ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    2009/07/31
    تهران
    179
    1

سنسور های ژیروسکوپ

سلام
    از دوستان کسی هستش که با سنسور ژیروسکوپ کار کرده باشه ؟ آیا تو ایران گیر میاد ؟ مکانیزم کاریش چجوریه ؟
    من یه مدل رو پیدا کردم ولی فکر نکنم تو ایران گیر بیادش . ENC-03R
    datasheet :

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

از دوستان اگه یکی راهنمایی کنه خیلی ممنون میشم . :cry:
    فرق ما با جهان غرب در اینه که اونا هیچی نمیدونن! و تحقیق میکنند ولی ما همه چیزو می دونیم! و تحقیق برای ما معنی نداره!!!!!!!!!!!! .(از یه آدم اینکاره)
    2007/06/28
    721
    15

پاسخ : سنسور های ژیروسکوپ

بله دوست عزيز در ايران چندين نوع از سنسورهاي ژيروسكوپ گير مياد، به عنوان مثال ميتونيد به سايت زير مراجعه كنيد:
    اين سنسورها با خروجي هاي آنالوگ يا ديجيتال وجود دارند و ميتونند تك محور يا دو محور يا سه محور باشند كه شما بسته به نياز انتخاب ميكنيد تا سرعت زاويه اي را از آنها بخوانيد، حتما قبل از خريد مشخصات سنسور رو بخوانيد كه مطمئن بشيد براي كاربردي كه نياز داريد مناسب باشند.
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید
    2007/03/15
    تبريز
    2,695
    136

ژیرویسکوپ ها قدیما مکانیکی بودن ولی نوع الکترونیکی با میدان مغناطیسی زمین کار میکنه عین قطب نما دیجیتالی
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است
    2007/06/28
    721
    15

ژيروسكوپ هايي كه در حال حاضر در بازار هستند از نوع MEMS هستند و به جاذبه زمين كاري ندارند، چيزي كه مد نظر شماست مغناطيس سنج يا شتاب سنج هست كه جاذبه زمين روي عملكرد اون تاثير داره، ژيروسكوپ به سما سرعت زاويه اي ميده و شما اگر بخوايد به زاويه تبديلش كنيد بايد در پردازشگر الگوريتمي پياده كنيد تا از سرعت زاويه اي زاويه رو به دست بياريد اما توسط يك شتاب سنج ميتونيد زاويه نسبت به محور x يا pitch و زاويه نسبت به محور Y يا ROLL را با توجه به نيروي جاذبه زمين تحت يك شتاب Static به دست بياريد. مغناطيس سنج هم اينكار رو ميتونه انجام بده اما هر دو اينها مشكلاتي نيز دارند كه بحث مفصل دارد.
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید
    2009/07/31
    تهران
    179
    1

دوست عزیز , Study : لینک رو درست نذاشتین .
    سیستمی که مد نظر منه باید زاویش نسبت به زمین ثابت باشه . در ضمن شتاب دینامیک هم توی سیستم هستش به همین دلیل نمیتونم از سنسور شتاب سنج استفاده کنم . در ضمن سنسورهای Compass زاویه رو در دو بعد میدن . در سه بعد تا اونجایی که من دیدم جوابگو نیستن .
    با سنسور ADXL330 کار کردم همون مشکلی رو داره که گفتم . درضمن کاری که من میخوام بکنم اینه که شیب نسبت به محور Z رو صفر کنه (عمود به زمین قرار بگیره )
    فرق ما با جهان غرب در اینه که اونا هیچی نمیدونن! و تحقیق میکنند ولی ما همه چیزو می دونیم! و تحقیق برای ما معنی نداره!!!!!!!!!!!! .(از یه آدم اینکاره)
    2007/06/28
    721
    15

Aliraza جان بابت سايت معذرت ميآ*خوام سايت مربوط به فروشگاه بل الكترونيك بود كه ظاهرا سايتش تغيير كرده و من بعد از اينكه تصميم گرفتم سايت رو قرار ندم فراموش كردم جمله رو هم پاك كنم. آدرس اين بود:
    خ جمهوري- بعد از پل حافظ (آ* به سمت بهارستان ) بين امجد و عباسيان- پاساژ فرشته- فروشگاه بل الكترونيك
    مشكل شتاب دايناميك رو بايد با استفاده از فيلترينگ حذف كنيد و از شتاب سنج فقط مقدار استاتيك رو بخوانيد. مغناطيس سنج سه بعدي هم من در فروشگاه ديدم اما متاسفانه هنوز استفاده نكردم كه قاطعانه براتون توضيح بدم،آ* به فروشگاهي كه آدرسش رو در بالا دادم مراجعه كنيد و سراغ بگيريد.
    من منظورتون از شيب نسبت به Z رو شايد اشتباه متوجه شدم اما به طور كلي توضيح مختصري ميدم:
    محور Z در اين سنسورها محوري هست كه عمود بر زمين هست و در يك شتاب سنج مقدار اين خروجي فقط در صورتي تغيير ميكنه كه شتابي به سمت بالا يا پايين به جسم وارد بشه،آ* اما در صورت كج شدن جسم به هر طرف ( بدون اينكه جسم از مكان قبلي حركت بكنه )آ* مقدار خروجي محور X و Y تغيير ميكنه كه شما متوجه ميشيد جسم به يك طرف چرخش پيدا كرده و فكر ميآ*كنم در مورد سيستم شما همين كافي باشه، اما اگر گردش حول محور Z رو ميخوايد بايد حتما از مغناطيس سنج يا ژيروسكوپ استفاده كنيد.
    شاد و موفق باشید
    2009/07/31
    تهران
    179
    1

ممنون از جوابتون .
    من از سنسور ADXL330 دقت خوبی در حالت استاتیک نگرفتم چه برسه به اینکه شتاب داینامیک رو هم بخوام فیلتر کنم !! در ضمن سرعت نمونه برداری هم خیلی پایین میاد . بهترین راه یا استفاده از Compass سه بعدی هستش (که من هنوز پیدا نکردم ) یا همون ژیروسکوپ درضمن من حتما باید از سنسور Compass توی سیستمم استفاده کنم ، برای جهت یابی جغرافیایی (من با CMP03 کار کردم ) .
    میشه در مورد روش کار سنسورای ژیروسکوپ کمی توضیح بدین ؟
    من یه مدل پیدا کردم ولی خیلی قیمتش بالاست :

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

:
    69000 تومنه !!!!!!! تازه پکیجش هم BGA هستش !!
    2009/07/31
    تهران
    179
    1

کسی نیست راهنمایی کنه ؟؟؟؟ :angry: :angry:
    2013/07/17
    1
    0

سلام
    اگه منظورتون شیب نسبت به افقه شما می تونید با آویزان کردن یک مهره (سنگین) به یک پتانسیومتر و اندازه گرفتن ولتاژ ناشی از تقسیم ولتاژی که می ده شیب رو بسنجید.
    2010/10/04
    تهران
    1,544
    466

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiyar113
    سلام
    اگه منظورتون شیب نسبت به افقه شما می تونید با آویزان کردن یک مهره (سنگین) به یک پتانسیومتر و اندازه گرفتن ولتاژ ناشی از تقسیم ولتاژی که می ده شیب رو بسنجید.
    اخوي، تاريخشو ديدي؟
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11