اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پیشنهاد شما برای درایو 4 موتور سروو و یک استپر چیه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پیشنهاد شما برای درایو 4 موتور سروو و یک استپر چیه؟

با سلام. در یک مدار تصمیم دارم 4 موتور سروو زاویه و یک استپر رو درایو کنم. پیشنهاد شما برای طراحی مدار چیه
    مثلا اینکه برای سروو ها مدار جداگانه داشته باشم و بصورت ماژولی کنترلشون کنم.
    آیا یه میکرو avr هست که 4 تا PWM داشته باشه و ....

پاسخ : پیشنهاد شما برای درایو 4 موتور سروو و یک استپر چیه؟

atmega 16 چهار تا pwm داره!! atxmega128a1 هم 24 تا pwm داره!! مهم اینه که چی کارتو راه بندازه وگرنه که قطعه خیلی خیلی خیلی زیاده
    The truth is not true!!!! the Truth is your own if U think Its TRUTH and The TRUTH is written in blood because its Ur own & Ur dream is the Truth if U see A thing if U feel A thing U build it like a building(!!!) and there is no thing.

دیدگاه

پاسخ : پیشنهاد شما برای درایو 4 موتور سروو و یک استپر چیه؟

دوست خوبم شما با یک میکرو کنترلر و فقط با استفاده از تنها یک تایمر میتونی تعداد بسیار زیادی سروو رو درایو کنی .

مولد pwm که در میکرو هست فقط برای راحتی کاره . اما اگه تعداد بیشتر نیاز داری شما میتونی با چند خط کد روی هر پین میکرو موج pwm بسازی .

مثلا فرض کن ATMEGA32 س 32 تا پین داره درسته ؟ خوب شما میتونی 32 تا سروو باهاش درایو کنی ! کمه ؟؟

راهشم اینه که یکی از تایمر های میکرو رو فعال میکنی . رجیستر TCNT همیشه مقدار تایمر رو در اون لحظه در خودش داره .
      فرض میکنیم تایمر 8 بیتی هست . حالا فرض کن میخوای سروو در زاویه 30 درجه قرار بگیره . و به پین 7 پورت سی وصل شده .
      حالا کافیه تایمر رو بذاری تو یه لوپ که مدام سر ریز کنه و 0 بشه .
      توی این لوپ یه شرط میذاری که هر وقت TCNT مقدارش مثلا کمتر از 15 بود پین مورد نظر 1 باشه و در غیر این صورت مقدارش 0 باشه .
      با این کار شما یه موج مربعی داری با زمان وظیفه حدود 6 درصد .
      حالا هر چی مقدار داخل اون شرط رو بیشتر کنی زمان وظیفه موجت هم بیشتر میشه و زاویه سروو بیشتر میشه .
      سوالی بود در خدمتم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X