ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    2006/08/14
    378
    2

مشکل عجیب: پریدن فیوز قسمت پذیرایی، بعد از م&

سلام دوستان

چند وقتیه که یه مشکلی تو خونمون پیش اومده و من نمیدونم چه جوری برطرفش کنم

یه روز یه دفعه فیوز خونمون پرید و بررسی که کردم فهمیدم مشکل از قسمت پذیراییه(چون علاوه بر فیوز ساختمون فیوز پذیرایی هم قطع شد)
    وقتی فیوزش وصله، بعد از یه مدتی(بعضی وقتا نیم ساعت و بعضی وقتا تا 2-3 ساعت) فیوز می پره و برق کل ساختمون میره
    جالب اینجاست که همه چراغا خاموشن و هیچ وسیله ای هم به پریز برق وصل نیست!

اول فکرکردم شاید سیمها به خاطر فرسودگی داغ کردن و اتصال کوتاه به وجود میاد
    اما اگه این مشکل بود فیوز همیشه میپرید، نه اینکه چراغا روشن هم بشن و یه مدتی هم کار کنن و بعداز مدتی که از خاموشیشون گذشت، فیوز بپره

الآن برای اینکه فیوز کل ساختمون نپره، فیوز پذیرایی رو قطع کردم و هردفعه بعد از استفاده از روشنایی پذیرایی هم باید این کار رو بکنم

اگه کسی راهی به ذهنش میرسه یا تجربه داره لطفا راهنمایی کنه که آبرومون به عنوان مهندس برخ! به کل رفته :sad:
    {خلاف قوانین - امضا ویرایش شد}
    2005/12/24
    استان فارس لارستان
    564
    0

پاسخ : مشکل عجیب: پریدن فیوز قسمت پذیرایی، بعد از م&

سلام:
    اگر من به جایه شما بودم اول با آمپر متر جریان مصرفی اتاق پذیرایی رو می گرفتم ببینم در حد نرمال هستش یا نه ؟ ( با توجه با مصرف کننده ها )
    در ضمن بعضی وقت ها فیوز حساس میشه یعنی می بینی بار روی فیوز نیستش ولی بازم فیوز عمل می کنه
    اگر فیوز رو عوض می کنی به نظر من یه دونه فرانسوی بگیر یه عمر کار می کنه اخ نمی گه
    2005/12/28
    تبريز
    4,214
    1,146

يك تجربم من يگم !
    چراغ يكي از اتاق ها بادرومش خراب شده بود....وقتي چراغ رو روشن ميكردي و گرم ميشد .... تخ !
    شما هم كه ميگي پزيرايي و چيزي به جايي وصل نيست بد نيست به بادروم لامپ ها يك نگاهي بندازي
    2006/03/24
    ECA
    2,422
    234

دوست عزيز طرز كار فيوز اينطوره كه بعد از عبور جرياني بيش از حد مجاز ، چه بسا مدتي كم ،آ* عمل مي كنه و به قول معروف تق !
    حالا اگر فيوز زياد عمل كنه و زياد زير فشار باشه ،آ* فنرهاي اون حساس مي شن ( به صورت علمي ميشه گفت كه معيارهاي اندازه گيري اون از حد استاندارد خارج شدند )

اگر هم كه سرپيچ لامپ يا وسيله الكتريكي نشتي داشته باشه ، خود به خود باعث كشيدن جريان ميشه كه باز هم باعث عمل كردن فيوز ميشه !

