نمایشگاه بین الملللی تجهیزات پزشکی هر دو سال یکبار در محل دائمی نمایشگاهها برگزار می شد که امسال با تلاش ایران مد سالانه شد. دوشنبه اولین روز شروع به کار دهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی بود . شرکت های مختلف خارجی و داخلی در این نمایشگاه حضور داشتند که حضور شرکت های خارجی نسبت به سال گدشته 30 درصد افزایش داشته است و کیفیت برگزاری نمایشگاه نیز به طرز چشم گیری بهبود پیدا کرده بود (به گفنه مسئولان برگزاری نمایشگاه.)
این نمایشگاه فرصتی بود برای آشنایی متخصصان داخلی با جدید ترین تجهیزات پزشکی و بالا بردن کیفیت دستگاههای داخلی .
در این نمایشگاه سالن های 8و9و35.38و40و41 مربوط به تجهیزات پزشکی بود.
از بین دستگاههای متعددی که وجود داشت ما به اختصار تعدادی از آن ها را معرفی می کنیم.
سالن هاس 8 و9 به طور عمده به عرضه دستگاههای رادیوژی و سی آر اختصاص داشت، به عنوان مثال یک دستگاه رادیولوژی تمام دیجیتال بود که نیازی به فیلم رادیولوژی نداشته و میزان تشعشعات آن نیز بسیار کم بود محصول کشور کانادا و با قیمیتی معادل 400 میلیون تومان.
دانسیتیومتر فرانسوی در میان انواع دستگاههای رادیولوژِی خودنمایی می کرد. این وسیله از طریق تابش اشعه ایکس به بافت استخوانی قادر به تشخیص پوکی استخوان است وتعیین در صد پوکی است.
دستگاه جالب سالن 35 میکروسکوپی بود که برای جراحی های دقیق قابل استفاده بود که جراح و ذستیارش همزمان می توانند محل جراحی را ببینند. مشاهده روند جراحی را برای گروهی توسط مانیتور ایجاد می کند.این دستگاه قابلیت این را داشت که از طریق شبکه، پزشکان خارج اتاق را در جریان روند جراحی قرار دهد.دستگاه قادرابه ذخیره سازی اطلاعاتی مانند فاصله کانونی 6 پزشک است.
در این سالن علاوه بر میکروسکوپ ،دستگاههای بخور سرد،دستگاههای جراحی و ترمیم پوست و دستگاه ماساژور ایرانی بود که توجه ما را جلب کرد.
در بازدید از سالن 41 مانیتورهای علائم حیاتی ،دستگاه..... و دستگاههای جراحی الکترونیکی به چشم می خورد.

براي ديدن عكس هاي ديگر و ادامه مطلب روي ادامه مطلب كليك كنيد.
مهمترین دستگاههای پزشکی در سالن 38 به معرض نمایش گذاشته شده بودند ،متآسفانه یا خوشبختانه این سالن غرق کشورهای خارجی بود. دستگاههایی نظیر ام ار آی و گاما کمرا ، سونوگرافی 2و3و4 بعدی وانکوباتوروونتیلاتور و دستگاههای بیهوشی متعددی به چشم می خورد
در این سالن چند غرفه نیز به وسایل چشم پزشکی اختصاص داده شده بود.
دهمین نمایشگاه در پنج شنبه 24 خرداد به کار خود خاتمه داد.
در پایان باید به این نکته مهم توجه داشت که علاوه بر وجود برخی نمونه های ایرانی در کنار مدل خارجی آن،خریداران ترجیح می دادند نوع خارجی آن را بخرند،به گفته ی خود مسئولان فروش دلیل این امر را کیفیت پایین محصولات ایرانی می دانستند.پرا باید این گونه باشد؟


براي ديدن ساير عكس هاي

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

عضویت

را كليك كنيد

/

گرد آوري گزارش : زهره عظيمي ،آ*م .صبوري (زمه)

سايت تخصصي مهندسي پزشكي ايران www.bioemm.com