اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بریج کردن 2 تا آمپ ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بریج کردن 2 تا آمپ ؟

سلام به همه.

آقا این بریج کردن 2 آمپ یعنی چی و چه جوری بریج میشه توضیح کامل خیلی لازم دارم

پاسخ : بریج کردن 2 تا آمپ ؟

بریج کردن امپلی .......................

یعنی 2تا امپلی جدا از هم که هر کدوم به تنهایی می تونند یه سیگنال را بطور کامل تقویت کنند اما برای قدرت بیشتر دوتا امپلی را باهم bridge میکنند که اونم معایب ومزایا خودش را داره .......... ورودی امپلی زمین میشه و ورودی امپلی دیگری سیگنال وصل میشه وبا استفاده از فیدبکی که از خروجی امپلی گرفته میشه این فیدبک در امپلی دیگری که ورودیش زمین بود تبدیل به فیدبک منفی با180اختلاف فاز میشه ...... سر خروجی امپلی اولی به سر بلندگو وسر خروجی امپلی دومی به سر دیگری بلندگو وصل میشه................................ ازشکل برات میزارم بهتر متوجه بشی..............
    جدیدترین ویرایش توسط محسن نصرالهی; ۲۰:۵۹ ۱۳۹۶/۰۸/۱۲.
    ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

در تکمیل توضیحات دوستمون باید عرض کنم که در مورد آمپلیهای ترانزیستوری باید از مدار اینورتر استفاده کنید.
      پایدار باشید.
      خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

منظورشون مثلا یه Op-Amp معکوس کننده هست که به مدار دومی وصل میشه.
        درواقع ورودی دو مدار باید با هم 180 درجه اختلاف داشته باشه.
        ولی چون آیسی ها ، ورودی معکوس کننده هم دارند ، با فیدبک داخل مدار اینکارو انجام میدن.
        وقتی تو نیستی
        نه هست های ما چونانکه بایدند
        نه باید ها...
        هر روز بی تو http://www.up98.org/upload/server1/0...158wwayrz3.jpg
        روز مباداســـت !

دیدگاه

در تکمیل فرمایشات دوستان عزیز مدارات برای اولین بار در آمپلی فایرهای پخشهای خودرو بکار رفتند با پیشرفت صنعت خودرو نیاز بود وضعیت صدای پخش کننده های رادیو و کاست و بعدا سی دی خودرو هم بهتر بشه و برای اینکار نیاز به قدرت بیشتر بود که معمولا در مورد سیستمهای صوتی ماشین فوری یک چراغ قرمز جلویتان روشن میشه ...ایست ولتاژ کم است
          ولتاژ 12 ولت ماشین یک معضل همیشگی برای طراحان سیستمهای صوتی خودرو است با ولتاژ 12 ولت نمی توان قدرت زیادی تولید کرد که البته آلان راه حلش را یافته اند و با مدارات سویئچینگ برق خودرو را تا 24 یا بیشتر بالا می برند که آنهم خودش مشکل دیگری است که مورد بحث ما نیست...
          ولتاژ کم 12 ولت طراحان را بفکر ابداع یک روش جدید برای تقویت صدای بیشتر انداخت و روش بریج کردن را طراحی کردند همانطور که دوستان عزیز گفتند در یک مدار پوش پول ترانزیستوری دو تا ترانزیستور هر کدام وظیفه تقویت نیم سیکل صوت را برعهده دارند که در خروجی بهم پیوسته و سیکل کامل را می سازند در مدارات بریج اینبار یک آمپلی فایر کامل وظیفه تقویت نصف سیکل جریان صوتی را برعهده دارد که باعث توان بیشتر مدار می شود در اینگونه مدارات هرچی بار خروجی اهم کمتری داشته باشد توان خروجی هم بیشتر می شود مثلا در یک مدار 100 وات با بار بلنگوی 4 اهم اگر بار خروجی 2 اهم شود توان خروجی بمیزان 50 یا حتی بیشتر از این مقدار بیشتر می شود که البته آلان دیگر هر دو آی سی مدار بریج را در یک آی سی جا میدهند که با توجه به این موضوع آی سی ta 8255 که چهار خروجی بریج دارد در حقیقت هشت آمپلی فایر جداگانه و کامل است که درون یک محفظه قرار گرفته و در مورد مثال بار خروجی هم توجه تان را به مشخصات این آی سی جلب می کنم
          آی سی TA 7396 از سری آی سی های تازه شرکت st با ولتاژ 14.4 ولت و فرکانس 1 کیلوهرتز با بار بلندگوی 4 اهم دارای قدرت 27 وات است و همین آی سی با همین شرایط وقتی بار بلنگوی آن به 2 اهم کاهش یابد دارای قدرت 45 وات می شود یعنی حدود تقریبا نزدیک دوبرابر
          البته در حال حاضر با توجه به بالارفتن توانهای در خواستی جهان در ولتاژهای بالا هم از مدارات بریج استفاده می کنند و آلان بسیاری از آی سی های صوتی از این روش استفاده می کنند که بدترین عیب آن سوختن سریع آن در صورت کوچکترین اتصالی و نوسانات ناگهانی و غیره است که البته تا حدودی با بکار گیری مداراتی نظیر shurt circuit (محافظت در برابر اتصالی سیمهای خروجی) dump thermal protetion
          حفاظت در برابر گرمای زیاد و نظایر اون تا حدودی اونا رو ایمن کردن
          تا توانی رفع غم از چهره ای غمناک کن***در جهان گریاندن آسان است اشکی پاک کن

