اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اطلاعات فنی برای خرید دستگاه cnc (فرز) لطفا راه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اطلاعات فنی برای خرید دستگاه cnc (فرز) لطفا راه

سلام
    میشه لطفا اطلاعات فنی در مورد مشخصات دستگاه های فرز cnc (سه محوره) و قیمت و به طور کلی مشخصاتی برای انتخاب یه دستگاه بدید ؟
    راستش قیمتی که من برای ساخت چند جعبه 0قالب الومینیومی ) گرفتم برای ساخت 15 عدد جعبه با دقت 0.1 میلی متر(شایدم 0.2- یا 0.3 میلیمتر!) با فرز cnc 3 محوره و البته با این فرض که زاویه بین وجه ها در کار نهایی هم دقیق نخواهد بود و به صورت انحا در میاد ، قیمت این 15 تا جعبه 20 میلیون تومن میشه (بدون هزینه ی مواد)! ابعاد کار هم 25*32*4.5 سانتی متره.
    مثلا برای ساخت یه همچین جعبه ای : http://up.iranblog.com/images/1lecgaldit0wpsq1tsqc.jpg
    به طبع به هیچ عنوان به صرفه نیست سفارش ساخت جعبه برای کارهایی که بهش نیاز دارم . همین کار رو فرضا ایا نمیشه اول خشن تراشی کرد و حجم زیاد اولیه کار رو برداشت و سپس کار رو با ابزار دقیق تر در اورد؟
    [glow=red,2,300]
    کلا اطلاعاتی در این باره می خواستم . اگر واقعا هزینه های ساخت اینقدر بالاست گویا خرید یه فرز cnc به صرفه باشه! البته خریدش برای شرکت که کار تحقیقاتی می کنه . یه فرز cnc که ساخت همچین قالب هایی رو امکان پذیر کنه چه مشخصاتی باید داشته باشه و چه هزینه ای حدودا براش تخمین میزنید . چه نکات کلی باید در نظر گرفته بشه ؟ [/glow]
    یه رنج قیمیت می خواستم تغریبا.

و یک سوال جانبی .حدودا به نظر شما ساخت قالب فوق با دقتی که گفتم برای دستگاه cnc چقدر زمان میبره؟24 ساعت؟؟!
    Gracias A La Vida
    [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
    http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
    زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

پاسخ : اطلاعات فنی برای خرید دستگاه cnc (فرز) لطفا راه

نوشته اصلی توسط پژوهان
    سلام
    میشه لطفا اطلاعات فنی در مورد مشخصات دستگاه های فرز cnc (سه محوره) و قیمت و به طور کلی مشخصاتی برای انتخاب یه دستگاه بدید ؟
    راستش قیمتی که من برای ساخت چند جعبه 0قالب الومینیومی ) گرفتم برای ساخت 15 عدد جعبه با دقت 0.1 میلی متر(شایدم 0.2- یا 0.3 میلیمتر!) با فرز cnc 3 محوره و البته با این فرض که زاویه بین وجه ها در کار نهایی هم دقیق نخواهد بود و به صورت انحا در میاد ، قیمت این 15 تا جعبه 20 میلیون تومن میشه (بدون هزینه ی مواد)! ابعاد کار هم 25*32*4.5 سانتی متره.
    مثلا برای ساخت یه همچین جعبه ای : http://up.iranblog.com/images/1lecgaldit0wpsq1tsqc.jpg
    به طبع به هیچ عنوان به صرفه نیست سفارش ساخت جعبه برای کارهایی که بهش نیاز دارم . همین کار رو فرضا ایا نمیشه اول خشن تراشی کرد و حجم زیاد اولیه کار رو برداشت و سپس کار رو با ابزار دقیق تر در اورد؟
    [glow=red,2,300]
    کلا اطلاعاتی در این باره می خواستم . اگر واقعا هزینه های ساخت اینقدر بالاست گویا خرید یه فرز cnc به صرفه باشه! البته خریدش برای شرکت که کار تحقیقاتی می کنه . یه فرز cnc که ساخت همچین قالب هایی رو امکان پذیر کنه چه مشخصاتی باید داشته باشه و چه هزینه ای حدودا براش تخمین میزنید . چه نکات کلی باید در نظر گرفته بشه ؟ [/glow]
    یه رنج قیمیت می خواستم تغریبا.

و یک سوال جانبی .حدودا به نظر شما ساخت قالب فوق با دقتی که گفتم برای دستگاه cnc چقدر زمان میبره؟24 ساعت؟؟!
    با سلام
    جناب پژوهان،
    یک کار محدود 4 ساعته فرز CNC برای من حدود 150000 تومان ( تقریبا ساعتی 40000 تومان ) محاسبه شد.
    بنابراین اگر هر قطعه کار شما 24 ساعت کار نیاز دارد، مبلغ یک میلیون برای هر کدام ، قرین به واقعیت است.

