اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قطع و وصل تغذیه هنگام شارژو دشارژ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قطع و وصل تغذیه هنگام شارژو دشارژ

سلام خدمت دوستان
    آقا کسی مداری سراغ داره داره که وقتی باطری شارژ شد تغذیه رو قطع کنه و وقتی شارژ اون کم شد وصلش کنه .راهنماییم کنید.ممنون میشم. :read:
    من خدا را دارم ، کوله بارم بر دوش ، سفری میباید ، سفری تا ته تنهایی محض ، هرکجا لرزیدی ، از سفر ترسیدی ، فقط آهسته بگو : من خدا را دارم.

پاسخ به سوالات درس مدارات منطقی
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=96902.0

پاسخ : قطع و وصل تغذیه هنگام شارژو دشارژ

دمت گرم .عجب سوال توپی پرسیدی. :agree:از دوستان اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه

دیدگاه

[quote author=ramez.8631 link=topic=50497.msg262910#msg262910 date=1304345964]
      دمت گرم .عجب سوال توپی پرسیدی. :agree:از دوستان اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه
      [/quote
      خواهش میکنم، قابل شما رو نداره ، فقط 2500 تومان میشه. :biggrin: :biggrin: :biggrin:
      ولی ، نه واقعا" کسی هست که یه همچین مداری رو سراغ داشته باشه؟
      من خدا را دارم ، کوله بارم بر دوش ، سفری میباید ، سفری تا ته تنهایی محض ، هرکجا لرزیدی ، از سفر ترسیدی ، فقط آهسته بگو : من خدا را دارم.

دیدگاه

یه مدار خواستیم ها . :angry: :angry:
        حالا ما که شخصا" از این آقای arnic ( بچه همسایمون) گرفتیم . ولی این بنده خدا چی ؟
        لا اقل برای خوشی دل این بنده خدا یکی یه مدار معرفی کنه راه دوری نمیره.
        منم که همیشه تشکر میکنم .

دیدگاه

تمام شارژرهای اتوماتیک به این مدار مجهزند که 1000 تاش توی نت هست. بگردی پیدا میکنی.
          یا باید برنامه نویسی بلد باشی تا با میکرو و adc این کار رو خیلی دقیق انجام بدی یا باید از آی سی های مقایسه گر ولتاژ و یا پ امپ استفاده کنید و یه ولتاژ رفرانس براش تعریف کنید تا وقتی به اون ولتاژ رسید عمل کنه.
          منتها این یه بخش کوچکه. کلی پارامتر داره. به نوع باطری و شارژر هم بستگی داره.
          آیا شما میخواهید ولتاژ باطری رو اندازه بگیرید یا جریان شارژ رو؟؟؟
          آیا فکر افت ولتاژ باطری پس از قطع شدن تغذیه رو کردید؟؟؟
          آیا شارژ قطره ای هم انجام میشه؟؟
          خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
            تمام شارژرهای اتوماتیک به این مدار مجهزند که 1000 تاش توی نت هست. بگردی پیدا میکنی.
            یا باید برنامه نویسی بلد باشی تا با میکرو و adc این کار رو خیلی دقیق انجام بدی یا باید از آی سی های مقایسه گر ولتاژ و یا پ امپ استفاده کنید و یه ولتاژ رفرانس براش تعریف کنید تا وقتی به اون ولتاژ رسید عمل کنه.
            منتها این یه بخش کوچکه. کلی پارامتر داره. به نوع باطری و شارژر هم بستگی داره.
            آیا شما میخواهید ولتاژ باطری رو اندازه بگیرید یا جریان شارژ رو؟؟؟
            آیا فکر افت ولتاژ باطری پس از قطع شدن تغذیه رو کردید؟؟؟
            آیا شارژ قطره ای هم انجام میشه؟؟
            آقا تشکر . ما که جوابمون رو گرفتیم و مدارمون رو پیدا کردیم.
            باز هم از اینکه به سوال ما توجه کردی ممنون.

دیدگاه

خوب عزیزم مدار رو بزار ما هم استفاده کنیم!

دیدگاه

دوست عزیزمون اگه نیاز داری کارت با دقت خوبی انجام بشه یه سری آی سی هست به اسم BMS (battrey managment system ) که برای رنج ولتاژ تا 8.4 ولتش رو من تونستم پیدا کنم اما مسئله اصلی گیر آوردن اون هستش که باید احتمالا خرید خارج بکنی که خیلی هم ای سی های عالی هستند
                من خودم هم از شرکت Maxim هم Microchip استفاده کردم و فوق العاده هم راضیم
                اگر هم توی دیتا شیت ای سی های شرکت Maxim نگاه بندازی به صورت بلوک دیاگرامی توضیح داده که توی طراحی مدار مورد نیازت خیلی کمک میکنه
                اگه از این روش بری خیلی از مشکلاتی که بهش بر میخوری خود به خود برات حل میشه
                چون من برای یه شرکت ایرانی این کار رو کردم برای باطری های 24 دوبل و آمپراژ 3 آمپر BMS ساختم
                چون مدارم آمپرش یه کم بالا بود بردم بزرگ شد و اندازش شد 5 سانت در 5 سانت
                البته خیلی دلم میخواد این مدار رو براتون بگذارم ام اطبق تعهدی که دارم معذورم ام ابه نظر من اگه موضوع BMS رو توی نت دقیق بگردی خیلی کمکت میکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ernic
                  یه مدار خواستیم ها . :angry: :angry:
                  حالا ما که شخصا" از این آقای arnic ( بچه همسایمون) گرفتیم . ولی این بنده خدا چی ؟
                  لا اقل برای خوشی دل این بنده خدا یکی یه مدار معرفی کنه راه دوری نمیره.
                  منم که همیشه تشکر میکنم .
                  سلام دوست عزیز
                  اینم یه مدار خوب که خودم ساختم و راضیم ( از کتاب 305 مدار انتخاب کردم )
                  اگه کتابو داری یا گیرت میاد استفاده کن ، چون خودش بهتر توضیح داده که چطور تنظیم کنی ( کتاب من زبان اصلیه! )
                  اگه گیر نیاوردی هم بگو راهنماییت میکنم.

http://www.4shared.com/file/p9KESsEF/undefined_2.html

دیدگاه

یک راه ساده !
                    اگه برای باتری 12 ولت میخای پس مدار شارژت باید بین 13.8 الی 14.2 ولت باشه
                    برای این میای یه ترانس 24 ولت میگیری و بعد از رگوله کردن و خازن مناسب ، میدیش به ال ام 317
                    بعد از ال ام 317 با پتانسومتر روی 14.6 ولت تنظیم کن
                    بعد از اون + خروجی رو با یک دیود 5 آمپر سری کن و بده به باتری
                    خروجی ما بعد از دیود الان حدود 14 ولته (0.6 ولت افت دیود)
                    میزنی به باتری
                    چی میشه ؟ شارژ از منبع به باتری میره تا به 14 ولت برسه و وقتی به 14 رسید جایی که ولتاژ شارژر و باتری تراز شد ، اتوماتیک دیود قطع میشه و ..........

http://www.whatcircuits.com/lm317-calculator-v2
                    از اینجا مقدار آر1 و آر 2 رو محاسبه کن

برای تنظیم دقیقتر مقدار آر2 مثلا اگر 20کیلو اهم شد یه مقاومت 10 کیلو رو با یه پتانسومتر 10 کیلو سری کن تا بتونی ولتاژ دقیقتر و انتخابی به دست بیاری (حتما آر1 رو همون 240اهم بزارید بهتره )

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X