اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین کتاب آموزشی avr با codevision

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهترین کتاب آموزشی avr با codevision

با سلام
    بهترین کتاب آموزشی avr با کدویژن به زبان فارسی چی هست؟

با تشکر

پاسخ : بهترین کتاب آموزشی avr با codevision

سلام دادا.
    به نظر من کتاب "مرجع کامل AVR" میتونه کتاب خوبی باشه
    تشکر لازم نیست!

دیدگاه

به نظر من هم کتاب "میکروکنترلرهای AVR و کاربردهای آنها" نوشته مهندس ره افروز مال انتشارات نص خوبه.
      دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

اره انتشارات نص کتاباش اکثرا خوبن

دیدگاه

مرجع کامل میکروکنترلرهای AVR
          محمدمهدی پرتوی فر، فرزاد مظاهریان، یوسف بیانلو
          :nice:
          البته هم ساختار داخلی هم اسمبل و هم c @};-

منم تازه خریدم دارم میخونم :mrgreen:
          يادش بخير يه وقتايي هر روز ميومدم اينجا !

دیدگاه

آقا میلاد این کتاب رو منم تعریفش رو زیاد شنیدم، اما خودم نخوندم. اگه کتاب خوبیه بگو ما هم ببینیمش! :mrgreen:
            دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد پور آزاد
              آقا میلاد این کتاب رو منم تعریفش رو زیاد شنیدم، اما خودم نخوندم. اگه کتاب خوبیه بگو ما هم ببینیمش! :mrgreen:
              سلام آقا حامد پور آزاد
              کتاب "مرجع کامل میکروکنترلرهای AVR" انتشارات نص واقعا کتاب خوب و کاملی هست من چند سال پیش گرفتمش و خوندمش هرچی بخواهی از AVR داخلش هست و کامل هم توضیح داده.
              http://www.nasspub.com//component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,202/category_id,41/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,1/

دیدگاه

من دو تا کتاب خیلی خوب دیدم و هر دو تا از نص هست . اولی کتاب پرتویی فر و دومی کتاب مزیدی ( جلد سیاه رنگ ) . مزیدی بیشتر اسمبلی رو گفته و البته از C هم چیزی کم نذاشته .
                [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد پور آزاد
                  :NO:

خیلی کتاب جالبی است. من فهرست مطالبشو میذارم ببینید :
                  این کتاب از 21 فصل و 7 پیوست تشکیل شده خیلی مثال های خوبی داره mmc usb twi تابلو روان ساخت پروگرامر

1-میکروکنترولرهای avr
                  2-سازماندهی حافظه های avr
                  3-روش های آدرس دهی در avr
                  4-مجموعه دستورات اسمبلی در avr
                  5-برنامه نویسی اسمبلی
                  6-برنامه نویسی با نرم افزار codevision
                  7-سیستم های رست در avr
                  8-تایمر و کانتر
                  9-مبدل آنالوگ به دیجیتال
                  10-مقایسه کننده آنالوگ
                  11-رابط سریال usart
                  12-رابط وسایل جانبی spi
                  13-رابط دو سیمه twi
                  14-وقفه ها
                  15-bootloader
                  16-رابط jtag وسیستم اشکال زدایی داخلی
                  17-مدیریت توان و مدهای sleep
                  18-ارتباط از طریق پورت usb
                  19-کارت های حافظه mmc, sd
                  20-lcd های کاراکتری و گرافیکی
                  21-پروژهای عملی

پیوست ها:
                  فیوز بیت ها در avr
                  صفحه کلید کامپیوتر
                  توابع کتابخانه ای در کدویژن
                  ساخت پروگرامر
                  محیط کامپایلر codevision
                  رجیستر های میکروکنترلر مگا32

خلاصه دستورات اسمبلی

يادش بخير يه وقتايي هر روز ميومدم اينجا !