اما از سوی دیگر شما می توانید قالب دایکاست آلومینیم را بررسی فرمایید.( زمان ساخت / دقت / قیمت )
    (البته قسمتهای دقیق محصول نیاز به ماشین کاری خواهد داشت) - این پیشنهاد برای تعداد بالاتر ، مناسب است.

و نیز می توانید همانطور که سقف جعبه شما ، مسقل است، کف را نیز جدا کنید و لقمه های داخلی را از بلوکهای کوچکتر ،ماشین کاری کرده و به هم پیچ و چفت کنید .
    ( البته اگر اشکال طراحی الکترومغناطیسی ایجاد نکند)
    ( با توجه به تصویر : علاوه بر CNC ، وایرکات دقیق و نیز برش لیزری کم دقت ولی ارزان نیز به کار می آید )

اگر فلز را بتوانید آهنی کار کنید ، بعد از چفت و پیچ کردن لقمه ها، یک آبکاری کروم همه درزها را پوشش می دهد.

پ.ن: ضمنا با یک فرز تبریز 10 تا 15 میلیونی نیز این جعبه شما قابل ساخت است.

با سپاس
    گشتی در لاله زار
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

پاسخ : اطلاعات فنی برای خرید دستگاه cnc (فرز) لطف&

راستش جعبه ای که من می خوام بزنم (یعنی چیزی که بالا عکسش رو گذاشتم) اصلا جای ماشین کاری خیلی دقیق و ظریفی نداره و لازم هم نداره . تازه این کار رو من برای اینکه قیمت دستم بیاد دادم و خیلی جاهاش (مخصوصا زوایای کار) با 2-3 میلی متر اینور اونور شدن مشکلی ایجاد نمی کنه! من چندتا کار دارم که حداقل ریزه کاریاش 10 برابره اینه! یه جاهاییش مدار میره روی قالب و کلا طراحی بسیار ظریفی لازم داره! اگه این 24 ساعت وقت بخواد که اون کارم 1 هفته یا 10 روز وقت میبره! یکم به نظرم غیر منطقی میاد این مقدار زمان لازم برای ساخت قالب با این دقت کم و مسیر های ماشین کاری بینهایت ساده و کم! بله یه وقت شاید یکی بخواد یه موتور ماشین با فرز cnc 5 مره بزنه یه زمانی میبره اما این کار اصلا در این حد و اندازه ها به نظر نمیاد .

من نگران اون کارمم که حتما با این قیمت ها 4-5 میلیون در میاد که یه جورایی خنده داره این قیمت ها! اونم فقط هزینه ی ساخت یک نمونه روی فلز نرم . خودم از اول می خواستم این جعبه رو با برش سطح های مختلف کار بدم بسازند (همونجور که معلومه توی نقشه قالب از چند سطح ساده تشکیل شدند) ولی واسه اینکه قیمت کار فرز cnc دستم بیاد این رو به روش قالب سازی با فرز سفارش دادم .

بله روش برش و ساخت تکه ایه این قالب حدودا 200 تومن میشه ،برای هر عدد که با پیچ به هم وصل میشه در نهایت . احتمالا به همین روش سفارش بدم، اللحساب 2 تاشو فوری نیاز دارم .

البته این قالب ها روی المینیوم هست . ساخت قالب دایکست و کلا این روش همونطور که گفتید برای تعداد زیاد خوبه و میصرفه و قسمت های خاصشم ماشینکاری میشه. نمونش رو توی سر سیلندر سازی و ... دیدم . و متاسفانه به کار من نمیاد .

اگر بشه با 10-15 تومن یه فرز cnc جمع جور سه محوره نه چندان دقیق که بتونه روی فلزات نرم کار کنه با میز کاری حدودا اندازهی قالب بالا ،برای اینجور کارا تهیه کرد خیلی بهتره تا اینکه همون هزینه رو برای ساخت 4 عدد قالب بدم . یکی بخواد 4 تا قطعه ی مکانیکی بسازه (اونم قطعه ی ظریف نه مثل نونه ی بالا) و سرمایه هنگفت نداشته باشه با این وضعیت که به خاک سیاه میشینه!
      تازه می خواستم چندا فیدر -ویوگاید بدم با فرز برام بزنند که ساختارش جوریه که فکر می کنم cnc 5 محوره می خواد(یه چیزیه شبیه قالب هایی که توی فیلم های ساخت موتور با فرز cnc 5 محوره معمولا تبلیغات سازنده میگذارند!!) ؛کلا بی خیالش شدم! حتما اون میشه 20 میلیون هر کدوم 2 تاش میشه قیمت یه ماشین cnc 5 محوره!

