اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار اکو با pt2399 و 4558

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار اکو با pt2399 و 4558

با سلام
    از دوستان عزیز تا حالا کسی این مدار اکو رو ساخته؟چ.ن من قصد دارم بسازمش
    ولوم تایم با سرعت در این مدار چه فرقی می کنند؟
    این مدار اصلاح شده نقشه قبلی echo base هست. تو این مدار ولوم های depth و speed اضافه شدند
    برای بزرگتر شدن تصویر بر روی آن کلیک کنید

پاسخ : مدار اکو با pt2399 و 4558

راستش منم pcb این مدار یا یه مداری شبیه به این رو طراحی کردم ولی هنوز وقت نشده مونتاژش کنم. منم واسه اینکه بفهمم این ولومها چیکار میکنند تصمیم گرفتم بسازمش. البته فکر میکنم فرقی با هم ندارند و فقط delayرو دو مرحله ای کرده.
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

با سلام
      من اون مدار اکو رو ساختم و این هم عکسش :

منتها اشکالاتی داره که به شرح زیر است:
      البته من خروجی این مدار رو به ورودی میکروفن یک ضبط وصل کردم و با اون تست کردم و ممکنه این اشکالات من ناشی از مچ نبودن این مدار با ضبط هست
      1) وقتی ولوم لول (level) رو باز می کنی نویز داره مثل اینکه یک موتور گازی رو روشن کرده باشی
      2) وقتی ولوم فیدبک رو یه خورده باز کنی تکرارش اونقدر میشه که اگه تا وسط باز کنی تا صبح برات تکرار می کنه
      3) وقتی ولوم time رو تا آخ باز می کنی اون نویز کاملا" از بین میره اما صدا رو عمق دار می کنه و اکوش کم میشه
      4) ولوم های depth & speed رو وقت نکردم کاملا" خوب تست کنم ولی در کل به نظرم مدار جالبی نیست .این هم نقشه مدار:

دیدگاه

خوب این ایرادات قابل رفع شدن هستند. البته مدار خوب در آوردید ولی یه اشکال کوچیک داره. توی مدارات صوتی سعی کنید مقاومتها رو خوابیده طراحی کنید. ایستاده بودن مقاومتها خصوصاً در طبقات اولیه میتونه ایجاد نویز بکنه. البته توی مدار فکر کنم مقاومت 20 کیلو پایه وسط ولوم فیدبک مقدارش کمه. 100 کیلوش بکنید باید درست بشه. من خودم 120 کیلو میزارم.

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

از دوستان کسی مدار اکویی سراغ نداره که ولوم پارامتر داشته باشه
          این ولوم فقط صدای تکرار ها رو کم و زیاد میکنه
          نمونه اش توی دستگاه هایی مثل ویکتوریا یا میکسر های فونیک موجوده ...
          تو بگو ای سنگ صبور تو صبوری یا دل من
          تو بگو ای جام بلور تو شکستی یا دل من

دیدگاه

سلام آقای اشک
            امروز باز هم مدار اکو رو امتحان کردم
            طبق گفته شما مقاومت سر وسط ولوم feed back رو از 20 کیلو به 120 کیلو افزایش دادم مقدار تکرار ها بهتر شد .اما کماکان با افزایش ولوم level نویز بیشتر میشه و وقتی ولوم time رو زیاد می کنی صدا حالت ریورب پیدا میکنه و نویز هم کم میشه . ولوم depth میزان تاخیر رو کنترل میکنه که به نظرم تاخیرش خوبه . و ولوم speed هم هیچ تاثیری تو صدا ایجاد نکرد
            البته من تمام ولوم ها رو 50 کیلو انتخاب کردم آیا به نظرتون مشکلی ایجاد می کنه؟
            چه جوری میشه مشکل نویز رو برطرف کرد آیا راهی هست یا اینکه این مدار رو هم باید بفرستم پیش مدارهای اکویی که قبلا" ساختم :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امین شیخ نجدی
              از دوستان کسی مدار اکویی سراغ نداره که ولوم پارامتر داشته باشه
              این ولوم فقط صدای تکرار ها رو کم و زیاد میکنه
              نمونه اش توی دستگاه هایی مثل ویکتوریا یا میکسر های فونیک موجوده ...
              اونها مدار ندارند دوست من. از تکنولوژِی DSP استفاده میکنند. منم شدید دنبالشم. اگه یه برنامه نویس خبره باشه فکر کنم بشه با یه سری میکروی پر قدرت سری AVR درستش کرد.

دیدگاه

وقتی فیدبک رو کاملاً میبندی باز هم نویز داری؟؟
                اون دیودهای 4148 رو در بیار ببین درست نمیشه؟؟
                با ترانزیستور روی ولوم تایم هم همین کار رو کن.

دیدگاه

سلام
                  وقتی فیدبک رو کاملاً میبندی باز هم نویز داری؟؟
                  فیدبک که کامل بسته باشه نویز هست و یک تکرار بیشتر نداریم
                  اون دیودهای 4148 رو در بیار ببین درست نمیشه؟؟
                  هیچ تاثیری نداره و نویز هم هنوز وجود داره :sad:
                  با ترانزیستور روی ولوم تایم هم همین کار رو کن.
                  چه کار کنم ؟؟؟؟

دیدگاه

اون خازن 100 نانو که به سر کناری ولوم LEVEL وصله رو دربیار . ببین نویز داری یا نه. البته اکو از کار میافته ولی ببین چی میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                      اون خازن 100 نانو که به سر کناری ولوم LEVEL وصله رو دربیار . ببین نویز داری یا نه. البته اکو از کار میافته ولی ببین چی میشه.
                      اشک جان
                      تست کردم نویز قطع میشه حتی اگه ولوم لول رو کامل باز کنیم ولی به قول شما اکوش قطع میشه و صدا بدون اکو هست. به نظرتون مشکل کجاست؟ :sad:

دیدگاه

خوب حالا تمام قطعات رو بزار سر جاش و آیسی اکو رو در بیار اگه درست شد آیسی رو بزار سرجاش و ترانزیستور در بیار .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                          خوب حالا تمام قطعات رو بزار سر جاش و آیسی اکو رو در بیار اگه درست شد آیسی رو بزار سرجاش و ترانزیستور در بیار .
                          آیسی اکو رو در آوردم و نویز نداشت بعد آیسی رو گذاشتم و ترانزیستور رو در آوردم نویز وجود داشت

دیدگاه

خوب پس یا آی سی ایراد داره یا بایاس اون. اول آی سی رو عوض کن. نشد باید مدار رو بررسی کنیم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                              خوب پس یا آی سی ایراد داره یا بایاس اون. اول آی سی رو عوض کن. نشد باید مدار رو بررسی کنیم.
                              اشک جان من آیسی رو با یک مدار اکویی که قبلا" ساخته بودم تست کردم و با اون مشکلی نداشت
                              منظورتون از بایاس بایاس چی هست . من خروجی اکو رو به ورودی میکروفن یک ضبط وصل می کنم ممکنه امپدانس خروجی اکو با امپدانس ورودی ضبط مچ نباشد . چون وقتی با مداری که قبلا" ساختم تست می کنم خوب کار می کند :angry:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X