اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک مدار منبع تغذیه سوئیچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک مدار منبع تغذیه سوئیچینگ

با عرض سلام من دنبال یک مدار منبع تغذیه سوئیچینگ می گردم اگه میشه من را کمک کنید

پاسخ : یک مدار منبع تغذیه سوئیچینگ

سلام.یک مدار منبع تغذیه سوئیچینگ 7.5 تا 40 ولت به 0تا12 ولت 3 امپر را دارم

دیدگاه

اولی :
      شما چجور منبعی می خوای ؟
      یعنی می خوای چه خصوصیتی داشته باشه؟
      اگر چیزی را می دانید در اختیار کسی که نمی داند و می پرسد قرار بدهید.نترسید که اگر به او بگویید بیشتر از شما خواهد دانست.چراکه دیر یا زود از کس دیگری خواهد پرسید.پس نام نیکوی یاد دهنده دانش به او را از آن خود کنید.

پارسی را پاس داریم

دیدگاه

دومی:

منظور شما اینه که کاهنده می خوای یا افزاینده؟
        اگر چیزی را می دانید در اختیار کسی که نمی داند و می پرسد قرار بدهید.نترسید که اگر به او بگویید بیشتر از شما خواهد دانست.چراکه دیر یا زود از کس دیگری خواهد پرسید.پس نام نیکوی یاد دهنده دانش به او را از آن خود کنید.

پارسی را پاس داریم

دیدگاه

مهرداد عزیزمن یک آماتور هستم وتا کنون چندین نوع از منابع تغذیه سویچینگ رو دیدم و بخصوص شارژر موبایلهای نوکیا ونمی تونم تحلیلش کنم یک مدار ساده می خواهم که یاد گرفتنش ساده باشه

دیدگاه

سلام

به نظر من اگه فقط برای تحلیل می خوای برو سراغ کتاب الکترونیک صنعتی.

اگه هم برای استفاده می خوای می تونی یا آماده بخری که 5 آمپرش حدود 5000 تومنه. یا می تونی از پاور کامپیوتر استفاده کنی که اونم می تونی بری دست دوم بخری. من یه پاور AT. خریدم 2000 تومن. پاور ATX هم دست دومش 5000 تومنه. دقت کن حتما لازم نیست بری پاور پنتیوم 4 بخری. می تونی از مدل های قدیمی تر هم استفاده کنی.

اگه هم می خوای خودت بسازی هزار مدل روش ساخت داره. ولی بیشتر با PWM کار می کنند. به هر حال یه search ای بکنی بد نیست. اما اینو بدون که کار مشکلیه. چون سلف پیچیدن داره.

به هر حال خودت می دونی. موفق باشی
            از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
            گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

سلام
              اگه می خواهی یک منبع تغذیه سوییچینگ بسازی یا از مداراتش سر در بیاوری از پایه شروع کن . فکر می کنم پایه یک منبع تغذیه سوییچینگ یک مبدل باک(dc به dc ) است البته با یک حلقه فیدبک که می تونی ان را در نرم افزار مطلب شبیه سازی کنی و به یک نتایجی برسی.
              تنها کتابی که من تو بازار دیدم یک کتاب بود که مال انتشارات پایتخت که البته ترجمه شده بود . اسم نویسنده را فراموش کردم .اون کتاب بدی نیست و ارزشش را دارد چند دفعه بخوانی تا متوجه شوی قضیه از چه قرار است :agree: اون وقت خودت را می افتی.
              امیدوارم مفید باشد. :bye

فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
              فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
              فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
              فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...

دیدگاه

کتابی که اسمشو بردید کتاب منابع تغذیه سوئیچنگ نوشته ی مارتی براونه که خیلی ناقص ترجمه شده ولی از هیچی بهتره .

دیدگاه

شما بهتره از شارجر همه کاره لب تاب استفاد کنی من یکی گرفتم 60 هزار تومان البته متغیره ولتاژش هم رگوله شده است تو تا صبح این رو اتصال کوتاه کنی هیچیش نمیشه (بهتره امتحان نکنی شارجر ها با هم فرق دارن) در ضمن بهتره با خلاقیت خودت یه فن بهش اضافه کنی یا اگه سخته بازش کنی خمیر حرارتی چوک و آی سی رگلاتور رو زیاد تر کنی چون چینی ها خسیسا کم میزنن اگه این سخته پایه خنک کننده لب تاب بزاری این جور مدار ها هم وحشتناک داغ میکنه پیشنهاد میکنم این ها رو برای آزمایش بگیری یه وقتی وصل نکنی به لبتاب چون متغیر هست عمر باتری کم میشه نمیگم حتما وصل نکن اگه هم وصل کردی حتما پشت لب تاب رو بخون او ولتاژ رو تنظیم کن آمپرشم چک کن ببین پارامتر ها با هم تطابق دارن یا نه.
                  شکل:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iman.abtahi
                    سلام

اگه هم می خوای خودت بسازی هزار مدل روش ساخت داره. ولی بیشتر با PWM کار می کنند. به هر حال یه search ای بکنی بد نیست. اما اینو بدون که کار مشکلیه. چون سلف پیچیدن داره.

به هر حال خودت می دونی. موفق باشی
                    با سلام
                    منابع تغذیه سوئیچینگ مگر بر مبنای بدون استفاده از ترانس نیست؟
                    دوما سلف مگه آمادش مثل مقاومت در اندازه های مختلف وجود نداره؟
                    "زمان خط است نه دايره" چه ايده بدي بوده گرد ساختن ساعت. احساس ميکني هميشه فرصت تکرار است.
                    ساعت دروغ ميگويد. دروغ. زمان بر گرد يک دايره نمي چرخد! زمان بر روي خطي مستقيم ميدود. و هيچگاه، هيچگاه، هيچگاه باز نميگردد.
                    ساعت خوب، ساعت شني است! هر لحظه به تو يادآوري ميکند که دانه اي که افتاد ديگر باز نميگردد.
                    پس بهتره يکم به ثانيه هايي که داريم فکر کنيم تا به راحتي از دستشون نديم....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X