اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چرا این مدار وقتی ورودی 0 داره اما باز کار میکنه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چرا این مدار وقتی ورودی 0 داره اما باز کار میکنه؟

با یاد خدا
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من این مدار ساده رو طراحی کردم و پورت 0 میکرو رو بعنوان ورودی و پورت 1 رو بعنوان خروجی گرفتم و انتظارم از این مدار این است که وقتی کلید رو میزنم ورودی 1 بگیره و اون بیزر که از رو مودم های dial-up سیستم های خونه برداشتم بوق بزنه مثل صدای شماره گیری مودم به هنگام وصل شدن به اینترنت برای تولید صدا مشکلی ندارم و قطع و وصل سریع میتونم یک صدای متوالی تولید کنم
    حالا مدار من وقتی زده میشه اون بوق پیوسته هم کار میکنه و مشکلی نداره اما مشکل اینجاست که زمانی که من کلید رو نمیزنم و ورودی نداره صدای خش خش پیوسته از بیزر میاد و زمانی که انگشتم رو به یکی از سیم ها مثلا سیم خروجی که به بیزر میره میزنم صدای خش خش قطع میشه و صدای تیک تیک آهسته و بریده بریده میده
    ولتاژ هم از حدود 8 که بالاتر بره بیزر دیگه صداش در نمیاد ولتاژ رو هم کم کنم باز این مشکل هست

حالا میخواستم بدونم چجوری میتونم این صدای هرز رو قطع کنم و علت اون صدای تیک تیک چیه؟
    از کریستال خارجی هم استفاده بکنم یا نکنم قضیه همینه مقاومت هم واسه ورودی زدم خازن هم زدم ولی باز همون مشکل هست

صدای بیزر ضعیف هست اگه بخوام تقویتش کنم باید ترانزیستور بزنم ؟ چه مدلیش؟ چجوری

شکل مدار:

پاسخ : چرا این مدار وقتی ورودی 0 داره اما باز کار میکنه؟

سلام.
    دوست عزیز از نامگذاری پورتها به نظر میومد از 8051 استفاده کردید ولی تو عکس از نوع اتصال تغذیه به نظر میرسه میکرو از نوع AVR باشه . به هر حال کلی اشکال وجود داره. شما پایه های AVcc و Gnd در طرف دیگه میکرو رو به تغذیه متصل نکردید. ولتاژ رو از 5V+ بیشتر نکنید و حتما از رگولاتور استفاده کنید وگرنه میکرو میسوزه.
    اگر برای کلید ورودی از Pull-up داخلی استفاده نکردید اون رو فعال کنید یا از Pull-up خارجی استفاده کنید. احتمالا علت اصلی مشکل شما همین مورد است. یعنی ورودی رو شناور رها کردید.
    با این همه اشکال به نظر میرسه سر رشته زیادی در این مورد ندارید، به دیتاشیت میکرو و قطعات مراجعه کنید .

دیدگاه

پاسخ : چرا این مدار وقتی ورودی 0 داره اما باز کار میکنه؟

سلام
      پایه ورودی رو با یک مقاومت 10 کیلو اهمی به + تغذیه وصل کن به نظر باید درست کار کنه اگه نشد همینجا مطرح کن .

موفق باشید :smile:
      [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
      ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X