اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اشکال در کار کردن pcf8583

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اشکال در کار کردن pcf8583

سلام به دوستان و مهندسان عزیز مشکلی برای من پیش امده در کار کردن با pcf8583 اونم اینه که هر 5ثانیه رو 1 ثانیه می شمره یعنی بعد از هر 5 ثانیه 1 ثانیه اضافه می شه، البته باید بگم که این برنامه رو من با ccs نوشتم و از کتاب خونه کدویژن استفاده کردم متشکر میشوم اگه کمکم کنید که اینو بتونم راه اندازی کنم

پاسخ : اشکال در کار کردن pcf8583

سلام احتمال داره تو رجیستری pcf8583 قسمت کلاک رو تغییر داده باشید و با کلاک فعلیتون همخونی نداشته باشه جز این فکر نمی کنم اشکال دیگه ای به همچین نتیجه ای برسه
    موفق باشید

دیدگاه

اول می خواستم تشکر کنم از جوابتون 2- لایبرری که از تو کدویژن ورداشتمو دوباره نگاه کردم اما توی اون قسمتی برای کلاک ندیدم

دیدگاه

دوست من جدی نگیر من شانسی گفتم
        اما از شانسی گفتن بگزریم لازم نیست چیزی گفته باشه چون 2 بیت بیشتر نیست اونم تو قسمت 00 یعنی Control/status register که تو بیت هایه 4 و 5 یعنی function mode تنظیم میشه شما خودت تو برنامه ای که نوشتی این بیتو تنظیم کن انشا الله درست بشه چون به احتمالا قوی مشکل از کلاک شما هست (ممکن هم هست کریستال ساعتتون حالش بد باشه اگه اضافی دارید عوضش کنید)
        همین الان من رو ds1307 کار می کنم و مشکلی نداره پس pcf8583 هم درست کار می کنه ولی با Bascom ولی از لایبرری استفاده نکردم

دیدگاه

سلام دوست عزیز
          پیش از این که هر اقدام دیگه ای رو امتحان کنی پیشنهاد میکنم یک خازن تریمر بین پایه osc1 و تغذیه این آی سی همونطور که تو دیتا شیتش گفته قرار بدید .
          مقدارش رو خاطرم نیست چند پیکو فاراد بود چون خیلی وقت پیش باهاش کار کردم. از تو دیتا شیت یا مثال کتابا میتونید پیدا کنید .
          وضعیت این خازن و یا نبودنش میتونه به طور جدی پالس ساعت رو سریعتر و یا کند تر بکنه !!!
          تو دیتا شیتش گفته اگر این خازن درست تنظیم بشه خطاش به 5 دقیقه در سال میرسه !
          درستش اینه که رو پایه 7 که خروجی اینتراپتشه یه پالس دقیق 1 ثانیه تولید بشه و از اسیلوسکوپ هم که اگر استفاده کنی خیلی کمک میکنه.
          برای خوندن و نمایش زمان هم شاید اصولی ترین راه این باشه که همین پایه اینتراپت رو به اینتراپت خارجی میکرو وصل کنید و برنامه به روز کردن مقدار زمان رو تو همیت وقفه بنویسید تا اگر برنامت هم کمی طولانیه یا جایی مشغول کار دیگست هر یک ثانه یک بار بره بروز بشه و اطلاعات جدید رو نمایش بده ...

تعجب کردید ؟! شاید بگید پس این کریستال چیکارست؟
          منم دقیقا نمیدونم اما یادمه که این خازن مشکلم رو حل کرد و امیدوارم مشکل شما هم هر چی که هست با کمک دوستان هل بشه . :-B

ضمنا میتونید با جدا کردن تغذیه این آی سی از میکرو و بکاپ کردن تغذیه با یک باتری بکاپ کامپیوتر هم زمان رو به روز نگه دارید(اگه برق میکرو قطع بشه) و هم 240 بایت از مهمترین اطلاعاتت روی میکروکنترلر تو حافظه sram اضافی که بعد از آدرس 16 هگزش تا 255 هگز داره ذخیره کنید . مثلا نتیجه یک عملیات و یا تعداد شمارش کانتر و یا هر چی و دوباره که تغذیه میکرو وصل شد اول همه اطلاعاتو از تو این حافظه بخونید و سر جای خودش تو میکرو بریزید و کار رو با خود میکرو دوباره ادامه بدید و اطلاعات جدید رو بازم روی حافظه جانبی pcf بکاپ گیری کنید.
          ظاهرا این آی سی از ds1307 خیلی دقیقتره من که تو یه کار استفاده کردم عالی جواب داد.
          موفقیت یک فرایند است نه یک اتفاق...

******** استفاده از گزينه تشكر نشانه اهميت و احترام شما به پيگيري شخص نظر دهنده است ********

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X