دیدگاه

سلام به نظر شما دوستان کدوم یک از این کتابهای PDF برای زبان C مناسب هست ؟؟؟ برای بیسکام که من با کتاب اقای 1Nfar حال میکنم برای C کدوم خوبه ؟
                    AV Maziton 100
                    Render By Artlantis Studio
                    [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

من خودم مرجع میکروهای avr از انتشارات نص از پرتویی فر رو دارم! تا حالا 10 بار اراده کردم کتاب رو بخونم ولی اصلا نمیفهمم چی گفته یا اینکه اصلا وقتش ندارم! چون بیشتر وقت ندارم! بیشتر هم اسمبلی گفته و برنامه ها رو خیلی کم در کدویژن گفته
                      خلاصه اینکه ریشه avr رو درس داده ولی خیلی جذاب نیست!
                      هر کس هم خریده بود پشیمون شده! چون خواندنش وقت میخواد و اکثرا اسمبلی و سی مخلوط اسمبلی هست.
                      خلاصه میشه باهاش لیسانس AVR گرفت!!!

دیدگاه

سلام منم میخوام یه کتاب بخرم اما نکته ای که از همه چی برام تو انتخاب کتاب مهمه اینه که برعکس همه اصلا نمیخوام تمام جزئیات توش نوشته شده باشه.
                        میخوام به زبون خیلی ساده نرم افزار codevision رو توضیح بده و موارد خیلی مهم و کاربردی رو از ابتدای ابتدا بگه. نویسنده این کتاب ها فکر میکنن طرفی که کتابو میخره علامه دهره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
                          سلام منم میخوام یه کتاب بخرم اما نکته ای که از همه چی برام تو انتخاب کتاب مهمه اینه که برعکس همه اصلا نمیخوام تمام جزئیات توش نوشته شده باشه.
                          میخوام به زبون خیلی ساده نرم افزار codevision رو توضیح بده و موارد خیلی مهم و کاربردی رو از ابتدای ابتدا بگه. نویسنده این کتاب ها فکر میکنن طرفی که کتابو میخره علامه دهره.
                          کسی نیست جواب این سوالمو بده؟ یعنی یه کتاب سی خوب برای مبتدی ها وجود نداره؟

دیدگاه

سلام
                            برای بار چندم دارم این مطلب رو می نویسم. ای کاش اعضا بعد یه سرچ کوچیک سوالات خود رو مطرح می کردن!!
                            بهترین کتابی که به شخصه دیدم کتاب مهندس جابر الوندی بود.
                            همچنین کتاب های مهندس سپاسیار به خصوص اخرین کتابی که چاپ کردن واقعا حرف نداره.
                            موفق باشید.
                            چرا ناراحتی پاتریک!
                            + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
                            - از دیدنش ناراحت شدی؟
                            + نه
                            پس چی ناراحتت کرده
                            + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
                            ------------------------------------------------------------------------------------------------------
                            تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
                            ------------------------------------------------------------------------------------------------------
                            محصولات

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : بهترین کتاب آموزشی avr با codevision

نوشته اصلی توسط سوران آراسته
                              سلام
                              برای بار چندم دارم این مطلب رو می نویسم. ای کاش اعضا بعد یه سرچ کوچیک سوالات خود رو مطرح می کردن!!
                              بهترین کتابی که به شخصه دیدم کتاب مهندس جابر الوندی بود.
                              همچنین کتاب های مهندس سپاسیار به خصوص اخرین کتابی که چاپ کردن واقعا حرف نداره.
                              موفق باشید.
                              منم یه سری از کتابا رو دیدم ولی بنده هم به نظرم بهترین کتاب همین کتاب مهندس الوندی هست . هم زبان گفتارش قابل فهم و روان هست هم اینکه پله پله مفاهیم رو دقیق یاد میده . زبانش هم زبان C هست که امروزه بیشترین کاربرد را داره. من خودم الان مشغول خوندن همین کتاب هستم و بسیار راضیم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X