اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال در مورد نصب قسمتهای مختلف LabView

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند سوال در مورد نصب قسمتهای مختلف LabView

عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
    چند روزی هست که کار با LabView را شروع کردم،آ‌ ابتدا نسخه 8.5 evaluation را نصب کردم،آ‌ که همراه اون یکسری درایور و .. هم نصب شد،آ‌ در اون نسخه پورت سریال کار میآ‌کرد و به راحتی استفاده میآ‌کردم،آ‌ بعد از اون نسخه 2010 رو از فروشگاه سایت خریداری کردم و به جای اون نصب کردم که از پورت سریال ایراد میآ‌گرفت ( با اینکه در قسمت function توابع serial رو داشتم ظاهرا ایراد این بود که ممکن هست کتابخانه نباشه یا درایور نصب نشده باشد،آ‌ بعد از اون نسخه 2009 را از سیآ‌دی همراه کتاب مثلث نارنجی نصب کردم که اون هم همین مشکل رو داشت، بعد یک نسخه 8.5 دیگر پیدا کردم و به همراه درایورآ‌ها نصب کردم که مشکل حل شد،آ‌ با توجه به عرایضم چندتا سوال داشتم:
    - به نظر شما مشکل من در نسخه های 2009 و 2010 از نصب نشدن درایور بوده یا چیز دیگری؟
    - لطفا تفاوت میان AddOns ، Module ، ToolKit و Device drivers رو به شکل مختصر و روشن توضیح بدید.
    - چطور میآ‌توانم اطلاع پیدا کنم که در نسخه ای که نصب کردم کدام یک از موارد بالا نصب هست و کدام نصب نیست؟
    البته اطلاعات مختصری در مواردی که سوال کردم در این چند روز کسب کردم اما اگر فردی در این زمینه مجرب هست و میآ‌تواند راهنمایی مفید و مطمئنی کند ممنون میآ‌شوم.
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

پاسخ : چند سوال در مورد نصب قسمتهای مختلف LabView

شما اگر می خوای با پورت سریال کار کنی ، باید visa رو نصب کنی .

دیدگاه

منظور از VISA رو نصب کنی چی هست؟ من در نسخه 8.5 غیر از device drivers چیزی اضافی نصب نکردم کار میآ‌کرد. همه اون پالت ها که در نسخه 8.5 بود در نسخه 2010 هم نصب میشه برام و هستند،آ‌ خودم فکر میآ‌کنم مشکل از همون درایور ها باشه، پیغام خطا هم که میداد میآ‌نوشت که ممکن هست از نصب درایورها باشه.
      نکته مهمتر اینکه من همین چند دقیقه پیش نسخه 2010 رو مجددا نصب کردم همون مشکل رو با پورت سریال داشت،آ‌ بعد اومدم از روی سیآ‌دی نسخه 8.5 فقط درایورها رو نصب کردم مشکلم با پورت سریال 2010 هم حل شد!!
      + اگر کسی تفاوت اون مواردی که عرض کردم رو دقیقا اطلاع دارد...
      از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
      هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
      اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
      اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
      شاد و موفق باشید

دیدگاه

ببین ، اون device driver ها برای درایورهای مختلف دستگاه های شرکت لبویو هستند.
        برای کار کردن با پورت سریال باید یه تولکیت به اسم visa که رایگان هم هست دانلود کنی و بعد نصب کنی.
        من درایوری نصب نکردم و فقط یه visa رو دانلود و نصب کردم، دیگه خطا نمیده

دیدگاه

خوب اگر من Visa را ندارم و باید دانلود کنم پس توابعش درون برنامه از کجا اومدن که من میتونم در بین سایر بلوک ها اونها رو قرار بدم؟ منظورم این هست که اگر با کامپوتر یک فرد نا آشنا بخوام کار کنم از کجا باید متوجه بشم که این VISA که اونجا قرار داره درست کار خواهد کرد یا خیر؟
          شما لینک دانلود سایت NI که خودتون دانلود کردید رو لطفا بفرمایید تا من روی این یکی کامپیوتر که هنوز درایورها رو نصب نکردم امتحان کنم ( 2010 )
          شاد و موفق باشید