Gracias A La Vida

دیدگاه

از اعداد و ارقامی که ذکر می کنید در بدو امر به نظر می رسد خرید و تهیه یک CNC امر کاملا به صرفه ای باشد. اما این در صورتی است که به غیر از اصل دستگاه CNC، سایر عوامل و شرایط لازم هم فراهم باشد. از جمله محیط کارگاهی و یک اپراتور مسلط که با معذوریت های کار کاملا آشنا باشد و بداند که برای ساخت جعبه یا قالب مورد نظر شما باید چه مراحلی را از نظر طراحی نرم افزاری و ابزار مورد استفاده و مانند آن طی کند. منظور از این جملات این است که تهیه دستگاه CNC در صورتی به صلاح است که نیروی انسانی مجرب و متخصص هم برای استفاده از آن وجود داشته باشد تا سرمایه گذاری انجام شده به بار بنشیند و به نتیجه برسد.
        ضمنا اگر کار شما دقت بسیار بالایی نداشته باشد، ممکن است افرادی را بشناسم که بتوانند با هزینه مناسبی آن را برای شما انجام دهند. اگر اینگونه است از طریق پیغام خصوصی به من اعلام کنید تا شماره تماس را در اختیار شما قرار دهم.
        اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
        دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
        برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
        وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
        قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
        اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
        ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

در مورد زمانش نظری دارید؟ او چیزی که من از عملکرد فرز های CNC دیدم به نظر میاد این کار رو در مدت کمتر از 1 ساعت بتونند رد بیارند . در مورد اپراتور بله حق با شماست البته میشه با هزینه ی معقولانه فایل رو سفارش داد که ابزار و G کد و... رو میان مشخص می کنند (اپراتور دستگاه) . توی شهرک صنعتی من چندجا رو دیده بودم اینطور بود که اپراتور CNC یه ساعتی میامد و برنامه به دستگاه میداد و ...
          اما همچنان من کارکرد فرز های CNC رو توی فیلم ها و اینترنت بررسی می کنم عملکرد بسیار سریعی دارند که حتی به نظر در زمان کمتر از 1 ساعت هم بتونند قالب بالا رو در بیارند . یا مشکل از زمانبندی این فبلم هاست که سرعت دستگاه رو زیاد نشون میدند- یا اپراتور های CNC اینجا به کار تولید و ساخت وارد نیستند که ابزار کار ماشین رو مناسب انتخاب کنند - یا اینکه سود زیادی برای این کار می خواند .
          Gracias A La Vida

دیدگاه

زمان انجام کار به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله تنظیم درست قطعه کار و طراحی درست مسیر ابزار و انتخاب نوع ابزار مناسب که مثلا در ابتدا بصورت خشن تراشی براده برداری کند و بعد قسمت های دقیق را با ابزار مناسب پرداخت کند. زیرا یک شکل را با استراتژی های مختلفی می توان ایجاد کرد و این به تخصص و توانایی کاربر دستگاه و همچنین امکانات دستگاه CNC دارد که بتواند در سریع ترین زمان کار را به نتیجه برساند.
            اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
            دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
            برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
            وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
            قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
            اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
            ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

من نقشه کارتون رو دیدم ..نمیدونم کارتون یک پارچه هست یا نه ولی احتمالا اگر بخواهید یک پارچه ماشین کاری کنید با سی ان سی 3 محور یک مقداری بار تو بعضی جاها باقی میمونه
              اگر کار نه چندان دقیقی داشته باشید میتونید یه سی ان سی 3 محور با 4 تا 5 میلیون تهیه کنی که میز کاری حدود 35 در 35 با اسپیندل 24000 دور 800 تا 1200 وات تهیه کنی(البته چینی :rolleyes خوب باشه چون متریال شما المینیومه زیاد مشکلی نداری
              اگر با ابزار مناسب ماشین کاری کنی هم زمان مناسبی داری هم کفیت سطح مطلوبی
              البته اگر ابعاد نقشه رو درست خونده باشم
              البته اگر بخواهی با ماشین 4 یا 5 محور ماشین کاری کنی ابعاد دستگاه باید بزرگتر بشه و قیمت بالایی پیدا میکنه ولی فکر کنم یک 3 محور اگر درست ماشین کاری کنی قطعه شما کاملا قابل ساخته
              اگر هم در مورد تهیه دستگاه یا ساختش کمکی از دستم بر میومد خوشحال میشم کمک کنم
              اگر دقیقا بفرمایید چقدر برای دستگاه میخوای هزینه کنی بیشتر میتونم کمک کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X