اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در ساخت تابلو روان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در ساخت تابلو روان

توی انجمن مباحث زیادی در مورد تابلو روان است اما هر کس از یه روش استفاده می کنه و حتی بعضی ها نظرات مخالفی در ساخت تابو روان دارن که من نفهمیدم کدوم روش بهتره پس مجبور شدم یه تاپیک باز کنم.
    1.من می خوام یه تابلو 24*48 بسازم(بعدا بزرگترش کنم) که از روش شیفت رجستر (74595)استفاده کنم .
    2.دیتا از طریق SPI ارسال میشه.
    3.اسکن، ستونی و توسط ULN2803 بافر شده است.(برای هر 8 ستون LED یک ULN)
    4.ترتیب گرفتن دیتا توسط میکرو به صورت پایین است:
    7-4-1
    8-5-2
    9-6-3

سوالات:
    1.آیا نبایستی بعد از 74595 بافر قرار دهیم مثلا درایور 2981 یا 74245 استفاده کرد؟
    2.نباید برای هر ستون از LED ها یک مقاومت کوچک برای محدود کردن جریان گذاشت(بین ULN و ماتریس)(ویا اگرمقامت گذاشتیم نور تابلو کم نمیشه)؟
    می بینیم و نادیده می گیریم!

پاسخ : کمک در ساخت تابلو روان

طبق تحقیقات اخیر خودم توی سایت های مختلف فارسی و انگلیسی و هندی و عربی و ترکی و لری وکردی :mrgreen:و ... به این نتیجه رسیدم:
    1.اسکن بهتره سطری باشه (به علت زمان کمتر در رفرش کل صفحه واستفاده تعداد کمتر از درایو2981 یا ترانزیستور PNP)
    2.بهتره بعد از 74595 یه بافر 2803 وبعد از اون یه مقاومت کوچیک(با مقدار کم بزاریم).
    آقا اگه نکته ای مونده بگین و گرنه با این سخت افزار برم برای برنامه نویسی؟
    می بینیم و نادیده می گیریم!

دیدگاه

پاسخ : کمک در ساخت تابلو روان

سلام
      اون مقاومت که گفته شده بزاری برای این هست که جریان LED رو محدود کنی واسه اینکه نسوزه، حالا اگه ولتاژ کاری اون بالا باشه (مثلا 3 ولت ) دیگه نیازی به گذاشتن مقاومت نیست و میتونی مسقیما اون رو درایو کنی
      در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم لطف آنچه تو اندیشی حکم انچه تو بنمایی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X