اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

modbus & EEPROM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

modbus & EEPROM

سلام به همه دوستان
    دوستانی که با Modbus کار کردند لطفا کمک کنند.من پروتکل modbus رو خوندم و متوجه نحوه عملکرد اون شدم.الان من میخوام دو تا میکرو رو از طریق خط RS 485 بهم وصل کنم و دیتا رو روی یک EEPROM مثلا at24c512 بریزم یا بخونم. خوب طبیعتا از دو تا RS487 استفاده کردم برای تبدیل دیتا.اما مشکل من اینجاست که طبق پروتکل modbus باید آدرس Regidters و coils رو مشخص کنم تا میکروها بتونن اون آدرس ها رو پیدا کنند..حالا سوال من اینجاست که آدرس دهی که باید انجام بشه چطور باید باشه.مثلا در فریم ارسالی، بعد از function code باید data ارسال بشه که شامل آدرس register ها و coil ها میتونه باشه.آیا باید آدرس مربوط به eeprom را بعنوان این آدرس ها در نظر گرفت یا اینکه آدرس حافظه داخلی میکرو را استفاده کرد..
    همه چیز را همگان دانند وهمگان هنوز به دنیا نیامده اند.(بزرگمهر حکیم)

پاسخ : modbus & EEPROM

سلام
    ای بابا...کسی از دوستان کمکی نمیکنه؟؟؟
    مجبور شدم سه روز تمام پروتکل مدباس رو بخونم..سخت بود ولی شد..الان هم متوجه شدم چرا توی صنعت اینقدر بهش بها داده میشه.
    بعد از سه روز زیر و رو کردن این پروتکل تونستم eeprom رو بخونم و روش بنویسم...
    علی یارتون
    همه چیز را همگان دانند وهمگان هنوز به دنیا نیامده اند.(بزرگمهر حکیم)

دیدگاه

سلام
      با چه زبانی کار کردید
      Bascom or codevision

دیدگاه

دوست عزیز سلام
        من هم دارم بر روی پروتکل مدباس کار میکنم و چند تا سوال داشتم:

1- چرا این پروتکل مناسب محیط های صنعتی هست ؟

2- چرا از max 485 استفاده نکردید، من چند وقتی این ای سی را گرفته ام و سعی کرده ام که یک ارتباط ساده با پروتکل rs485 بین دو میکرو برقرار کنم

که تا کنون موفق نشده ام؟

3- با چه زبانی کار میکنید؟ بهتر بگویم با چه کامپایلیر؟

این روزا ما رو هم دعا کنید ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X