اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکلات LabView

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکلات LabView

بعد از مدتها برنامه نویسی با لب ویو این مشکلات لاینحل برام پیش اومد:
    حجم سنگین فایل های exe برای نصب برنامه در PC جدید تازه اگه device driver هم بخواد که دیگه هیچی مثلا برنامتون یه ارتباط سریال داشته باشه + پردازش تصویر کوچیک برای نصب فایل setup همه درایور ها رو باید نصب کنی!
    تاخیر اجرای برنامه، برای برنامه های سنگین ارتباط سریال، زیاد میشه که باعث میشه دریافت اطلاعات با مشکل روبرو بشه مثلا اگه یه فریم 40تا 50بایتی متغیر رو بخوایند با سمپل ریت کمتر از 5 میلی ثانیه بخونید متاسفانه لب ویو از پسش بر نمیاد :cry2: این کار برای دستگاه های real time با دقت اندازه گیری بالا لازمه ولی :angry:

دیگه بقیشو نمیگم. کسی اگه راه حلی داره بسم ا...
    LabVIEW, programming like it should be

پاسخ : مشکلات LabView

در مورد مشکل اول که اصلا شما نیاز نیست Device Driver رو نصب کنید و کلا Device Driver بدرد شما نمیخوره و نباید نصبش میکردید. به جاش برای درایور پورتها مثلا پورت سریال VISA رو نصب کنید (حتی Real Time نه) و برای تصویر هم که گفتید Vision Acquisition رو تنها نصب کنید. کلا Device Driver بدرد ما نمیخوره. به نظر میاد اینطوری حجم کمتری میشه
    و اما مهمترین عامل همون گزینه هایی هست که موقع ساخت Installer تیکشون رو میزنید که Bundle بشن همراه برنامه ی Setup اصلی پروژه
    تو اونا یه دقت بکنید چیز اضافی و بدرد نخوری تیک نخورده باشه
    برای پردازش تصویر اگه نیاز به کار با دوربین نباشه هم که خب نیاز نیست درایور دوربین ها یا همون Vision Acquisition رو نصب کنید.
    در مورد مشکل دوم متوجه نشدم. ولی میشه بصورت وقفه ای خوند اطلاعات رو

دیدگاه

این Device Driver به چه دردی می خوره ؟

دیدگاه

تقریبا به هیچ دردی. چون تو اینجا به سخت افزارهای نشنال دسترسی نداریم
        از اسمشم معلومه که چی کار میکنه. کاری نمیکنه. فقط یه سری درایور هستش. درایور تمامی محصولات سخت افزاری نشنال

دیدگاه

والا ما با 1.5 مگا بیت خوندیم مشکلی نداشت عین آینه همه رو گرفت!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kasper
            تقریبا به هیچ دردی. چون تو اینجا به سخت افزارهای نشنال دسترسی نداریم
            از اسمشم معلومه که چی کار میکنه. کاری نمیکنه. فقط یه سری درایور هستش. درایور تمامی محصولات سخت افزاری نشنال
            یعنی هیچ شرکتی در کشور نیست که این سخت افزارها رو وارد کنه؟!! یهنی در حال حاضر تنها راه ارتباط با همین پورتهای کامپیوتر با سخت افزارهایی که خودمان میآ‌توانیم درست کنیم هست؟
            از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
            هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
            اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
            اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
            شاد و موفق باشید

دیدگاه

صد البته که برای فایل Installer نیاز به فعال کردن همه Device Driver نیست. ولی مشکل اینه که لبویو برای کار کردن با پورت سریال خودش میاد یسری فایل dll و مخلفات میسازه که باهاش کار کنه در حالی که اگه این کارو بخوای با دلفی بکنی از درایورهای ویندوز استفاده میکنه و شما میتونید برای استفاده برنامه تو کامپیوتر های مختلف فقط یه فایل exe با حجم کم رو کپی کنید نه اینکه کلی فایل نصب کنی. فکر کنم یه برنامه حجم کم برای کار کردن با پورت سریال 200 یا 300MB واسه Installer حجم میگیره در حالی که خود فایل vi حجمش 200K
              و اما در مورد پردازش تصویر منظورم حالت آنلاین بود یعنی تصویر real time دوربین!!! که این کار زمان زیادی به تاخیر لوپ برنامه اضافه میکنه. البته من خودم با متلب مقایسه کردم. لب ویو خیلی سریعتر از متلب بود :applause:
              فعلا مشکل اصلی من خواندن اطلاعات حجم بالا با سرعت زیاد از پورت سریال که فکر کنم درایورهای لب ویو از پسش بر نمیاد :sad:

دیدگاه

در مورد خواندن اطلاعات بصورت وقفه ای اگه بیشتر توضیح بدین ممنون میشم...

