اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد طراحی این مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد طراحی این مدار

سلام به عزیزان
    می خواستم ببینم کسی میتونه یک طرح یا نقشه از این مدار به من بده که بتونه حرکت چشم رو در خواب تشخیص بده و با حرکت کردن چشم شروع به روشن / خاموش شدن led در مدار بشه
    من یک عکس تونستم پیدا کنم ولی زیاد برام واضح نبود
    لطفا اگه کسی میتونه کمکم کنه خیلی الزامیه
    متشکر از عزیزان

پاسخ : کمک در مورد طراحی این مدار

سلام
    تا جایی که من می دونم برای تشخیص حرکت چشم،با پردازش تصویر،سیاهی چشم رو توو سفیدی کل تعقب می کنن،اما اینکه وقتی چشم بستس،چطور بشه از پشت در بسته فهمید یکی اون پشت راه می ره ....

این مدار هم که من می بینم به نظر فقط سر زمان خواصی چراغ روشن خاموش میکنه،به جایی وصل نیست چیزی پیدا کنه،اما از یک طرف هم چون مقاومت پایهLED ها 10کیلو هست،شاید گیرنده مادون قرمز هستن و توو چشم تغییر نور ماون قرمز رو میگیرن و جدا با این کار می تونه حرکت چشم رو بفهمه

اگه راجع به چشم اطلاعاتی دارین بگین،شاید کمکی از دستم بر بیاد ..

دیدگاه

سلام
      منظورتون اینه که باز شدن چشم رو تشخیص بده یا حرکتشو؟
      می تونید لینک همین پروژه رو بذاربد؟!
      در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
      مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

ببینید دوستان
        ما وقتی که میخوابیم بعد از یک زمان معین که در افراد مختلف فرق می کنه و هیچکس هم نمیتونه تشخیصش بده چشم انسان شروع به حرکت می کنه ( دقت کنید پلک نه چشم پشت پلک بسته شروع به حرکت می کنه ) این زمانیه که انسان خواب میبینه یک سری عینک ها هست که دیگه تولید نمیشه که همین مدار ولی پیشرفته تر یعنی با سنسور خاصی حرکت چشم رو تشخیص میده و شروع به چشمک زدن می کنن ( led ) در این حالت فرد در خوابی که می بینه روشن / خاموش شدن رو مانند رعد و برق یا روز و شب شدن متوالی میبینه که در اینصورت با یک سری تمرینات می تونه در خواب گاه بشه ( این دیگه میره تو علوم ماوراءالطبیعه فکر نکنم کسی اینجا تخصصی در این علم داشته باشه)
        من فقط میخوام بدونم چطور میشه یک مدار مثل عینک مذکور ساخت؟
        آقا محمد لینک پروژه ای که عکسش رو گذاشتم خیلی ساده است من خودم هم میتونم درست کنم چون از یک pic و دو مقاومت 1 کیلو و دو تا دیود نورانی و سوئیچ و باطری ساخته شده به همین سادگی
        ولی چیزی که مد نظر من هست یک مدار هوشمند تر است
        متشکرم از اینکه پاسخ دادین

دیدگاه

سلام
          ببخشید من یه مقدار گیج شدم،الان مشکل شما در مورد سنسور هست؟؟
          توی همین مدار از چه سنسوری استفاده شده؟؟ اینجوری که من فهمیدم اون Led برای چشمک زدن هستن،درسته؟؟
          ولی نفهمیدم سنسورش کجاست؟؟
          ببخشید که من یکم گیجم

دیدگاه

آقا محمد این مدار اصلا سنسور نداره اگه داشت که همین رو می ساختم
            فقط از یک میکرو برای چشمک زدنش ( فکر کنم ) استفاده شده و یک سوئیچ برای خاموش و روشن کردن کل مدار
            من مشکلم اینه که از چه سنسوری برای تشخیص حرکت چشم از پشت پلک استفاده کنم
            متشکرم

دیدگاه

سلام
              متوجه منظورت شدم،میشه بیشتر راجع به کاربرد این مدار توضیح بدی؟؟
              و اینکه چرا میخوای با حرکت چشم led ها چشمک بزنند
              ببخشید که من به جای کمک فقط دارم اذیتت میکنم :redface:

