسائل!
        اما اگه زمین درست و حسابی کنار کارخونه دارید میتونید از یه روش دیگه هم استفاده کنید که در این روش اینه های مقعر دور تا دور یک برجک چیده میشوند و نور را متمرکز میکنند روی نوک برجک که تشکیل شده از یک سری لوله و رادیاتور که از این طریق اب را گرم میکنند و از طریق توربین بخار برق تولید میکنند که تولید بالایی هم دارد(برای اطلاعات بیشتر میتونید تو گوگل جستجو کنید)
        میتوانید روز ها برق رو به شرکت برق بفروشید (البته اگر در منطقه شما مایل به خرید برق باشند) و از این طریق پول برق مصرفی کارخانه را جبران کنید
        در ضمن از نیروگاه های خصوصی با توجه به این بحران انرژی حمایت میکنند و شنیده ام وام هم میدهند(الله و علم)
        با تشکر

دیدگاه

ممنون بابت راهنمای های دوستان
          علی آقا ی گل با روش که گفتین حدوداً چند وات می شه تولید کرد جواب گوی برق مصرفی کارخانه هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟///
          حدوداً چقدر هزینه می برد؟؟؟؟///
          با این شرایط فعلی چقدر طول می کشه تا هزینه ی حودشو جبران کنه
          پیامبری که از بلندی بترسد ،هرگز به معراج نمی رسد....

دیدگاه

متاسفانه اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم! فقط یک اشنایی جزئی داشتم که بیان کردم
            از نظر توان صد در صد از روش پنل بیشتر برق تولید میکند توانش در واقع به تعداد اینه ها و قطر لوله اب و توان ژنراتورتان بستگی دارد
            برای پیاده سازیش هم بهتره از خوب شرکت برق کمک بگیرید چون یه کار نیمه تخصصی هست و ...
            با توجه به این که شرکت برق بسیار استقبال میکنه از نیرو گاه های خصوصی و برق رو به قیمت خوبی ازشون میخره و توان این نیروگاه هم بالاست(در واقع اگر زمین کافی داشته باشید میتوانید حتی 10 برابر برق مصرفی ارخانه را روز ها تولید کنید،روسیه چند تا از این نیروگاه ها باتوان بالا دارد و ایران هم فکر کنم یکی داشته باشه)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X