ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    2007/06/14
    11
    0

مبدل ولتاژ به مقاومت

سلام
    قبل از هر چیز ازتون بابت سایت خوبتان تشکر میکنم
    من میخواستم یک مداری رو طراحی کنم که ورودیش ولتاژ 0 تا 10 ولت دی سی رو بدیم و خروجیش ازش 0 تا 10 کیلو اهم بگیریم یعنی یک مبدل ولتاژ به مقاومت ولی هر کاری کردم موفق نشدم خواهش میکنم کمکم کنید
    با تشکر فراوان :job:
    2007/06/12
    468
    2

پاسخ : لطفا كمكم كنيد ( مبدل ولتاژ به مقاومت )

سلام
    ميشه يك كاربرد براي اين مدار بگين تا از روي اون راهنماييت كنم؟
    اصولا فقط با روش مكانيكي به نظرم مي رسه،موتور پتانسيومتر رو بچرخونه ، البته شبه خوابمم مياد،هيچ ايده اي ندارم براي چي مي خواين اين روو!!!! لطفا كمكم كنين، من پاي كامپيوتر يخ زدم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!
    2007/06/14
    11
    0

ما قبلا از پتانسيومتر استفاده ميكرديم كه به باسكول عقربه اي وصل بود و با چرخش عقربه مقاومت پتانسيومتر تغيير ميكرد ولي الان به جاي آن از يك نمايشگر ديچيتالي مي خواهيم استفاده كنيم كه 0 تا 10 ولت خروجي اون است
    2007/06/12
    468
    2

اگه نمايشگر ديجيتال شده،بايد مقاومت 0 تا 10 كيلو رو به ولتاژ تبديل كني تا روي اون نشون بده
    اگه مي خواي پتانسيومتر رو ور برداري،يك چيز ديجيتال بزاري،بعد دوباره براي اعمال اين به نمايشگر قبلي،به مقاومت تبديلش كني،بهتره كه از اول نمايشگر بهتري بسازي.

بازم مي گم:
    يه AD بزار،بسته به ولتاژ خونده شده روو سروو موتور زاويه بزنه،كه يك پتانسيومتر رو بچرخونه،اما باور كن سوالت خيلي نامفهومه .....
    2006/03/21
    1,034
    4

سلام
    دوست عزیز احتمالا یه پتانسیومتر دیجیتال کارت راه میندازه،توی گوگل سرچ کن دیتاشیت هاشو ببین
    توی بازار هم موجود هست،من استفاده نکردم ولی یادمه یکی از بچه ها خریده بود
    موفق باشی
    در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
    مست از می می خواران از نرگس مستش مست
    2007/06/14
    11
    0

با عرض سلام
    لطفا ميشه در مورد پتانسيومتر ديچيتال يه كم توضيح بدين
    با تشكر
    2007/06/12
    468
    2

سلام
    digital potentiometer رو توو اينترنت گشتم،كلي اي سي اورد،امادلم مي خواد بدونم توو بازار پيدا مي شن يا نه؟من هنوز نديدم اگه كسي جايي رو مي دونه،معرفي كنه ممنون مي شم

بازم مي گم توضيحي كه دادين برام كمي نامفهومه،متوجه اينكه دقيقا چي مي خواين نمي شم،اگه واضحتر توضيح بدين و كمكي از دستم بر بياد خوشحال ميشم بگم

2006/03/21
    1,034
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط magsood
    با عرض سلام
    لطفا ميشه در مورد پتانسيومتر ديچيتال يه كم توضيح بدين
    با تشكر
    سلام
    خب خیلی ساده:
    مقاومتهایی هستند که مقدارشون رو میشه دیجیتال عوض کرد،مثلا بعضی هاشون رو با SPI و بعضی هاشون رو با 2 تا کلید معمولی میشه مقاومتشون رو برد بالا و پایین!
    موفق باشی
    در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
    مست از می می خواران از نرگس مستش مست
    2007/06/14
    11
    0

قبل از هر چيز از راهنماييهاتون متشكرم
    ميشه در مورد SPI يه كم توضيح بدين
    شايد من نتونستم منظورم رو واضحتر بگم . مداري رو لازم دارم كه با افزايش ولتاژ ورودي از 0 تا 10 ولت مقاومت خروجي هم از 0 تا 10 كيلو تغيير كنه
    2007/06/12
    468
    2

سلام
    من متوجه اين قسمت تبديل ولتاژ به مقاومت شدم،براي اون هم كه هم DIGITAL POTENTIOMETR پيدا شد كه البته نمي دونم توو بازار هست يا نه و هم اگه دقت كم بخواي مي تونم با اي سي هاي ANALOG SWITCH چند تا مقاومت رو توو مدار قطع و وصل كنيم و مداري رو بهت پيشنهاد كنم،به همون چرخوندن پتانسيومتر با موتور هم فكر كن،قرار نيست تمام كارها با نهايت علم و منطق باشه،بعضي وقتها كاراي ساده مثل اين جواب خيلي بهتري مي ده،و در نهايت به اين فكرم ايا مي تونم اي سي ولوم صداي ديجيتالي رو پيدا كنم تا بشه از خروجي پتانسومترش استفاده كرد يا نه .

SPI هم يكي از روشهاي ارتباط سريال هست،خود AVR مثل پورت سريال سخت افزار لازمش رو داره،اكثر زبانها هم با مثال ازش پشتيباني ميكنن.

اما

ببين،هميشه كار اونطور كه ما فكر مي كنيم راه حلشه نيست،اين رو فراموش نكنين،منظور من از اينكه هي مي پرسم چيكار مي خواين بكنين،اين يك جمله تبديل ولتاژ به مقاومت نيست،اگه هدفتون انجام اين كار محض ياد گيري كه خوب با هم راجع بهش بحث كنيم،هم من كه الان DIGITAL POTENTIOMETR رو ديدم چيز ياد بگيرم هم بقيه. اما اينكه ميگم كارتون رو توضيح بدين،بعضي وقتها اگه مدار بعدي يا قبلي رو هم عوض كنين از اينكه با پافشاري فقط بخواين ولتاژ رو به مقاومت تبديل كنين خيلي بهتره،اگه مدار طبقه بعدي فقط مقاومت مي خونه،خوب شايد عوض كردن اون از ساختن يا پيدا كردن يك DIGITAL POTENTIOMETRآ* بهتر باشه ...

اينكه مي پرسم چيكار مي خواين بكنين يعني اگر كل كار رو توضيح بدين،شايد همون پري شب مشكلتون حل شده بود :smile:
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15