اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت مدار چاپی بسیار آسان با دستگاه پرس کارت

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت مدار چاپی بسیار آسان با دستگاه پرس کارت

سلام چند وقتیه دارم با یک روش جالب که تو یوتیوب دیدم کارهامو چاپ میکنم و رو تعداد و با کیفیت بالا و بدون اتو گرچه سیستم کار تقریبا همونه ولی مثل کار با اتو اعصاب خورد کن و طولانی نیست مشکلات کار با اتو شامل:
    اتلاف بسیار زیاد برق
    اتلاف بسیار زیاد وقت مخصوصا در کار تعداد
    سوختن انگشتان در صورت استفاده نکردن از دستکش مخصوص
    به هم پاشیدگی طرح در صورت کشیدن اتو روی طرح
    چاپ نشدن بعضی از قسمتهای طرح مخصوصا قسمتهای بسیار نازک
    خراب شدن کار و یا نصفه و نیمه چاپ شدن کار و باز شستن و دوباره شروع کردن
    در برخی موارد بزرگتر بودن طرح از ته اتو و مجبور شدن به انجام کار در دو مرحله و اینم مشکلات خودش رو داره
    و ده ها مشکل دیگه.من که قبلا از این روش استفاده میکردم در هر چند تا بعضی هاش خراب میشد و باز از اول شروع میکردم
    بسیار کار خسته کننده ایه مخصوصا در کار تیراژ و کارهای ظریف مثل کارهای اس ام دی

یک راه حل ساده دارم که همونطور که گفتم از یوتیوب یاد گرفتم و بعد خودم روش کار کردم در این روش اصلا به اتو نیاز نیست اونم اینه:
    طرحت رو کاغذ گلاسه پرینت کن بعد رو پی سی بی بذار و بذار یکی یا دوبار از دستگاه پرس کارت رد شه فقط بار اول که رد شد و خواستی فیبر رو برداری یا با دستکش مخصوص بردار که دستت نسوزه یا اینکه بذار سرد بشه و بعد اگه خواستی بار دوم رو انجام بده و بعد تموم و کار هم تمیز در میاد
    اگه توضیحات بیشتر یا عکس هم میخواهید در خدمتم با تشکر
    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

پاسخ : ساخت مدار چاپی بسیار آسان

سلام
    میشه چند تاعکس قرار دهید با تشکر

دیدگاه

ممنون میشم عکس بزارید
      قیمت این دستگاه ها چنده؟
      ببرم عکاسی واسم میزنند؟
      با تشکر

دیدگاه

با سلام وتشکر از دوست عزیزمون ، ولی بازم مشکل مصرف برق و سوختن دستمون حل نشد! راستی یه مشکل دیگه هم اضافه شد اینکه توخونه همه اتو دارن ولی دستگاه پرس کارت !
        وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
        نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

این دستگاه پرس کارت چنده ؟

مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

سلام خدمت دوستان در جواب دوستان که عکس خواستن چشم عکس میذارم و بذارین بگردم لینک فیلمشم تو یوتیوب اگه پیدا کردم هم لینکشو میذارم هم اینکه برای اونهایی که مشکل فیل تر دارن تو جایی مثل راپیدشیر پلود میکنم.
            در جواب علی آقا قیمت دستگاه رو نمیدونم چون من تو خونه داشتم ولی اگه بعضی از دوستان منو و کارهام رو بشناسن من کارهام بیشتر با قطعات اس ام دیه و مثلا بعضی از کارمهام اندازه پی سی بی اش 22 میلیمتر در 17 میلیمتره در که در این فضا تعداد زیاد مقاومت و خازن و ترانزیستور و یک آی سی و اینها باید جا بگیره مثلا یکسری منبع تغذیه ای که در زیر لامپهای ال ای دی پاور هست رو من زدم و عکسشم در تاپیک منبع تغذیه برای ال ای دی هست (البته در اون عکس کار هنوز کامل نشده بود) بخاطر همین مشکل که پی سی بی هام بعضی مواقع خیلی کوچکه مجبور شدم که قاب روی دستگاه پرس کارت رو بردارم و خودم فیبر و طرح رو بدم بره زیر غلطک. ولی اگه کار شما بزرگ باشه که بشه از دهانه ورودی فیبر رو داد و از دهانه خروجی گرفت بله

