اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل scart به component

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل scart به component

سلام
    من تو الکترونیک سر رشته خیلی کمی دارم .
    نیاز به تبدیل scart به component دارم ولی تو بازار فقط تبدیل scart به av رو پیدا کردم. من میخوام از یک دستگاه گیرنده دیجیتال که فقط خروجی scart و av داره تصویری با کیفیت بالاتری از av بگیرم.
    بنابراین خودم یک فیش نری scart تهیه کردم و با توجه به نقشه موجود در لینک زیر:
    http://en.wikipedia.org/wiki/SCART
    خروجی های pb و pr و y رو از فیش گرفتم و به تلویزیون وصل کردم ولی تصویری نداد.
    با توجه به اونچه که تو سایت اومده یک ولتاژ 1.5 v رو به دو سر پین 16و 18 scart دادم(تا خروجی RGB بده) ولی بازم تصویری نداد.
    دوستان به نظر شما چه کار کنم؟

پاسخ : تبدیل scart به component

همچنان منتظر راهنمایی شما هستم.

دیدگاه

یعنی یک نفر هم پیدا نشده که منو راهنمایی کنه!!!
      همچنان منتظرم.
      خب اگه تاپیک رو جای اشباهی زدم یا اینکه تکراریه به من بگین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bijan darbari
        سلام
        من تو الکترونیک سر رشته خیلی کمی دارم .
        نیاز به تبدیل scart به component دارم ولی تو بازار فقط تبدیل scart به av رو پیدا کردم. من میخوام از یک دستگاه گیرنده دیجیتال که فقط خروجی scart و av داره تصویری با کیفیت بالاتری از av بگیرم.
        بنابراین خودم یک فیش نری scart تهیه کردم و با توجه به نقشه موجود در لینک زیر:
        http://en.wikipedia.org/wiki/SCART
        خروجی های pb و pr و y رو از فیش گرفتم و به تلویزیون وصل کردم ولی تصویری نداد.
        با توجه به اونچه که تو سایت اومده یک ولتاژ 1.5 v رو به دو سر پین 16و 18 scart دادم(تا خروجی RGB بده) ولی بازم تصویری نداد.
        دوستان به نظر شما چه کار کنم؟
        هر تلویزیون بسته به تکنولوژیش و اندازه تصویرش فرمتها و اندازه های محدودی از سیگنالهای Component رو در ورودی نشون میده، برای فرستنده هم همینطوره، مثلا یک DVD Player که خروجی SCART داره لزوما همه رزولوشنها ویا حالتهای Progressive و Interlace رو ساپورت نمیکنه. بعضی هم فقط خروجی AV در کانکتور SCART دارن.
        شما اول از سورس مطمئن بشید که ویدئو در خروجی میده بعد برین سراغ تلویزیون. مثلا اگه با DVD Player میخواین کار کنین بهتره خروجیش رو روی مد 720i یا 576i تنظیم کنید که متداول ترینها هستند، اگه Y رو به همون ویدئو AV هم وصل کنید باید تصویر سیاه و سفید رو ببینید به شرطی که 576i باشه که به عنوان PAL نمایش میده، بعد اون رو بکشید و سه کابل رو در جای خودشون وصل کنید، در بعضی از تلویزیونها زیر کانکتور YPbPr نوشته که فقط 480i رو ساپورت میکنه که برای آمریکا متداوله، ولی اگه دفترچش رو بخونید حتما مدهای قابل نمایش رو توش نوشته.
        اسمایل، تومورو ویل بی وُرس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X