دیدگاه

می تونی از یه رابط سریال به یو اس بی استفاده کنی تا سرعت ارسال و دریافت بسیار بالاتری داشته باشی. لب ویو داده های پورت رو بصورت وقفه سخت افزاری دریافت میکنه و داخل یه بافر ذخیره میکنه و شما هر وقت نیاز داشتی از داخل بافر میخونی. اندازه بافر رو خودت میتونی تعیین کنی و از اینکه چند تا داده هم داخل بافر ذخیره شده با استفاده از تابع byte at serial port مطلع میشی. به نظر من سرعت لب ویو از برنامه هایی که خود ما تو مثلا توی سی پلاس پلاس بونیسیم هم سریعتره(اینو از روی تجربه های کاریم میگم)

دیدگاه

در مورد رابط USB من با FT232 کار کردم که فقط پورت از حالت com به USB تغیر شکل میده ولی پروتکل همون RS232 با همون محدودیت سرعت
                    در مورد تابع byte at serial port باید بگم که مشکل اصلی همین تابع که تعداد واقعی بایت رو نشون نمیده در حالی که اندازه بافر رو حداکثر گذاشتم ولی مثلا اگه فریم 50 بایتی داشته باشیم یه بار عدد 27 نشون میده یه بار 23 یعنی بصورت کامل فریم رو نمیخونه بخاطر همین توالی اطلاعات بهم میخوره
                    در کل من تعداد بایت های که توسط تابع Read Visa باید خوانده بشه رو اگه با استفاده از تابع byte at serial port بدم فریم رو ناقص میخونه و اگه هم بصورت دستی مثلا عدد 50 رو بدم بازم بازم یا زمان کم میاره یا مثلا اگه اطلاعات عدد باشه و یه منفی(-) بیاد پشت عدد قاتی میکنه oo:
                    البته اینا برا زمان های کمتر از 5میلی ثانیه است در حالی که اگه زمان تاخیر بیشتر از 20 میلی ثانیه باشه بندرت مشکلی پیش میاد بخاطر همین میگم لب ویو از لحاظ زمانی کم میاره.
                    در حالی که اگه دریافت اطلاعات رو با Hyper terminal نرم افزار codevision انجام بدم به هیچ عنوان مشکلی پیش نمیاد یا برنامه ای که با دلفی نوشته شده

دیدگاه

بنظر من تا وقتی که کارت DAQ نداشته باشیم کار کردن با لب ویو بچه بازیه یعنی فقط از پس پروژه های کوچیک و دانشجویی برمیاد :nerd:
                      کار صنعتی با لب ویو در درجه اول کارت های DAQ رو واسه جمع آوری دقیق اطلاعات لازم داره

دیدگاه

سلام من یک پرژه دارم که روش پسورد داره میشه پسورد رو برداشت ؟

دیدگاه

منم یه مشکلی باهاش دارم ، تو پی سی خودم برنامه رو خوشکلش میکنم ، میرم رو پی سی مقصدم که میریزم ، جای همه چی بهم میریزه و نامرتب میشن
                          این رو چی جوری حلش کنم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aryanaar
                            تو پی سی خودم برنامه رو خوشکلش میکنم ، میرم رو پی سی مقصدم که میریزم ، جای همه چی بهم میریزه و نامرتب میشن
                            این رو چی جوری حلش کنم ؟
                            شما باید موقع ایجاد برنامه و در ابتدای اون رزولوشن مانیتور رو تشخیص بدی و بصورت برنامه ریزی شده جای هر قطعه رو مشخص کنی (با property node) تا در هر کامپیوتر جای المالنها تغییر نکنه

دیدگاه

یه مثال دارید براش ؟
                              تو خود سایت ni باید چی سرچ کنم ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X