دیدگاه

خوب
            موضوع رو از زیر خاک میکشم بیرون
            فحشم ندین :mrgreen:
            سلام
            من میخوام دوتا از همین امپ 250 داخل انجمن رو با هم بریج کنم
            چی نیاز دارم؟
            از کجا شروع کنم ؟
            میگن یه نخ سیگار به آدم ارامش میده!
            به اندازه یه سیگار نبودی!

دیدگاه

بفرما
              اگه صداش کم بود او دوتا 100 اهم رو نزا
              http://upload7.ir/imgs/2014-04/71267692912020465094.gif
              به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
              الکترونیک قدرت
              الکترونیک آنالوگ
              طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
              ---------------------BMCELEC@-------------------
              ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
              ---------------www.bmc-elec.com--------------
              ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

اقا به جای اینکه دو تا 250 درست کنی av400 رو بسازی بهتره از لحاظ قدرت همون میشه مشکلات بریج کردن رو هم نداری

دیدگاه

سلام مصطفی جان
                  میخوام 2 کانال باشه در صورت لزوم به قدرت بیشتر بریج شه
                  ممنون از پاسخت
                  میگن یه نخ سیگار به آدم ارامش میده!
                  به اندازه یه سیگار نبودی!

دیدگاه

با سلام من یک آمپ نسبتا قوی mb که ۴۹۰۰وات هست دارم
                    ویک جفت باند ۷۱۸ اصلی و یک ساب ۱۲۰۰ وات پایونر به نظر شما
                    چون یک جای خالی در آمپ دارم اون جای خالی رو یک میدرنج ۱۰ اینچ
                    قوی نصب کنم یا اون جای خالی رو پل بزنم واسه ساب یا اینکه یک ساب
                    دیگه بخرم بهش وصل کنم کدام یک از این کارها شدنی و بهتره
                    البته بگم من دوست دارم بیس بیشتر و نرم تری داشته باشم
                    تا ووکال بیشتر ممنون میشم اگه راهنمایی کامل کنید همراه با
                    اجناس پیشنهادی

دیدگاه

میتونم یه سوال مطرح کنم مثلا یه آمپلی رو دو اهم ۱۲۰۰ ار ام اس میده اگه برای یه ساب نیاز به ۲۵۰۰ آر ام اس داشته باشیم وقتی دوتا آمپلی لینک میکنیم بهم آها رو دو اهم ۲۴۰۰ آر ام اس میده ؟

دیدگاه

سلام دوستان کسی یک مدار 400 تا 600 وات آمپری فایر داره بفرسته اگه ولوم برای کم و زیاد کردن صداهم باشه که عالی میشه

دیدگاه

با سلام به اساتید محترم ،
                          بنده یک ظبط طبقاتی یا استریو امپلی فایر پاناسونیک مدل ch610x دارم برق ۲۲۰ که از المان اوردم ،مشکلی از لحاظ صدا ندارم صداش عالیه برام ،فقط یک مشکلی که هست فیش جای ساب نداره مثل بقیه ست ها واین ایرادشه ،یک آمپ سینما خانگی ،jvc خیلی قدرتمند دارم که میخوام وصل کنم به دستگاه به خاطر داشتن سوراند وساب ،که ساب وسوراند رو به سینما وصل کنم باندهای اصلی هم سرجای خودش روی پاناسونیک باشه چون فقط دوتا ترمینال داره برای دوتا باند ،وهم اینکه بتونم فلش به امپ سینما وصل کنم صداش رو از ست بگیرم ممنون میشم کمکم کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X