اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال : سیستم عامل بر روی arm7

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال : سیستم عامل بر روی arm7

با عرض سلام و خسته نباشید
    در محل کارم از من خواسته شده که یک سیستم عامل لینوکس رو روی یک میکروی arm7 پیاده کنم. با arm7 بلدم کار کنم و هیچ اطلاعاتی راجع به پیاده کردن سیستم عامل لینوکس بر روی arm7 ندارم. لطفا اگر کسی منبعی سراغ داره ترجیحا فارسی که به صورت مرحله به مرحله و روان آموزش داده باشه به من معرفی کنه ممنون میشم. توی مجلات pmm مقدمه ای گفته شده ولی متاسفانه ادامه نداده.
    خیلی به این آموزش نیاز دارم.

پاسخ : سوال : سیستم عامل بر روی arm7

سلام
    اگه منظور شما سیستم عامل لینوکس معمولی می باشد باید بگم که اصلا بر روی ARM7 نمی توانید آنرا نصب کنید البته با توجه به ساختار و اطلاعاتی که من دارم و باید بر روی ARM9 کار کنید و راحت ترین کار هم گرفتن یک برد آماده مثل mini 2440 است.

دیدگاه

نه منظورم لینوکس معمولی نیست . فکر می کنم یک نوع آن یه اسم angstrom بر روی arm7 نصب می شود. البته مطمئن نیستم.

دیدگاه

uclinux هم نصب نمیشه روی arm7 ?

دیدگاه

کلا کسی راجع به پورت یک سیستم عامل بر روی arm آموزشی لینکی چیزی داره ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط REZA.1234
            نه منظورم لینوکس معمولی نیست . فکر می کنم یک نوع آن یه اسم angstrom بر روی arm7 نصب می شود. البته مطمئن نیستم.
            سلام،
            خیر Angstrom بر روی ARM7 قابل نصب نیست و فکر می کنم در حال حاضر فقط روی OMAP35 با هسته ی Cortex-A8 پورت شده. روی ARM7 فقط OSهای MMU-less مثل uClinux یا Micrium میشه نصب کرد.
            There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار
              سلام،
              خیر Angstrom بر روی ARM7 قابل نصب نیست و فکر می کنم در حال حاضر فقط روی OMAP35 با هسته ی Cortex-A8 پورت شده. روی ARM7 فقط OSهای MMU-less مثل uClinux یا Micrium میشه نصب کرد.
              برای نصب uclinux میشه یک کتاب یا یک لینک که آموزش داده باشه رو برای من قرار بدید. هر چی سرچ می کنم چیز به درد بخوری پیدا نمی کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza.1234
                برای نصب uclinux میشه یک کتاب یا یک لینک که آموزش داده باشه رو برای من قرار بدید. هر چی سرچ می کنم چیز به درد بخوری پیدا نمی کنم.
                یعنی واقعا هیچ کس نیست جواب منو بده ؟

دیدگاه

فکر کنم uclinux رو هم نشه رو ARM7 معمولی مثل at90sam7x512 نصب کرد.
                  http://www.uclinux.org/ports/
                  حداقل باید از stm32 با معماری Cortex یا ARM9 استفاده کنی.
                  دوست خوبمون hadipic داره رو پرت کردن uclinux رو گوشی k750 که پردازنده ARM9 داره کار میکنه.
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=48639.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رامین جعفرپور
                    فکر کنم uclinux رو هم نشه رو ARM7 معمولی مثل at90sam7x512 نصب کرد.
                    http://www.uclinux.org/ports/
                    حداقل باید از stm32 با معماری Cortex یا ARM9 استفاده کنی.
                    دوست خوبمون hadipic داره رو پرت کردن uclinux رو گوشی k750 که پردازنده ARM9 داره کار میکنه.
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=48639.0
                    تو همون لینکی که خودتون گذاشتید این جمله هست : uClinux on the ARM7TDMI and MC68EN302

َARM7TDMI فکر می کنم همون at90samx512 باشه.

دیدگاه

سلام،
                      سلام
                      لینوکس میتونه بدون استفاده از MMU هم کار کنه. فقط کافیه توی کانفیگش دست ببری. مشکل arm7 کم بودن حافظه اون هست که اگر اکسترنال بذاری اون هم حل میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pswin
                        سلام
                        لینوکس میتونه بدون استفاده از MMU هم کار کنه. فقط کافیه توی کانفیگش دست ببری. مشکل arm7 کم بودن حافظه اون هست که اگر اکسترنال بذاری اون هم حل میشه.
                        برای نصب uclinux نیز آیا arm7 حافظه کم دارد ؟ یا حافظه آن کافی است ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط REZA.1234
                          برای نصب uclinux نیز آیا arm7 حافظه کم دارد ؟ یا حافظه آن کافی است ؟
                          یه جایی تو همین سایت خودندم حداقل سایزش 600 کیلوبایت هست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X