اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت یه پرگرامر برای ARM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت یه پرگرامر برای ARM

سلام
    تو انجمن که نگاه میکنی این همه پروگرمر برای AVR و PIC هست چرا برای ARM نه ؟

دوستان میتونید کمک کنیم باهم یه پرگرامر J-LINK و بعد یه SAM BA برای ARM بسازیم .

من از امروز در موردش شروع میکنم.

رفيقان قدر يكديگر بدانيد چو معلوم است شرح از بر مخوانيد

مقالات نصيحت گو همين است كه سنگ انداز هجران در كمين است

پاسخ : ساخت یه پرگرامر برای ARM

سلام
    پروگرامر SAM-BA که اصلا نیازی به سخت افزار خاصی ندارد و چندتا مقاومت برای راه اندازی USB هست. بعد به راحتی میکرو پروگرام می شود.
    پروگرامر JTAG هم فقط یک بافر و چندتا مقاومت هست که به راحتی می شود ساخت. اگر شما برنامه H-JTAG را نصب کنید تو PDF هایی که همراه برنامه هست یک مدار ساده برای راه اندازی JTAG گفته.
    حالا J-LINK یک سخت افزار خاصی هست که در بعضی موارد که من دیدم یک 7S64 و چندتا بافر دارد. شماتیک و برنامه باینری آن هم در اینترنت زیاد است کافی یک سرچ کنید.

دیدگاه

J-LINK بلدم بسازم
      پروگرامر SAM-BA که اصلا نیازی به سخت افزار خاصی ندارد و چندتا مقاومت برای راه اندازی USB هست. بعد به راحتی میکرو پروگرام می شود.
      کامل متوجه نشدم .. آخه تازه دارم از AVR میام ARM
      منظورتون USB داخل ARM هست :redface: یا نه
      یعنی چی با چندتا مقاومت؟؟؟؟

بنظرم J-LINK بهتره چون USB داره و کارش راحته . البته بجز ساختش .
      دارم دنبالش میگردم دوستان هم چیزی میدونن کمک کنن.

رفيقان قدر يكديگر بدانيد چو معلوم است شرح از بر مخوانيد

مقالات نصيحت گو همين است كه سنگ انداز هجران در كمين است

دیدگاه

پروگرام کردن با SAM-BA به این صورت است که یک برنامه از قبل داخل میکرو توسط اتمل قرار گرفته و شما توسط یک سری مراحل کاری می کنید که این برنامه بر روی میکرو اجرا شود. این برنامه هم از طریق USB , RS232 می تواند با کامپیوتر شما ارتباط برقرار کند. برای RS232 باید از یک MAX و چندتا خازن استفاده کنید و پورت DEBUG خود میکرو. برای USB هم چندتا مقاومت می خواد برای راه اندازی پورت USB خود میکرو. بعد میکرو را با یک کابل به PC وصل می کنید و بوسیله برنامه SAM-BA فایل باینری خود را بر روی میکرو پروگرام می کنید. در ضمن وقتی از SAM-BA برای پروگرام کردن استفاده می کنید حتما باید به میکرو کریستال 18.432 مگاهرتزی وصل باشد.
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=49110.0

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X