اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

file program karadane 16f877a

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

file program karadane 16f877a

file Boot Loader baraye PIC-e 16f877a dar ferekanse 4MHZ ro kasi linki dare ke beshe azash bardasht ? (baraye program kardan ba estefade az porte RS232)

پاسخ : file program karadane 16f877a

سلام. خوبی علی جان؟
    اول اینکه اگه براتون مقدوره فارسی بنویسید.

مطلب دیگه اینکه من زیاد با PIC کار نکردم ولی همون یک باری هم که کار کردم خاطرم هست که این امکان مال خود کامپایلر بود یعنی کامپایلر PicBasic Pro Compiler V2.46 خودش یه گزینه ای داره که همراه برنامه بوت لودر رو هم پروگرم میکنه میده. فکر میکنم حداقل یک بار باید آی سی رو به صورت معمولی و به همراه کد بوت لودر پروگرم کنید ولی برای دفعات بعد میشه با همون بوت لودر کار کرد.
    اگه اشتباه میگم دوستان دیگه اصلاح کنن.
    موفق باشید.
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

ممنون از راهنمایتون النان هم فارسی می نویسم
      ولی من همون فایل رو می خوام که بار اول باید پروگرم کنی که بشه از بار های بعد با rs232 پروگرم کرد.یه فایل هگز که فکر کنم توeeprom ذخیره می شه و امکان سریال پروگرمر رو بهمون میده.حالا تو نرم افزار PIC BASIC COMPILER هم نگاه می کنم ولی فکر نکنم تو نرم افزار فایل رو بزارن اگه جاش می دونید به من هم آدرسشو بدید.مرسی.

دیدگاه

سلام
        تو خود کامپایلر وجود داره . یکی برای سرعت 4 و دیگری برای سرعت 20 . در مسیر نصب PBP و در فولدر MCLoader ، فایلهای برنامه BootLoader موجود هست . هر فولدر مختص به یک تراشه هست که با همان شماره تراشه ، نام گزاری شده .

اضافه شده در تاریخ :
        نوشته اصلی توسط ali_813
        یه فایل هگز که فکر کنم توeeprom ذخیره می شه و امکان سریال پروگرمر رو بهمون میده.
        این برنامه درون حافظه برنامه (معمولا فلش) ریخته میشه و جزء برنامه اجرایی میکرو محسوب میشه . بعد از اینکه این برنامه رو میکرو ریخته شد و مدار وصل شد ، میکرو میاد پایه هایی که مربوط به ارتباط با پورت سریال هست رو چک می کنه . اگه ارتباط بر قرار باشه که برنامه اصلی بوت لودر که برای انتقال کد ها هست ، اجرا میشه . در غیر این صورت برنامه به آدرس اصلی می پره و از اونجا به صورت عادی کار خودش رو ادامه میده (البته اگه قبلا برنامه ای در پروگرام شده باشه ) .
        همچنین این قابیلت رو هم داره که تعیین کرد که بعد از اینکه عمل پروگرام کردن تراشه تمام شد ، برنامه بوت لودر باز هم روی حافظه قرار داشته باشه که بشه باز هم به این وسیله تراشه رو پروگرام کرد و یا اینکه بعد از تمموم شدم پروگرام کردن ، برنامه بوت لودر هم پاک بشه .
        فقط چند تا نکته ای که وجود داره اینه که این قابلیت فقط مخصوص میکرو هایی هست که می تونند تو حافظه برنامه خودشون اطلاعات رو بنویسن و فقط هم مخصوص پورت سریال نیست . میکرو اطلاعات رو سریال دریافت می کنه . اما شما می تونی به جای اینکه با کامپیوتر این کارو انجام بدی ، با یه میکروی دیگه این کارو بکنی .
        و موقع انجام این کار حتما حواست باشه که فیوز بیت cp رو فعال نکرده باشی . چون اگه این کارو کنی همین که برنامه بوت لودر رو ریختی ، دیگه هیچ رقمه نمیشه تو حافظه میکرو چیزی نوشت .

این لینک رو هم اگه خواستی یه نگاهی بنداز :
        http://72.232.133.139/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3 53
        به دلیل رعایت نکردن قوانین ، امضا ویرایش شد.

دیدگاه

اون ورژن که من دارم فایل مربوط به 16f877A رو نداره (ورژن basic پایین است) اگه شما دارید لطف کنید فایل 16f877A رو در فرکانس 4Mhz برام بفرستید.میل من a_hooshiar_z@yahoo.com مرسی.

دیدگاه

حامد جان ممنون
            من نمی دونستم سیستم کار کردن میکرو به وسیله bootloader رو ولی برای راه انداختن این سیتم باید اول یه فایل رو پروگرام کرد که بشه از این قابلیت استفاده کرد .من اون فایل رو می خوام که مخصوص" PIC16F877A" در فرکانس 4MHz است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_813
              حامد جان ممنون
              من نمی دونستم سیستم کار کردن میکرو به وسیله bootloader رو ولی برای راه انداختن این سیتم باید اول یه فایل رو پروگرام کرد که بشه از این قابلیت استفاده کرد .من اون فایل رو می خوام که مخصوص" PIC16F877A" در فرکانس 4MHz است.
              سلام
              هر دوتا فایلو داشتم روی سایت اپلود کردم .
              جناب آقای بلورچیان محبت بفرمایند برای این دوستمون قرار بدن .
              (یه فایل رار با نام 16f877A)

موفق باشید :smile:
              [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
              ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

سلام
                coloory عزیز دانلود سنتر رو برای مقالات و پروژه های تکمیل شده قرار دادیم.
                شما موقع ارسال پست گزینه بیشتر (اون پایین) رو بزنید یک قسمت برای پلود خواهید دید که اونجا میتونید پلود کنید و دیگه نیازی به تایید بنده هم نخواهد بود.
                متشکر (اگر مشکلی بود PM بزنید)

دیدگاه

سلام
                  آقا بالا خره یاد گرفتم

اینم هر دوتاش.
                  هم 20MHz هم 4MHz

موفق باشید :smile:
                  فایل های پیوست شده
                  [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
                  ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X