در جواب جواد آقا اون قسمتی که فرمودید در همه خونه ها اتو هست ولی پرس کارت نیست رو قبول دارم ولی قسمتهای دیگه رو نه
            اول اینکه در این روش کار بسیار سریع انجام میشه و چون سریع انجام میشه مصرف خیلی کمتره و همچنین اتو خونه ما روش نوشته 1070 وات ولی دستگاه پرس کارت مصرف بسیار پاییتری داره و مثل روش اتو نیست که اول بخوای فیبر رو گرم کنی بعد طرح رو روش قرار بدی (که در اینجا اگه از دستگش مخصوص استفاده نکنی سر انگشتات میسوزه) و بعد باز اتو رو بذاری روش بمونه و ... و در آخر کار هم در خیلی از موارد کار تمیز در نمیاد و من که از روش اتو استفاده میکردم با کشیدن اتو روی کاغذ گلاسه پودر پرینتر پخش میشد و باید اتو رو ثابت روش میذاشتم و کلا روش اتو به نظر من خیلی اعصاب خورد کنی و مصرف بالای انرژی جسمی و روانی و برقی داره مخصوصا در کارهای تعداد
            و در جواب دومتون برای چی مشکل سوختن دستتون حل نشد؟ شما احتمالا روش رو اشتباه رفتی اول طرح رو روی فیبر با دمای معمولی (که هنوز گرم نشده)بذار و خوب طرح رو روی فیبر فیکس کن بعد ته کار رو با دست نگه دار که کاغذ از رو فیبر تکون نخوره سر دیگه فیبر رو بده داخل دستگاه بعد که کمی فیبر داخل رفت میتونی ولش کنی چون دو تا غلطک داخل دستگاه دیگه اون رو محکم نگه داشته و اگه خواستی دو بار این کار رو انجام بدی وقتی فیبر از طرف دیگه اومد بیرون یا بذار سرد بشه و باز تکرار کن یا با دستگش مخصوص این کار رو بکن و بعد هم تو آب و تموم
            سوالی بود در خدمتم

دیدگاه

اگه ببرم کار رو عکاسی ها قبول میکنند بزنند؟مشکلی برای دستگاه ایجاد نمیکنه؟ کاغذ گلاسه چند تومنیش رو شما استفاده میکنید؟
              شما برای سوراخ کاری از چی استفاده میکنید که تمیز در بیاد؟
              با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
                اگه ببرم کار رو عکاسی ها قبول میکنند بزنند؟مشکلی برای دستگاه ایجاد نمیکنه؟ کاغذ گلاسه چند تومنیش رو شما استفاده میکنید؟
                شما برای سوراخ کاری از چی استفاده میکنید که تمیز در بیاد؟
                با تشکر
                سلام نمیدونم که عکاسی ها قبول بکنن یا نه. باید بپرسی در ضمن صنف تایپ و تکثیر ها هم این دستگاه رو دارند میتونی یک یا چند بار ببری یکجایی برات انجام بدن و اگه خوشت اومد دستگاهشو بخری.در ضمینه مشکل پیش اومدن یا نیومدن برای دستگاه رو نمیدونم شاید با کار زیاد با فیبر نسبت به کارت های معمولی عمر دستگاه کمتر بشه نمیدونم شاید هم نشه.
                کلا دستگاه پرس کارت برای پرس کردن کارتهایی با ضخامت کمتر از فیبرهای (به اصطلاح استخوانی)طراحی شده ولی من که دارم این کار رو میکنم و هنوز مشکلی پیش نیومده.
                بهتره بذاری دستگاه آماده به کار بشه بعد فیبر رو رد کنی مثلا در دستگاه من وقتی هیتر دستگاه دماش به حدی رسید و بقول معروف آماده شد چراغش سبز میشه.
                من تا به حال کاغذ گلاسه معمولی نازک استفاده میکنم ولی میخوام با کالک یا تلق ترانس پرنت یا قسمت زرد کاغذ پشت برچسب هم امتحان کنم
                برای سوراخ کاری تا الان از همین آرمیچر های کوچک استفاده کردم البته جدیدا یک فرز انگشتی شلنگ دار هم خریدم که هنوز باهش امتحان نکردم
                الان من زیاد برای چاپ یا سوارخ کاری مشکل ندارم ولی مشکل من بیشتر رو برش فیبره که دستگاه گیوتین رو حدود 2 میلیون یا دو میلیون و خورده ای قیمت دادن که کمی برام سخته خریدش

