اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط سریال(usart)بین دو میکرو (مهم)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط سریال(usart)بین دو میکرو (مهم)

از همه دوستان گلم خواهش میکنم اگه کسی با مگا 16 و ارتباط سریال (usart (rxd & txd به صورت دو طرفه و کاملا عملی و تست شده بدون اشکال جواب گرفته برای من بفرسته که دیگه دیوانه شدم :angry: از بس که اذیتم کرده فقط هم از این راه باید ارتباط داشته باشم و بین دو میکرو هم 4 - 5 سانت هست و روی یک برد هستند :cry2:
    M.R.R

پاسخ : ارتباط سریال(usart)بین دو میکرو (مهم)

سلام
    ما
    ما چه برنامه ای بذاریم!!!؟؟؟ شما می خوای برنامه را بگذار تا بررسی کنیم که گره ی کار کجاست؟

موفق باشی.

دیدگاه

دوست عزیزم یه برنامه ساده که فقط مثلافرستنده"ok"بفرسته و گیرنده اینو درک کنه و در جواب یه کلمه دیگه رو برگردونه و اگر اون جواب همونی که مد نطرمون هست باشه ادامه برنامه طی بشه ، با اجازتون من هر چی مینویسم با پروتئوس جواب میگیرم اما عملی خیر :cry2: البته فقط با بیسسسسسسسسسسسسسیک :cry2:
      M.R.R

دیدگاه

هیشششششششششششکی نمیخواد کمک کنه ؟ :cry2:
        M.R.R

دیدگاه

http://www.upload4files.tk/download.php?file=dd3dd79db1dd6e11a87dd37c1a675b2f
          بنده آن دمم كه ساقي گويد
          يك جام دگر بگير و من نتوانم

دیدگاه

ممنون دوست عزیز ecm-tank اما فایل شما باز نمیشه اگه براتون ممکنه مجدد برام بفرستین
            M.R.R

دیدگاه

سلام برنامتونو بزارین تا کمکتون کنم

یه پیشنهاد :: برای ارسال از دستور printbin و برای دریافت inputbin

سرعت BAUD هم بزارید 9600 بهتره

پایه ها رو درست وصل کردین ؟؟؟ ینی پایه rx به پایه tx میکروی مقابل و پایه tx به پایه rx میکروی مقابل ینی برعکس وصل میشن :redface: :redface: :redface:
              AV Maziton 100
              Render By Artlantis Studio
              [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

بله دادا همه چیزو چک کردم درستن دریافت میکنم اطلاعاتو اما نمیتونم جمعش کنم اینجا هم قبلا مطرح کردم که جواب نگرفتم http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=50349.0
                M.R.R

دیدگاه

آهااااااااااااااااا شمایی :mrgreen: ؟؟؟؟ خوبی ؟؟؟؟؟

ببخشید منظورتون از جمع کردن چیه ؟؟

AV Maziton 100

دیدگاه

آره خودمم به لطف دوستان خوبم ،تو برناممو نگاه بندازین میبینید که من یه کلمه start میفرستم اگه اونوری گرفت اون یه کلمه دیگه میفرسته که مشخصات خودشه و این کار باید دائما تکرار بشه اما مشکل اینجاست که تو پروتئوس واقعا عالی جواب گرفتم اما به صورت عملی .. :cry2: خوذم موندم دیگه باودریت هم حتی به 600 هم رسوندم اما نشد که نشد با برنامه دیگه تست کردما کاراکتر به کاراکتر میدونم که دارن رد و بدل میشن اما میخوام کاراکتر ها جمع بشن و یک کلمه رو درست کنن که نمیشه :cry2: واقعا دربه در شدم چون همه پورتام پر شده و فقط از همین راه هم باید پیش برم
                    M.R.R

دیدگاه

ببین اولا که باود ریت همون 9600 -- دوما بهتره جای استفاده از جمله از عدد استفاده کنی مثلا بجای استارت بزن 65

بجای Print هم بزن Printbin و تو گیرنده هم بزن Inputbin
                      AV Maziton 100

دیدگاه

سلام
                        دوست گرامی
                        ارسال و دریافت سریال، کمی ریزه کاری داره؛ مخصوصاً به صورت بیسیم.
                        حالا باید برنامه را دید تا بشه درست نظر داد که گره ی کار کجا است. مثلاً ظرفیت طول رشته ی دریافتی و ارسالی مهم است.
                        پیشنهاد می کنم مقاله ی زیر را دانلود کن و بخوان. به چند مورد از نکات ظریف اشاره کرده که مهم اند.
                        البته مقاله راجع به ساخت ریموت کنترولر است ولی برای کار شما هم راهنمای خوبی است.

موفق باشید.

http://www.4shared.com/file/7v0JCCv-/Remot_controller.html

دیدگاه

با سلام مجدد خدمت دوستای گلم ، من همه باود ها رو تست کردم ببینید این واقعا کلافم کرده اونم اینه که همه چیزو امتحان کردم حتی بغیر از این برنامه تونستم تو یکی از میکرو ها که ال سی دی دارم کلمه رو هم بگیرم و تو ال سی دی نشون بدم اما به محض این که همین برنامه رو بدون تغییر تو اون یکی میریزم جواب نمیدهههههههههههههههههههههه :angry: :cry2: :angry: :angry: :angry: این هم برنامم http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=50349.0
                          M.R.R

دیدگاه

:wow: :nice:با تشکر از همه دوستای گلم بخاطر راهنمایی هاتون آقا بعد از 1 ماه بالاخره درست شد اونم با همون برنامه خودم اما فقط جاهای دو تا میکرو عوض کردم درست شد نمی دونم چرا ولی شد:wow: :nice
                            M.R.R

دیدگاه

نوشته اصلی توسط taninpersian
                              آره خودمم به لطف دوستان خوبم ،تو برناممو نگاه بندازین میبینید که من یه کلمه start میفرستم اگه اونوری گرفت اون یه کلمه دیگه میفرسته که مشخصات خودشه و این کار باید دائما تکرار بشه اما مشکل اینجاست که تو پروتئوس واقعا عالی جواب گرفتم اما به صورت عملی .. :cry2: خوذم موندم دیگه باودریت هم حتی به 600 هم رسوندم اما نشد که نشد با برنامه دیگه تست کردما کاراکتر به کاراکتر میدونم که دارن رد و بدل میشن اما میخوام کاراکتر ها جمع بشن و یک کلمه رو درست کنن که نمیشه :cry2: واقعا دربه در شدم چون همه پورتام پر شده و فقط از همین راه هم باید پیش برم
                              احتمالا باید بافر در ورودی سریال تعریف کنی که اطلاعاتی که کاراکتری دریافت میکنی در بافر ذخیره بشه و با دستور اینپوت بتونی کار کنی
                              *** السلام عليک يا علي بن محمد ايها الهادي النقي يابن رسول الله ***
                              اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وال محمد واخر تابع له علي ذالك

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X