دیدگاه

http://ftp.ni.com/support/softlib/visa/NI-VISA/5.0.3/visa503full.exe

دیدگاه

فرشاد جان این خودش ماشالا یک LabView هست (آ‌475 مگابایت ) :smile: شب که انترنتم ارزان تر هست دانلود میآ‌کنم و امتحان میآ‌کنم.
              شاد و موفق باشید

دیدگاه

آقا فرشاد من از همون سایت NI پیگیری کردم فایلی که شما گذاشتید هم در واقع درایور سخت افزاری VISA هست، وارد صفحه اصلی NI که شدید قسمت Support را مشاهده کنید در قسمت Hardware Driver شاخه NI-VISA قرار دارد،آ‌ که با دنبال کردن این شاخه به فایلی که شما قرار دادید میرسیم. پس در واقع اون چیزی که باعث شده در کامپیوتر شما پورت سریال درست کار کنه وجود درایور VISA هست، بدون اینکه درایور اضافی سایر موارد نصب بشه (آ‌ که ما سخت افزارشون را نداریم )
                البته این نتیجه ای هست که من بعد از نصب کردن چند نسخه و نصب درایورها و پیگیری فایل شما گرفتم، شاید اشتباه کنم چون تازه کار با LabView را شروع کردم اما به نظر اینطور میرسه. باز هم از پیگیری شما ممنونم
                شاد و موفق باشید

دیدگاه

اول از همه بگم که ، من هم مثل شما تازه کار هستم !
                  بین لبویو و ویژوال استودیو گیر کرده بودم که کدوم رو انتخاب کنم و اینجا بود که بعد از کلی بررسی لبویو رو انتخاب کردم.
                  مثل شما، خیلی علاقه دارم که کار کردن لبویو من با میکرو کنترلر بشه.
                  آسونترین راهش همین سریاله،
                  یه پروژه براش درست کردم که کار نکرد! همین انجمن پرسیدم و گفتند که باید visa رو نصب کنم. من هم نصب کردم و پروژه کار کرد !
                  حالا شما از یه روش دیگه نصب می کنی دیگه مونده به خودت، نکته مهم کار کردن پروژه هست که شما داری میگی کار می کنه و مهم همینه.

دیدگاه

سلام به دوستان
                    اقا منم تازه شرو کردم این نرم افزار رو و همین مشکلات رو دارم.......الان که خاستم VISA رو دانلود کنم این ارور رو داد :redface:

Access Denied
                    You don't have permission to access "http://download.ni.com/support/softlib/visa/NI-VISA/5.1.1/win/visa511full_downloader.exe" on this server.
                    Reference #18.167f7a5c.1321723173.c1a29c3

کسی لینک دیگه ای به غیر از ماله خود شرکت NI نداره....مثلا تو 4shared ها هر جای دیگه oo:
                    منون از این که راهنمایی می کنید. :smile:

دیدگاه

من اصلا این visa رو نصب نمیکنم ، ولی برنامم با پورت سریال کار میکنه ، بدون مشکل

دیدگاه

اگر Real Time نصب کنید دیگه نیازی به نصب Visa هم نیست

دیدگاه

این real time رو چجوری نصب کنم...... setup اون رو از کجا بگیرم......تو خود cd برنامه که چیزی پیدا نکردم....میشه راهنمایی کنید...ممنون از پاسختون :nice:

aryanaar جان یعنی شما بعد از نصب نرم افزار اصلی هیچ چیز دیگه ای نصب نکردید و با پورت کار می کنید..؟؟؟
                          از کدوم ورژن استفاده می کنید..؟؟

دیدگاه

بله ، من وقتی برنامه labview رو نصب میکنم ، با پورت می تونم کار کنم
                            تو 3 تا سیستم هم نصب کردم و امتحان کردم( فکر میکردم شاید قبلا رو سیستمم visa رو نصب کردم و یادم رفته... )
                            من لب ویو رو از سایت engsoft.net گرفته بودم ، که چند روزه بسته شده

دیدگاه

سلام

کسی لیتک برای دانلود VISA نداره ظاهرا این لینک تو ایران مشکل داره!!
                              من هم مشکل مشابه دارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X