پس اين مشكل شما مي تونه چند تا علت داشته باشه ! كه بايد تحقيق كنيد و ببينيد كه مشكل از كجاست

اول از همه يه سر انگشتي حساب كنيد ببينيد كه كل لامپهاي پذيرائيتون چند تان و چقدر جريان مي كشن !
    بعد از اون ببيني كه كدوم يك از سرپيچهاي لامپهاتون خرابند و اونا رو تعويض كنين ! ( اين كار رو اگر همچين مشكلي هم نبود بايد انجام داد ، چون خرابي سرپيچ رابطه مستقيمي با عمر لامپ داره )
    بعد از اون مي تونين با يك آمپرمتر مسيرهاي جريان رو بررسي كنين و خيلي راحت معلوم ميشه كه مسيري كه بيشتر از چند تا لامپ نداره ، جريان مصرفيش بايد چقدر باشه !
    اگر هم آمپرمتر در دسترس نبود ، اول از همه تا اونجا كه امكان داره برق همه جا رو مثل آشپز خونه و لوازم برقي و .. رو خاموش كنين .
    بعد دونه دونه لامپهاي منطقه معيوب رو روشن كنين ، اگر ايرادي وجود داشته باشه بايد با چند بار امتحان كردن نشون بده ! در ضمن وقتي يه سري لامپ رو روشن كردين يه چند دقيقه اي صبر كنين ، چون اين جريان نشتي خيلي كمه و در همون لحظه اول فيوز نمي پره و بعد از يك يا دو دقيقه فيوز عمل مي كنه !

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2006/08/14
    378
    2

ممنون از همه دوستان که بنده رو راهنمایی کردن

اول اینکه متاسفانه سیم کشی خیلی قدیمی و کاملا غیراصولیه، هم میترسم بهش دست بزنم(میترسم بدتر شه!) و هم اینکه به سیمها دسترسسی ندارم که جریانشون رو اندازه بگیرم

دو اینکه مثل اینکه من خوب مشکل رو توضیح ندادم
    ببینین، الآن فیوز کلس ساختمون وصله و فقط فیوز پذیرایی رو قطع کردیم
    حالا اگه فیوز پذیرایی رو وصل کنیم(بدون اینکه چراغهای پذیرایی رو روشن کنیم) بعداز یه مدت فیوز پذیرایی و فیوز کل ساختمون میپره
    مثلا همین دیشب که مهمون داشتیم چراغای روشنایی از ساعت 8:30 تا حدود 12 روشن بود و چون یادمون رفته بود فیوز رو قطع کنیم، ساعت 3نصف شب فیوز پذیرایی و فیوز کل ساختمون پرید!
    تازه ساعت 12 دیگه همه رفتن خوابیدن و فقط کامپیوتر و یخچال روشن بودن، یعنی بار حداقل مقدار خودشو داشت
    دیگه نمیدونم چه جوری توضیح بدم، خودم هم همچین چیزی برام باور نکردنیه!
    2007/01/25
    تهران
    96
    1

سلام
    فکر کنم مشکل از خود فیوز پذیرایی باشه. همونطور که بقیه دوستان گفتند حساسیتش بالا رفته. از اونجایی که جریان و مقاومت الکتریکی و حرارت یه جورایی به هم مربوطند! با مصرف کمی ممکنه یواش یواش آقا فیوزه و مدار سیم ها گرم بشند یواش یواش که گرم بشند یواش یواش هم مقاومت الکتریکی بالا می ره! بعد هم یواش یواش جریان محدودتر میشه! این روند تصاعدی ادامه پیدا می کنه تا فیوز کم بیاره. توی این فرضیه دو تا نکته وجود داره: اول اینکه بعد از این که فیوز می پره علی القاعده باید فیوز پذیرایی گرم شده باشه! نکته دوم اینکه باید یه مصرف کننده توی مدار باشه! این مصرف کننده در زمان خاموش بودن لامپها برخلاف نظر دوستان که فرمودند ممکنه مشکل از بادروم لامپ یا همون سرپیچش باشه به نظر من نیست. به احتمال قریب به یقین و به ضرس قاطع یکی از کلیدها خرابه! خرابیش هم مال زمانیه که قطعه! البته می تونه وقتی وصل هم هست مشکل داشته باشه. برای حل مشکلت به نظر من اولا فیوز رو حتما عوض کن. دوما هم در زمان وصل بودن کلیدها و روشن بودن لامپها و هم در زمان قطع بودن کلیدها گوشت (منظورم گوش شنوا ست نه گوشت خورشی توی فریزر!!) رو به تک تک کلیدها نزدیک کن ببین کدوم ویز ویز میکنه! اگر پیدا کردیش لامصب رو که فبهاالمراد! اگر نه باید یکی یکی کلیدها رو باز کنی پلاتینشون رو بررسی کنی. صد در صد رو یکی یا چندتاشون آثار جرقه های زیاد رو می بینی! خود خودشه! زود عوضش کن عوضی رو!! قضیه حله!!
    اللهم صل علی فاطمة و ابیها، و بعلها و بنیها، و سر المستودع فیها،
    بعدد ما احاط به علمک...
    2006/08/14
    378
    2

