اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالاتی در مورد پروگرامر cpld

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوالاتی در مورد پروگرامر cpld

سلام .
    من تازه شروع به کار با cpld کرده ام . نقشه ی پروگرامر را از شرکت xilinx گرفتم ولی اون طوری که من همین جا شنیدم باید دو دیودی که بالای مدار قرار دارد را یکی را برعکس و دیگری را اتصال کوتاه کرد . وقتی که من خواستم دیود بگیرم فروشنده به من به جای 5817 ، 5818 داد و گفت فرقی نداره و هر دو یکسان است حالا یعنی مشکلی پیش نمی آید ؟
    2 - طبق نقشه سه پایه از پایه هایی که به پورت پرینتر متصل می شه ( 8 ، 11 ، 12 ) به یکدیگر وصل است . وقتی که این ها را به هم وصل کنم دیگر نباید به جای دیگری وصل کنم ؟
    3 - پایه های 4 ، 10 ، 13 آی سی 74125 به صورت not هست آیا من باید این پایه ها را not کرده و به مدار وصل کنم ؟
    4 - خازن های نقشه پلاریته دار هست ولی تا جایی که من می دونم خازن 100p فقط عدسی هست و پلاریته دار نیست . از فروشنده هم که پرسیدم همین را گفت . حالا این خازن ها همون خازن های عدسی هست ؟
    5 - تغذیه ی مدار چگونه تامین می شود ؟ از طریق پورت پرینتر ؟ آیا این تغذیه برای cpld های مختلف تفاوت ندارد ؟
    6 - من برای اتصال مدار به کامپیوتر یک کابل یک متری فلت 14 گرفتم . آیا از لحاظ طول مشکلی هست ؟ بک جا در همین سایت دیدم که نوشته شده بود برای اتصال فلت به پایه های cpld برای پروگرام کردن بین هر دو پایه cpld که به فلت وصل می شود یک زمین هم به فلت بدهم . اگر امکان دارد در این مورد هم توضیحاتی بدهید .
    7 - برای مقاومت های 300 مدار من دو تا 150 گرفتم وبرای 5.1K هم یک پتانسیومتر . با این وجود مشکلی در مدار پیش نمی آید ؟
    8 - پایه های 6 ، 8 ، 11 از آی سی دوم 74125 باید به کجا وصل شود ؟
    9 - اگر نکته ی دیگری در مورد ساخت و راه اندازی پروگرامر هست لطفاً بگویید چون من تازه کار هستم و اطلاعاتم در این مورد کم است .
    cpld که من گرفتم : xc9572 با 84 پایه .
    اگر می شود بگویید چگونه می توانم نقشه ی پایه های xc9572 را به همراه نام آن ها پیدا کنم ( داخل datsheet نقشه اش نبود ) .

با تشکر

پاسخ : سوالاتی در مورد پروگرامر cpld

با سلام
    من چند سال پیش یکیش رو ساختم خوب جواب می داد . شما جای دیودهای D1 , D2 دیود 1N4148 قرار بده و مقدار مقاومت R8 رو هم 1K بذار . من این کارش کردم . و تغییراتی توی مدار پروگرمر ندادم !!
    شماره ی پایه های XC9572-84pin رو از لینک زیر دریافت کنید .
    http://www.piclist.com/images/www/hobby_elec/e_cpld2_3.htm
    موفق باشید .

دیدگاه

لطفاً اگر کسی می تونه بقیه ی سوالاتم را هم جواب بده .

دیدگاه

سلام
        منم تازه شروع کردم
        دیشب مدار رو بستم و وقتی که وصل کردم پروگرامر رو میشناخت ولی برنامه داخل ان ریخته نمیشد
        بعد پایه 38 (vcc int) را به 5ولت وصل کردم که ای سی انچنان داغ کرد که دستم سوخت فکر کنم ای سی کلا سوخت :angry:
        در ضمن سوکت 84 پین رو از کجا میتونم گیر بیارم
        الکترونیک همه کاره دنیا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alielec
          سلام
          منم تازه شروع کردم
          دیشب مدار رو بستم و وقتی که وصل کردم پروگرامر رو میشناخت ولی برنامه داخل ان ریخته نمیشد
          بعد پایه 38 (vcc int) را به 5ولت وصل کردم که ای سی انچنان داغ کرد که دستم سوخت فکر کنم ای سی کلا سوخت :angry:
          در ضمن سوکت 84 پین رو از کجا میتونم گیر بیارم
          چرا سوخت ؟ مگه نباید به پایه ی 38 vcc را داد ؟
          من سوکت 84 پایه را از خود مغازه هایی که قطعه می فروختن خریدم . البته یکم سخت تونستم پیدا کنم .

لطفاً راهنمایی کنید خیلی به جواب این سوال ها احتیاج دارم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط genius_m9
            لطفاً اگر کسی می تونه بقیه ی سوالاتم را هم جواب بده .
            سلام میخواستم ببینم هنوزم مشکل داری یا به جواب رسیدی :read:
            الکترونیک همه کاره دنیا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X