اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مقاله در مورد کنتور دیجیتال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مقاله در مورد کنتور دیجیتال

از دوستان کسی هست که در مورد طراحی مدار و کلا در مورد کنتور های دیجیتال توضیحاتی بده .اینترنتو زیر و رو کردم چیزی گیرم نیومد

پاسخ : درخواست مقاله در مورد کنتور دیجیتال

سلام
    من مهندس شرکت کنتورسازی بهینه سازان توس هستم. سواله کلی نپرسین سوالای دقیقتر بپرسین امیدوارم بتونم کمکتون کنم

دیدگاه

نحوه خواندن ودسترسی به اطلاعات داخل کنتور از طریق پورت نوری به چه صورت وبا چه پروتکلی صورت میگیرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط e.davoudi
        سلام
        من مهندس شرکت کنتورسازی بهینه سازان توس هستم. سواله کلی نپرسین سوالای دقیقتر بپرسین امیدوارم بتونم کمکتون کنم
        سلام مهندس ساعت T1 - T2 - T3 چگونه تنظیم میشود؟ و یا آیا قابل تنظیم است ؟
        :redface:
        کمتر سخن گویم
        بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mpc
          سلام مهندس ساعت T1 - T2 - T3 چگونه تنظیم میشود؟ و یا آیا قابل تنظیم است ؟
          :redface:
          سلام
          ساعت تعرفه کنتور توسط نرم افزار مربوطه اون تنظیم میشه که در بخش تعرفه و توسط پورت نوری به کنتور وارد میشه.
          نه عزیز، اون ساعتای باز زمانی تعرفه به هیچ عنوان قابل تغییر نیست و فقط با نرم افزار تعرفه تغییر کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bashiri2011
            نحوه خواندن ودسترسی به اطلاعات داخل کنتور از طریق پورت نوری به چه صورت وبا چه پروتکلی صورت میگیرد؟
            خواندن و دسترسی اطلاعات فقط از طریق پورت نوری نیست و با پورت RS485 هم میشه
            پروتکلشم از نوع Cosem DLMS هستش

دیدگاه

میشه بگید چطوری میشه با پورت 485 اطلاعاتش خوند؟؟ کد گذاری نمیشن اطلاعاتش؟
              طب اسلامی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdifaheca
                میشه بگید چطوری میشه با پورت 485 اطلاعاتش خوند؟؟ کد گذاری نمیشن اطلاعاتش؟
                صد درصد که کدگذاری میشه
                اگه اونطور نبود که هر نفر تو خونش یه کامپیوتر وصل میکرد به کنتورشو واسه خودش کنتور ست میکرد. درضمن بالفرض که بتونید با کنتور ارتباط برقرار فقط میتونین همون اطلاعاتیو که روی LCD میبینین رو بخونین و برای تنظیم یا تغییر چیزی نیاز به داشتن نرم افزار دارین

دیدگاه

سلام دوستان
                  من میخوام اطلاعاتی که روی کنتور برق خونمون هستش روو بخونم باید چیکار کنم؟؟؟؟؟
                  کمکم میکنید؟؟؟؟
                  :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
                  وه کو شیتان شیتی تو بوم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hanamohsen
                    سلام دوستان
                    من میخوام اطلاعاتی که روی کنتور برق خونمون هستش روو بخونم باید چیکار کنم؟؟؟؟؟
                    کمکم میکنید؟؟؟؟
                    :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
                    سلام
                    پروتکل ارتباطی پورت نوری با کنتور پروتکل شماره IEC 62056-21 هست که یک پلاگینه و نیاز به نرم افزار خاصی برای قرائت اطلاعات اندازه گیری شه توسط خود کنتور نیست و خودتونم میتونین با استفاده از Data Readout Mode اون اینکارو انجام بدین.
                    برای اطلاعات بیشترتون میتونین به این کتاب مراجعه و صفحه 5 اونو مطالعه کنین
                    http://www.bwired.nl/images/how/EM720_IEC_62056-21.pdf

دیدگاه

سلام ببخشید ممکنه بیشتر در مورد پروتکل DLMS توضیح بدید، برای شروع کار و خواندن اطلاعات از روی کنتور از طریق 485 باید چکار کرد؟
                      جدیدترین ویرایش توسط znassim; ۱۶:۴۶ ۱۳۹۸/۰۵/۳۱.

دیدگاه

سلام ببخشید یک سوال داشتم پورت نوری مدل op1000 رو وصل می کنم به کنتور بعد می خواستی بدونم چه دستوری را با استفاده از این پورت برای کنتور ارسال کنم تا بتوانم اطلاعات کنتور رو بخونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X