اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل ربات توسط Labview و جوی استیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل ربات توسط Labview و جوی استیک

سلام. امشب میخوام یه مختصری در مورد کنترل ربات در labview و اینکه چطوری میشه با اتصال جوی استیک به رایانه ربات رو کنترل کرد صحبت کنم. البته امیدوارم دوستان یه مقدار علاقه نشون بدن..
    فایل های پیوست شده

پاسخ : کنترل ربات توسط Labview و جوی استیک

حمید جان این آموزشهاتو میزاری ، بی زحمت یه توضیحی هم بده که از کدوم تولکیت و یا کدوم نسخه استفاده می کنی
    ممنون

دیدگاه

چشم فرشاد جان. لب ویو ورژن 2010 . robotic toolkit

دیدگاه

حله
        من که دارم
        ادامه آموزش B-)

دیدگاه

امشب میخوام درباره چرخهای mecanum و نحوه کنترل اونا توسط labview صحبت کنم.
          خوب حتما میپرسید چرخهای mecanum چه نوع چرخ هایی هستند؟
          این چرخها قابلیت حرکت به تمام جهات رو دارند. یعنی طوری ساخته شدن که میتونن تو جهات مختلف لغزش کنن.
          شکل زیر نمونه ای از این نوع چرخ ها رو نشون میده که البته الان تو خیلی از ربات ها کاربرد اساسی دارن.
          فایل های پیوست شده

دیدگاه

زمانی که از این چرخها واسه حرکت ربات استفاده میشه دیگه واسه چرخش به اطراف نیازی به چرخش چرخها نیست. بلکه نوع جهت و میزان سرعت چرخها هستن که مسیر حرکت رو مشخص میکنند.
            یکی از مزیت های این نوع چرخها دور زدن درجای رباته. که همین امر کاربرد ربات رو در مکان های کوچک ممکن میکنه.
            یکی از قابلیت های جدید و منحصر به فردی که به labview اضافه شده اینه که شما میتونید با توجه به تعداد چرخهای روبات برنامه رو ایجاد کنید و باقیه کارهارو به labview بسپرید.
            مثلا فکر کنید یه رباتی مثل شکل بالا دارید. این ربات قادر در هر چهر جهت حرکت کنه. یعنی حرکت به جلو – عقب - راست – چپ.
            ولی راست و چپ رفتنش مثل جلو و عقب رفتنشه. برای اینکار کافیه که به موتورهای هر کدوم از چرخها فرمان مناسب داده بشه.
            فایل های پیوست شده

دیدگاه

انشالله فردا ادامه بحث رو پیش میگیریم.

دیدگاه

سلام به حمیدرضا عزیز و ممنون بابت مطالب زیبات که بسیارمفید هستند .
                امیدوارم مطالب و آموزش های شما ادامه داشته باشد
                موفق و پیروز باشید.

دیدگاه

انواع سیستمهای با قابلیت اتصال به labview عبارتند از :
                  1 – Lidar -Light Detection And Ranging
                  2 - Infrared
                  3 – sonar -Sound Navigation And Ranging
                  4 – Gps - Global Positioning System
                  5 – IMU - inertial measuerment Unit
                  6 – Light
                  7 – thermal
                  8 – Encoder
                  9 – Motion

که در ادامه سعی میکنم در مورد هر کدوم از موارد بالا توضیحات مختصری رو بدم.
                  1 – lidar :
                  لیدار روشی برای تعیین فاصله اجسام ، موقعیت آنها و یا دیگر مشخصات آنها به وسیله پالس نورلیزر منعکس شده از سطح آنها می باشد. در ساده ترین حالت از سیستم لیدار برای تعیین فاصله جسم از منبع لیزر استفاده میشود. سیستمهای لیدار پیشرفته می توانند اطلاعاتی از قبیل سرعت باد و تراکم پوشش گیاهی رو فراهم کنند.

فایل های پیوست شده

دیدگاه

سلام. معذرت میخوام آموزش رباتیک در لب ویو رو ناتمام گذاشتم. چون قرار این آموزش به صورت سازمان یافته تر تو یکی از بخش های خوب سایت به نمایش گذاشته بشه مجبور شدم فعلا آموزش رو تو این پست به حالت تعلیق دربیارم. البته در حال تدوین یه آموزش خوب و جامع هستم که انشالله به زودی در یه مرجع خوبدر سایت اون رو خواهید دید..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X