اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

voice در متلب(اساتید مخابرات بشتابید )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

voice در متلب(اساتید مخابرات بشتابید )

سلام دوستان.
    من یه صدا رو تو متلب ضبط کردم.میخوام این سیگنالی که ضبط کردمو رو نمودار نشون بدم و همینطور از اون تو یه سری روابط ریاضی استفاده کنم.در واقع میخوام صدامو مدوله کنم :biggrin: اما بعد از ضبط صدا دیگه نمیدونم چیکار کنم :cry2: خواهشا کمکم کنید
    دنیا هم به آدم های خوش بین احتیاج داره هم به آدم های بدبین...آدم های خوش بین هواپیما می سازند و آدم های بدبین چتر نجات.

پاسخ : voice در متلب(اساتید مخابرات بشتابید )

سلام. دستان من هم همین مشکل رو دارم اگه میشه راهنمایی کنید مرسی

دیدگاه

پاسخ : voice در متلب(اساتید مخابرات بشتابید )

سلام ..

تصویر زیر امیدوارم که بتونه بهتون کمک کنه .. دقت کنید که فایل ورودی لازم هست که wav. باشه ..

برای دسترسی به اطلاعات بیشتر میتونید از این لینک و یا کمی پیشرفته تر (به همراه مثال های متفاوت تر)، از این لینک استفاده کنید .. اسلایدی هم که در این آدرس میتونید دانلود کنید، خلاصه ای هست از اونچه که شاید براتون مفید باشه یک بار مرور اونها .. موفق و سلامت و شاد باشید ..

دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

پاسخ : voice در متلب

صدای خودمان را مثلابا 128kضبط میکنیم و در حالت فرکانس وگسسته رسم میکنیم که در اینجا فقط در حالت فرکانس نشان داده ایم.برای حالت decimateصدا سریع اجرا میشود و در واقع در حالت تند قرار میگیرد،هر چه فرکانس پایین بیاید صدا قابل فهم تر میشود در واقع aliasingکمتر میشود.برای حالت interpolationاز فرکانس8000kشروع به کار میکنیم،هر چه فرکانس بالاتر رود صدا بم تر و نامفهوم میشود.
        Fs=128000;
        X=wavrecord(8*,fs,fs);
        Wavplay(x,fs);
        Stem(x);
        Y=decimate(x,2);
        Wavplay(y,fs);
        Freqz(y);
        Fs=128000

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X