اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل دیر بالا آمدن شبکه (enc28j60)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل دیر بالا آمدن شبکه (enc28j60)

با سلام
    دوستان ما با mega 64 و enc28j 60 یک مدار که با شبکه ارتباط برقرا می کند را با موفقیت ساختیم
    و داره کار میکنه
    فقط یکه مسئله : قبلا تا مدار رو روشن میکردیم حد اکثر 3 ثانیه بعد از روشن کردن مدار پینگ میداد و شبکه کار میکرد.
    اما نمیدونم چرا الان بعد از روشن کردن مدار 20 ثانیه طول میکشد تا مدار پینگ دهد.اینشیالایز کردن enc28j60 هم خیلی فرق نمیکنه.
    ولی بعد آن همه چیز طبیعی است.

پاسخ : مشکل دیر بالا آمدن شبکه (enc28j60)

از سلامت و کیفیت enc28j60 مطمئن هستین ؟

دیدگاه

اگر با مد DHCP کار میکنید که از سروس شبکه IP میگیره، این موضوع برمیگرده به زمان تاخییر گرفتن IP. اگه وقت دارید با یه کابل کراس مستقیم وصلش کنید به کامپیوتر خودتون و دستی بهش یک IP تو همون Initializer خودتون بدید و نباید از 3 ثانیه تجاوز کنه.
      اسمایل، تومورو ویل بی وُرس

دیدگاه

من مدتی پیش برد آقای رستمی رو ساختم و می دیدم بعضی وقتها reply نمیده و یا شبکه رو تشخیص نمیده
        بعد از مدتی متوجه شدم آیسی enc خراب بوده . ممکنه به قول آقای بلورچیان مشکل شما هم همین باشه
        راستش من خیلی وقت پیش دنبال ساخت مبدل سریال به اترنت بودم اما موفق نشدم . امکانش هست که در زمینه کاری که انجام دادید اطلاعاتی برای ما هم بذارید؟
        Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط syavash_kasraeee
          من مدتی ژیش برد آقای رستمی رو ساختم و می دیدم بعضی وقتها reply نمیده و یا شبکه رو تشخیص نمیده
          بعد از مدتی متوجه شدم آیسی enc خراب بوده . ممکنه به قول آقای بلورچیان مشکل شما هم همین باشه
          راستش من خیلی وقت پیش دنبال ساخت مبدل سریال به اترنت بودم اما موفق نشدم . امکانش هست که در زمینه کاری که انجام دادید اطلاعاتی برای ما هم بذارید؟
          این بردی که ساختید برای همین کار بود که آقای fakher داره انجام میده؟میشه فایلشا پلود کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط زوار
            این بردی که ساختید برای همین کار بود که آقای fakher داره انجام میده؟میشه فایلشا پلود کنید
            من نمی دونم برد آقای فاخر کدومه این برد آقای رستمی هست فایل هاشم موجوده تو سایت ... بحث مفصلی هم داره

دیدگاه

با تشکر از تمامی دوستان
              بله من از برد آقای رستمی استفاده میکنم- آی پی هم استاتیک است و هم IC سالم هست و هم سویچ و میکرو
              و دو تا سوال از دوستان داشتم.
              1. ( enc یه ذره گرم میشه )دوستانی کار کرده اند هم همین مورد رو داشته اند؟
              من مقاومت بایاس رو 49.9 اهم گذاشتم به جای 50 اهم . ولی آقای رستمی 56 گذاشتن.
              2. مقدارش چقدر میتونه باشه و چه تاثیری میتونه داشته باشه ؟
              البته تو دیتا شیت گفته 50 اهم. و من هم بعد از 20 ثانیه دیگه مشکلی ندارم و همه چیز درست کار میکنه
              من دارم یک برد نوبت دهی درست می کنم که در شبکه بانکی استفاده میشه
              و از مرکز سرور باید هر شب گزارش کاملی از تمام سیستمها دریافت بکنه

در مورد سریال به اترنت هم باید بگم بعد از این پروژه ان شاالله درست میکنم

دیدگاه

یک ذره گرم شدنش کاملا طبیعیه اما اگر مثل رگولاتور داغ میشه حتما خرابه

دیدگاه

با این اوصاف مدار من سالمه
                  پس چرا دیر پینگ میده؟ و بعدش همه چیز درسته.
                  آخه چرا اینقدر دیر ؟ (20 ثانیه)

دیدگاه

گفتم که از شبکه ممکنه باشه، حالا که میگین IP استاتیک میدین و DHCP نیست همون ارتباط مستقیم با کابل کراس رو تست کنید نباید 20 ثانیه بشه. در ضمن آیا اتوماتیک سرعت 10/100 رو تشخیص میده یا دستی تنظیم میکنید؟ آیا TTL کمتر از 50 میلی ثانیس؟

دیدگاه

ttlرو 200 گذاشتم
                      ولی اگر منظور شما time هست بله در حدود 1ms هست
                      ولی سزعت رو نمیدونم کجا باید تنظیم کنم ؟
                      میشه راهنمایی کنید چجوری روی 10 تنظیم کنم.
                      مشکل هنوز پا بر جاست.

دیدگاه

توی صفحه 63 دیتاشیت حتما Full-Duplex رو ست کنید، البته در کل اتصال ماژول 10Mbps به شبکه 100Mbps کار درستی نیست چون همدیگه رو Force میکنن تا سرعت شبکه رو روی سرعت مدنظر خودشون بیارن. سرعت 100 رو هم که اصلا ساپورت نمیکنه و اگه دقت کنید در زمان ارتباط طولانی با ماژول سرعت کل شبکه کم میشه، چون در خواست سرعت 10 رو برای ارتباط میفرسته و همه در اون لحظه سرعت رو میارن پایین، من یه پروگرامر شرکت STMicroelectronics رو خریده بودم که همین مشکلات رو با شبکش داشتم. فکر کنم اگه اون اول 3 ثانیه ای لینک بالا بوده دلیل دیگه ای داشته. با Wiznet و Xport هم که کار میکردم، اگه Force ش میکردم رو 10 دیر لینک بالا میومد و همیشه میذاشتمون رو Auto Speed Detection Mode که هر سرعتی لازن بود کار کنن. اما اون Full-Duplex رو حتما مطمئن شید که درست تنظیم میشه. درضمن حتما Collision bit هاش رو بخونید تا مطمئن شید که مشکل از کجاست.
                        در صفحه 5 هم از صحت عملکردتون در مورد Oscillator Start-up Timer حتما مطمئن بشید.

موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X