اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در متلب help me

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در متلب help me

با سلام
    من با متلب _شایدم متلب با من :biggrin:_ به یه مشکل نسبتا بزرگ برخورد کردم . چطوری میشه چند تا ثابت معرفی کرد _مثلا g_ و اونا رو در هم ضرب کرد
    یعنی g رو تعریف کنیم و بعد از اینکه اعمالی روش انجام شد در جواب به ما رابطه ای بدهد که g در اون وجود داشته باشه.
    چون وقتی من چنین کاری میکنم متلب اونو به یه عدد 3رقمی تبدیل میکنه و در محاسبات منظور میکنه

میدونم خیلی بد رسوندم ولی به بزرگی خودتون ببخشید :redface:

پاسخ : مشکل در متلب help me

سلام
    مثلا
    x = sym('x'
    y = sym('y'
    z=x*y
    در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
    مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

سلام.
      من پاسخ محمد جان رو تکمیل کنم و اون اینکه اگه بخواهی مقادیری رو به این متغییر ها اختصاص بدی مثلا میشه این کار رو کرد.

x=10
      y=10
      eval(z)
      که پاسخ میشه این:
      z=100
      موفق باشید.
      شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
      هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
      چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سلام
        تشکر از توجهتون
        حالا من میخوام این x و y رو از ورودی دریافت کنم با چه دستوری میشه اونا رو تو یه ماتریس جا داد که هم x و y رو قبول کنه هم اعداد رو.
        یعنی ماتریسی به صورت ترکیبی از اعداد و متغیر ها بسازم
        البته شاید بشه که اعداد رو به صورت symbol تعریف کرد و بعد از پر شدن ماتریس برای اعداد مقدار تعیین کرد.
        در هر صورت من هنوز امتحان نکردم و اگه نتیجه گرفتم حتما اعلام میکنم
        از دوستان هم خواهش میکنم اگه جواب گرفتن یه کمکی کنن

دیدگاه

سلام.
          من بار یه پروژه محاسبات عددی اومدم این کار رو کردم اول خودم در متلب یه syms x تعریف کردم بعد یه ام فایل نوشتم که تابع رو بر حسب x طرف مینوشتم من میگرفتم و باز داخل خود ام فایل هم یه syms xآ‌ نوشته بودم اینطوری مشکلی پیش نمیومد درست هم کار میکرد.

حالا اینی که شما میگی باید بیایی یه متغییر جدید تعریف کنی که متغییر جدید هم میشه یه شی جدید میره توی برنامه نویسی شی گرا و کلاس و ... مگه روش دیگه ای داشته باشه که من بلد نیستم.
          موفق باشید.
          شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
          هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
          چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X