اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل کارکتر به عدد صحیح

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل کارکتر به عدد صحیح

سلام
    من می خوام یه عدد که به صورت کارکتری هست رو به int تبدیل کنم تا بتونم کار مقایسه منطقی باهاش انجام بدم، میشه بگین چطور میشه این تبدیل رو انجام داد؟؟؟

پاسخ : تبدیل کارکتر به عدد صحیح

خیلی کارها. اگه میخوایین راحت باشین از تابع strtol استفاده کنین.

دیدگاه

می تونید از تابع atoi هم استفاده کنید. البته اگه از کدویژن استفاده کنید.
      دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

ممنون ، اما میشه بیشتر توضیح بدین؟
        من میخوام هربار که یه عدد رواس ام اس میکنم و روی ال سی دی دونه دونه putchar میکنم تا نشونش بده , بعدش این عدد روبه که کارکتر کارکتر هست به int تبدیل کنم (عدد همیشه 2رقمی هست) تا بعد مقایسه با یه عدد رو باهاش انجام بدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ngreghbali
          ممنون ، اما میشه بیشتر توضیح بدین؟
          من میخوام هربار که یه عدد رواس ام اس میکنم و روی ال سی دی دونه دونه putchar میکنم تا نشونش بده , بعدش این عدد روبه که کارکتر کارکتر هست به int تبدیل کنم (عدد همیشه 2رقمی هست) تا بعد مقایسه با یه عدد رو باهاش انجام بدم
          من درست متوجه نمیشم. شما اون عددی که اس ام اس می کنی از اول کاراکتر هست؟

در مورد خود تابع atoi هم از توی هلپ کدویژن می تونی استفاده کنی تا دقیق متوجه بشی چطوره.
          دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد پور آزاد
            من درست متوجه نمیشم. شما اون عددی که اس ام اس می کنی از اول کاراکتر هست؟

در مورد خود تابع atoi هم از توی هلپ کدویژن می تونی استفاده کنی تا دقیق متوجه بشی چطوره.
            بله از کدویژن استفاده میکنم
            و اس ام اسی که میاد در حالته text هست آخه و اونو باید تبدیل کنم
            از این دستور استفاده کردم؛ اما چون نمبدونم اول مثلا تو عدد 24، اول 2 میاد یا اول 4 و اینکه چطوری بذارمشون کنار هم که بشه 24؟؟؟
            اخه هربار یه عددی اس ام اس میشه و باید براش یه برنامه ای گذاشت که همه رو تبدیل کنه

دیدگاه

بله از کدویژن استفاده میکنم
              و اس ام اسی که میاد در حالته text هست آخه و اونو باید تبدیل کنم
              از این دستور استفاده کردم؛ اما چون نمبدونم اول مثلا تو عدد 24، اول 2 میاد یا اول 4 و اینکه چطوری بذارمشون کنار هم که بشه 24؟؟؟
              اخه هربار یه عددی اس ام اس میشه و باید براش یه برنامه ای گذاشت که همه رو تبدیل کنه
              خوب شما که داری روی LCD نمایش میدی، یه بار تست کن ببین کدوم یکی اول میاد. یه بار که تست کنی کافیه دیگه.
              برای اینکه بتونی عدد دو رقمی رو هم بسازی که دیگه کار سادست دیگه، شما عدد اول+عدد دوم ضرب در 10 رو حساب کنی عددت رو به دست آودی.

دیدگاه

خوب شما که داری روی LCD نمایش میدی، یه بار تست کن ببین کدوم یکی اول میاد. یه بار که تست کنی کافیه دیگه.
                برای اینکه بتونی عدد دو رقمی رو هم بسازی که دیگه کار سادست دیگه، شما عدد اول+عدد دوم ضرب در 10 رو حساب کنی عددت رو به دست آودی.
                ممنون انجام دادم نشد

دیدگاه

ممنون انجام دادم نشد
                  خوب اشکال کار کجا بود؟

دیدگاه

خوب اشکال کار کجا بود؟
                    خوب درست تبدیل نشد آخه
                    حالا فردا یه بار دیگه سعی م رو میکنم، نشد. برنامه رو میزارم اینجاببینینش ،شاید من یه چیزی رو جا میندازم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X