دیدگاه

سلام
                شرمنده که اینقدر دیر سر می زنم
                آقا محمد شما تا به حال شده بخوای پرواز کنی؟ یا دوست داشتی که بدون پرداخت هزینه به زیبا ترین جا سفر کنی ؟ یا مثلا یک بیماری خاص رو با سرعت بیشتری علاج کنی؟ همه ی اینها در خواب می تونه اتفاق بیفته ولی زمانی که شما در خواب گاه بشید.
                ما فقط زمانی شروع به خواب دیدن می کنیم که چشم ما بعد از ( دقیقا اینقدر نیست ) 50 دقیقه و در بعضی ها خیلی بیشتر و یا خیلی کمتر چشم شروع به حرکت می کنه و در هر روز هم در یک زمان خاص ممکنه اتفاق نیفته.
                در متافیزیک برای گاهی در خواب تمریناتی هست که مثلا در طول روز به خودشون تلقین می کنند که اگر من در خواب دیدم که داره رعد و برق می زنه و یا هر چیز غیر عادی ای رو که دیدم گاه میشم که خواب هستم
                و زمانی که led شروع به چشمک زدن می کنه یا شخص در خوابش رعد و برق میبینه یا روز و شب شدن متوالی که غیر عادیه ( در این زمینه اگر بیشتر اطلاعات می خواستین با کمال میل در خدمتم )
                در مورد مثلا علاج یافتن بیماری یا از بین رفتن ترس های روزمره در خواب هم بدین صورته که شما وقتی هیپنوتیزم میشید ضمیر ناخودگاهتون که قدرت تلقین پذیریه بالایی داره و وقتی بهش تلقین می کنیم یعنی مستقیما داریم به بدن تلقین می کنیم رو بدست می گیرید ولی در خواب ضمیر خود اگاه ( یعنی همین گاهی روز مره ) به مرکز فرماندهی بدن فعال میشه
                یعنی اگر شما در خواب تخیل کنید که دارید از آب شفابخشی می خورید مطمئن باشید که کم تاثیر نداره

این در مورد پرواز و بیماری و این حرفا نیست بلکه خیلی ها در خواب اختراعات و ایده هایی به ذهنشون می رسه ولی زمانی که از خواب بیدار میشن می بینن هیچ خوابی ندیدن ( در اصل به یاد ندارن )
                بیش از این توضیح دادن بحث رو فکر کنم منحرف کنه می تونم هر کس خواست در پیغام خصوصی در خدمتش باشم
                موفق باشید :bye

دیدگاه

محض یاد آوری این تاپیک که برام جذاب بود،یک پست الکی تووش می نویسم که ببینم چی شد،یادم میاد چند تایی پیغام خصوصی فرستاده بودم :smile: هم عملیه،هم به چشم دیده میشه،هم یکبار تجربش فکر کنم باحال باشه!!

دیدگاه

دوست عزیزم من که دررست متوجه پست شما نشدم ولی خب به علت عدم اضحار علاقه ی بعضی از افراد خب اینجا هم ول شد :cry:

دیدگاه

من چون خودم تنبلم و اکثرا فقط 10 پست آخر رو که پایین صفحه اول نوشته میشه میخونم،احساس میکنم اگه بخوایم پروژه ای دوباره مورد توجه قرار بگیره،بهتره تووش پست جدیدی نوشته بشه تا برای مدتی تووی اون لیست قرار بگیره :mrgreen: منظروم از پست الکی می زنم این بود که جواب خواصی الان ندارم اما می خوام این تاپیک از فراموشی خارج شود ...
                      یادم میاد توو پیغام خصوصی پرسیده بودم میشه یک سنسور فشار رو روی چشم گذاشت تا حرکت سیاهی چشم که برجستست رو حس کنه(وقت خواب دیدن این سیاهی خیلی تند جابجا میشه )آ‌ و گفته بودم اگه براتون جذابه،یک سنسور مادون قرمز رو جلوی چشم بسته یک نفر جابجا کنین،شاید نور مادون قرمز سیاهی فرق کنه ...

دیدگاه

سلام دوستان :

طبق دانسته های من در علم مهندسی پزشکی ، سنسورهایی وجود دارد که در اطراف چشم نصب می شود و به کوچکترین حرکت عضلات چشم حساس است ( چه چشم باز باشد و چه بسته باشد ) که بیشتر در کامپیوترهای معلولین بکار می رود و برای ساختن موس های که با حرکت چشم کار می کنند مفید بوده !
                        ولی اینکه دوستمان می گوید که این بصورت عینک بوده و چیزی به صورت وصل نیست بسیار جالب به نظر می رسد .

بهر حال چیزی که من می دانستم در همین حد بود ، البته منبعی دارم که بشود اطلاعات بیشتری کسب کرد اما این منوط به این است که نویسنده تاپیک هنوز علاقه ایی به دانستنش داشته باشد !

به امید موفقیت همه دوستان

دیدگاه

سلام
                          دوست عزیز اگر اطلاعات بیشتری دارید ارائه کنید چون ممکنه کسان دیگه ای مثل من هم باشن که به این موضوع علاقه مندن . :redface:

ممنون

موفق باشید :smile:
                          [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
                          ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X