سلام
    ممنون از توجهتون
    فکر کنم مشکل از خود فیوز پذیرایی باشه.
    اگر مشکل از فیوز پذیراییه، پس چرا فیوز خونه هم میپره؟
    یواش یواش که گرم بشند یواش یواش هم مقاومت الکتریکی بالا می ره! بعد هم یواش یواش جریان محدودتر میشه! این روند تصاعدی ادامه پیدا می کنه تا فیوز کم بیاره.
    میبخشید، متوجه نمیشم، با بالا رفتن مقاومت جریان محدود میشه؟! وبا کاهش جریان فیوز کم میاره؟ تاحالا فکرمیکردم وقتی جریان میره بالا فیور میپره!
    +
    به احتمال قریب به یقین و به ضرس قاطع یکی از کلیدها خرابه! خرابیش هم مال زمانیه که قطعه! البته می تونه وقتی وصل هم هست مشکل داشته باشه. برای حل مشکلت به نظر من اولا فیوز رو حتما عوض کن. دوما هم در زمان وصل بودن کلیدها و روشن بودن لامپها و هم در زمان قطع بودن کلیدها گوشت (منظورم گوش شنوا ست نه گوشت خورشی توی فریزر!!) رو به تک تک کلیدها نزدیک کن ببین کدوم ویز ویز میکنه! اگر پیدا کردیش لامصب رو که فبهاالمراد! اگر نه باید یکی یکی کلیدها رو باز کنی پلاتینشون رو بررسی کنی. صد در صد رو یکی یا چندتاشون آثار جرقه های زیاد رو می بینی! خود خودشه! زود عوضش کن عوضی رو!! قضیه حله!!
    ممنون دوست عزیز
    حتما سر فرصت پیگیری میکنم، نتیجشو میگم
    باز هم تشکر
    2006/02/20
    مشهد
    542
    6

اينكه شما گفتين هيچ باري وجود نداره آيا شامل يخچال هم ميشه!
    يعني بعد از يك مدت معين موتور يخچال استارت ميكنه و فيوز به هر دليلي مي پره، مثلا موتور خرابه يا هر چيزه ديگه اي!

شهريار
    Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!
    2007/08/03
    2
    0

عزیزم اگه قبلا با همین وضعیت کار میکرده.دنبال هیجی نگرد فقط فیوزت خرابه.عوضش کن
    2007/05/17
    12
    0

فيوز پذيرايي رو قطع کن و تمام لامپهاي پذيرايي رو قطع کن و تمام وسايل رو از پريز جدا کن و يه آمپرمتر رو بزن دو سر فيوز اگه چيزي نشون داد يعني سيم کشي مشکل داره(اين درصورتيه که در حالتي که تمام لامپها قطعند و تمام وسايل از پريز جداشدند يازم فيوز ميآ*پره.
    ضمنا اگه فيوز مشکل داشت خودش تنها قطع ميشد نه اينکه فيوز کنتور هم قطع بشه.
    در حالت مذکور اگه آمپرمتر چيزي نشون نداد تک تک وسايل رو وصل کن و در همون حالتي که فيوز قطعه مجدد آمپر متر رو بزن دوسر فيوز و ببين جرياني که نشون مي ده معقوله يا نه
    اگه مشکليداشتي بيا اينجا http://q-power.blogfa.com
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15