دیدگاه

اینم دوتا فیلم از سایت یوتیوپ اگه لازمه پلود کنم
                  http://www.youtube.com/watch?v=dS4HQfceK88
                  http://www.youtube.com/watch?v=1wutE_3Dbqk

دیدگاه

سلام ms2000
                    می‎تونید یه براورد قیمتی هم بفرمایید از این دستگاه؟
                    با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina_80
                      سلام ms2000
                      می‎تونید یه براورد قیمتی هم بفرمایید از این دستگاه؟
                      با تشکر
                      سلام آقا سینا مسعود هستم من این دستگاه رو از خیلی سالهای پیش دارم و قیمت الانشو نمیدونم فقط میدونم قیمت گرانی نباید داشته باشه و در سایز های مختلفی حتی سایز A3 , A4 هم موجوده در ضمن پرینتر شما روی کاغذهای زرد پشت برچسب پرینت میگیره؟ کار رو نمیکشه؟طرح روی کاغذ تثبت شده است مثلا اگه آهسته دست روش میکشی طرح نمیریزه رو زمین؟

دیدگاه

http://www.youtube.com/watch?v=dS4HQfceK88
                        http://www.youtube.com/watch?v=1wutE_3Dbqk
                        لینک پلود شده این فیلمها در سایت رپید شیر
                        https://rapidshare.com/files/3247943081/pcb1.mp4
                        https://rapidshare.com/files/289998617/pcb2.mp4
                        اگه دو تا لینک بالا رو نخواستین دانلود کنید پیشنهاد میکنم که حتما این لینک زیر رو دانلود کنید
                        این لینک رو آقا یا خانم Uploaded by f2knpw on Jul 4, 2010 در سایت یوتیوب گذاشتن و من در سایت رپیدشیر براتون پلودکردم
                        https://rapidshare.com/files/565208478/33.mp4

دیدگاه

سلام آقا مسعود
                          خیلی ممنون از پاسختون.
                          منم تا اینجا تمام کارهامو با روش اتو انجام دادم. که خوب همیشه از نتیجه کار راضی بودم.
                          در مورد پرینت با کاغذهای زرد پشت برچسب باید بگم که یه بار این روش رو امتحان کردم ولی
                          پرینترم کاغذ رو نگرفت و نکشید داخل و منم دیگه اون کاغذا رو گذاشتم کنار.
                          در ضمن پرینتر من HP LaserJet P1006 هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina_80
                            سلام آقا مسعود
                            خیلی ممنون از پاسختون.
                            منم تا اینجا تمام کارهامو با روش اتو انجام دادم. که خوب همیشه از نتیجه کار راضی بودم.
                            در مورد پرینت با کاغذهای زرد پشت برچسب باید بگم که یه بار این روش رو امتحان کردم ولی
                            پرینترم کاغذ رو نگرفت و نکشید داخل و منم دیگه اون کاغذا رو گذاشتم کنار.
                            در ضمن پرینتر من HP LaserJet P1006 هست
                            سلام ممنون ولی پرینتر من راحت میکشه فرق زیادی با کاغذ معمولی از لحاظ ضخامت و اینها نداره که نکشه فقط کمی چربه و لیزه ولی با پرینتر من همون مشکل رو داره و شکل مدار روش تثبیت نیست و اگه یکم تکونش بدی یا دستت بخوره بهش میریزه اگه بشه روی اون کاغذ ها زرد با کیفیت خوب و پودر مشکی توپر پرینت گرفت خیلی کار راحت تر میشه

دیدگاه

همین الان هم یه بار دیگه با اون کاغذها امتحان کردم، بازم طرف چربشو نمیکشه که چاپ
                              کنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X