اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کوره های ذوب فلزات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کوره های ذوب فلزات

سلام من kazem62 هستم و به تازگی دراین سایت عضو شد ا م و دوست دارم اطلاعاتی در باره کوره های ذوب فلزات (القایی) مانند کوره های آجاکس به دست آورم خوهشمندم من را راهنمایی کنید

پاسخ : کوره های ذوب فلزات

با تشکر ازاینکه کسی به سوال من جواب نداد من خودم کاتالوگ و یک سری عکس دراین مورد پیدا کردم که اگر بتوانم درآینده نزدیک در اختیار دوستان قرار میدهم

دیدگاه

دوست عزیز مطمئا باشید که اگر کسی جواب شما رو می دونست حتما در اختیار شما و بقیه دوستان می گذاشت !
      حتی خودمم یکبار یه جستجویی کردم ولی مطلبی به درد بخور گیر نیاوردم !

و خوشبختانه خودتون مطالبی رو پیدا کردین ، خیلی ممنون می شیم که مطالبی رو که پیدا کردین اینجا قرار بدین تا بقیه دوستان هم استفاده بکنند.

دیدگاه

اصول کار کوره های القایی : اول برق سه فاز توسط یک یکسو ساز تمام موج تبدیل به 630 ولت مستقیم میشه بعد یک مدار درایو و تریگر دارد که یک فرکانس بین 6 تا 10 کیلو هرتز ایجاد میکند
        بعد ولتاژ مستقیم 630 ولت بوسیله نیمه هادیهای خاص مثل تایریستور و IGBT که گیتهایشان به این موج 6-10 کیلو هرتز وصل است تقویت میشه و همین موج با فرکانس بالا و دامنه 660 ولت یک ترانس افزاینده میشه و ولتاژ آن تا 60 کیلو ولت بالا میره بعد همین ولتاژ وارد یک چوک که کوره نام داره میشه و باعث القا خواهد شد.
        ا تشكر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza287
          اصول کار کوره های القایی : اول برق سه فاز توسط یک یکسو ساز تمام موج تبدیل به 630 ولت مستقیم میشه بعد یک مدار درایو و تریگر دارد که یک فرکانس بین 6 تا 10 کیلو هرتز ایجاد میکند
          بعد ولتاژ مستقیم 630 ولت بوسیله نیمه هادیهای خاص مثل تایریستور و IGBT که گیتهایشان به این موج 6-10 کیلو هرتز وصل است تقویت میشه و همین موج با فرکانس بالا و دامنه 660 ولت یک ترانس افزاینده میشه و ولتاژ آن تا 60 کیلو ولت بالا میره بعد همین ولتاژ وارد یک چوک که کوره نام داره میشه و باعث القا خواهد شد.
          البته اصول درسته ولی دامنه و فرکانس کار میتونه متفاوت باشه همچنین قطعات استفاده شده در آن

دیدگاه

سلام به همه ی داستان
            من یک مقاله تو زمینه ی کوره ی القایی برای جشنواره ی جوان خوارزمی
            نوشتم...
            البته مقاله ی من بدون دلیل قانع کننده ای رد شد ...
            من یک نمونه ی ساخته شده از کوره ی القایی که خودم طراحی کردم رو در دست دارم
            البته یک سری اشکالاتی داره که اگه می تونین تو رفع اون ها من رو کمک کنید( تو قسمت یک سوال مهم در زمینه ی IGBT وکوره ی القایی) پست تون رو قرار بدین ...
            متشکرم
            هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
            بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

با سلام
              اگر امکان داره میخواستم مقاله شما رو بخوانم

دیدگاه

مقاله ی من تو زمینه ی مبانی شکل گیری اطلاعات پایه در شکل گیری کوره ی القاییه
                البته من این مقاله رو وقتی دانشجو ترم دوم برق بودم نوشتم
                حتما تو یه پست جدید اون رو ارایه می دم فغلا چون سایت ارسال عکس غیر فعال نمی تونم اون رو ارایه بدم
                چون مقاله پر از روابط با فرمت عکسه
                ولی هرسوالی تو زمینه ی کوره القایی داشته باشی می تونی بپرسی :nerd: :nerd: :nerd:
                موفق باشی...
                هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
                بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

سلام من یه کوره در حد ذوب فلز در حد خیلی کوچک میخوام بسازم و نمیدونم از کجا شروع کنم
                  مدار و قطعات مورد استفاده و یه دستور کار ساخت کامل ازش میخوام یا یه کتاب که نحوه ساختشو توضیح داده باشه در حد ابتدایی . :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tambako
                    سلام من یه کوره در حد ذوب فلز در حد خیلی کوچک میخوام بسازم و نمیدونم از کجا شروع کنم
                    مدار و قطعات مورد استفاده و یه دستور کار ساخت کامل ازش میخوام یا یه کتاب که نحوه ساختشو توضیح داده باشه در حد ابتدایی . :rolleyes:
                    سلام
                    تقریبا کتابی در زمینه ساخت کامل کوره القایی در ایران وجود نداره.
                    سالها پیش اقای مطلبی کتابی ساده رو چاپ کردند.
                    برای شروع بهتره از مطالعه منابع سوییچینگ و الکترونیک قدرت استفاده کنید تا دچار زیان و سردرگمی نشید.
                    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

سلام به همه ی عزیزان :

من به تازگی یه کوره القایی با روش سویچینگ و با POWER MOSFET ساختم ؛ شما میتونید با راه اندازی یه پل H به راحتی و با یه مدار تانک به عنوان بار خروجی یه کوره القایی تولید کنید . بازم اگه سوالی بود بپرسید .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X