اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

""""کمک در انتخاب امپ""""

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

""""کمک در انتخاب امپ""""

سلام دوستان
    من قصد دارم یه اسپیکر پرتابل خفن درست بکنم
    برای همین منظور اومدم و یکی از بلندگوهای سیستم دی وی دی رو برداشتم و دوتا اسپیکر میکرولب هم داشتم اونا رو هم برداشتم حالا میخوام یه امپ خوب براش ببندم الان یکی از این امپایی که روی اسپیکر پورتابل معمولی ها هست رو بستم روش ولی صدای شفافی نداره به خصوص وقتی که تا اخر زیاد میکنم

اگه امکانش هست منو راهنمایی کنین برای انتخاب امپ

اینم عکسهای بیشتر برا اینکه راحتتر بتونین راهنمایی کنین :redface:

باند سونی:

اگه امکانش هست بگین این خازنه که تو مسیر اسپیکر ها بود کارش چیه؟

اینم او دو تا باند میکرو لب:

و اینم از او امپ بیخودیه که موقت روش بستم

راستی میتونم از این امپ اسپیکر میکرولب استفاده کنم؟اگه میتونم با توجه به اینکه میخوام پرتابل باشه چه باطری رو پیشنهاد میدید؟

پاسخ : """"کمک در انتخاب امپ""""

اون خازن اگر با بلندگو سری شده باشه ...برای اینه که سیگنال خالص را از ولتاژ DC جدا کنه و به بلندگو بده(از ورود ولتاژ DC به بلندگو جلوگیری کنه)...........................................

در مورد امپلی احتمالا TDA 2030 باشه و تا 36 ولت کار میکنند ...........
    برای باطری بهتره از ایسی های مخصوص ماشین استفاده کنید که با 12 ولت به خوبی کار میکنند و به وفور هست از مونو تا چند کانال ....معمولا ایسی TDA .....سرچ کنید زیاد هست...... وحتی تا قدرتهای 50 وات با صدای خوب هستند...

....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronicmohsenhit
      اون خازن اگر با بلندگو سری شده باشه ...برای اینه که سیگنال خالص را از ولتاژ DC جدا کنه و به بلندگو بده(از ورود ولتاژ DC به بلندگو جلوگیری کنه)...........................................

در مورد امپلی احتمالا TDA 2030 باشه و تا 36 ولت کار میکنند ...........
      برای باطری بهتره از ایسی های مخصوص ماشین استفاده کنید که با 12 ولت به خوبی کار میکنند و به وفور هست از مونو تا چند کانال ....معمولا ایسی TDA .....سرچ کنید زیاد هست...... وحتی تا قدرتهای 50 وات با صدای خوب هستند...
      ذوست عزیز ممنون
      ولی میشه زیر دیپلم یکبار دیگه توضیح بدی؟ :smile:

منظورتون اینه که من از همون امپ میکرولب استفاده کنم خوبه؟
      و اینکه من باطری رو اصلا متوجه نشدم
      اینکاری که شما میفرمایید یه باطری کوچیک و جمع و جور میشه برای حمل و نقل راحته ؟

دیدگاه

اون خازن برای حذف فرکانسهای پایین در مسیر تیوتر و با این ظرفیت ممکنه در مسیر میدرنج قرار گرفته باشه.
        راحت ترین روش همینه که دوستمون گفت ولی کیفیتش به مراتب از همون آمپلی میکرولب کمتر میشه. چون یه آی سی 12 ولتی حریف اون بلندگوهای 8 اهمی نمیشه و صدای خوبی نخواهی داشت.
        راه درست ولی سختش استفاده از مدارات پر قدرت و تغذیه سوئیچینگه. یه چیزی مثل آمپلیهایی که روی ماشینها میبندند.
        پایدار باشید
        خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

شما اول مشخص کن که دقیقا چند تا بلندگو داری ، هر کدوم چه توانی هستند و چه اهمی (مثلا پشت یکیش نوشته بود 5 وات 6 اهم)

وقتی هم که میخواهی پرتابل بسازی ، بهتره از باتری 12 ولت استفاده کنی ، شارژرش هم تو بازار هست.(باتری با شارژرش شاید حدود 30 هزار تومن بشه).

آمپلیفایر 12 ولت هم به صورت کیت در بازار هست که من قدیما خودم ساخته بودم و میتونی 2 تا ازش تهیه کنی هر کدوم 25 وات(مثلا) توان داره.(یا میتونی یه کیت 50 وات استریو بگیری که جفتشون با 12 ولت کار میکنن)بعد این دو تا رو قرار بدی داخل یه جعبه ای که دوست داری ، مثلا همون اسپیکر میکرولب(به شرطی مدارای داخل میکرولب با 12 ولت کار بکنن) و به جای مدارای نسبتا بدرد نخور میکرولب ، سیگنال رو به ورودی اینها بدی تا برات صدا تولید کنن !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X