اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گرافیک + labview

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گرافیک + labview

سلام.
    یکی از ویژگی های خوب و کاربردی labview محیط picture & graphic اونه که در عین جذابیت دارای امکانات زیادی هست. البته متأسفانه خیلی از افرادی که اقدام به یادگیری labview میکنند ، اصلا به این بخش توجهی ندارند. یکی از کاربرد های خوب و قابل توجه این بخش در شبیه سازی هستش. مثلا اگه شما دوست داشته باشید با برنامه های پردازش تصویر ، شبیه سازی ربات و . کار کنید باید تو این زمینه کاملا حرفه ای باشید.. حالا اگه عزیزان علاقه مند باشند در این خصوص هم آموزش هایی داده بشه... البته من اینکار رو شروع نمیکنم تا زمانی که ببینم واقعا بچه ها علاقه دارند...

پاسخ : گرافیک + labview

سلام . شما شروع کن ما دنبال میکنیم. راستی اگه بتونی آموزشها رو بصورت pdf یا پاورپوینت دربیاری که بچه ها بتونن دانلود کنن عالی میشه

دیدگاه

برای اینکه بدونم دوستان تو چه سطحی هستن میخوام یه مثال مطرح کنم .. میخواهیم با توابع گرافیکی موجود در لب ویو یه ساعت طراحی کنیم.... :nice:

یه چیزی مثل عکس زیر.. ببینیم چکار میکنید..
      فایل های پیوست شده

دیدگاه

این موضوع خیلی عالیه،لطفاً ادامه بده :nice:

دیدگاه

با اجازه من یه چیزی بگم
          شما اول یه آموزشی بزار از اینی که میگین ، بعد حل تمرین بزارین !
          چون من جایی چیزی واسه این گرافیک ندیم ، وقتی نمی دونم چیه چجوری این رو درست کنم :-"

دیدگاه

سلام دوست عزیز
            عالی هست که به این موضوع بپردازید. من زمینه کاریم پردازش تصویر هست و تا به حال همیشه از متلب استفاده میکردم اما شنیده بودم لبویو سرعت بالاتری داره و میتونه تو پردازش تصویر قوی تر عمل کنه اما خودم جز فراخوانی تصویر و اعمال چند تا فیلتر کار دیگه ای نتونستم انجام بدم ( فیلترها هم خیلی معمولی بودن در صورتی که تو متلب همه کار میتونیم با تصویر انجام بدیم)
            ممنون میشم ادامه بدید
            موفق و سلامت باشید
            گویند که فریادرسی می آید...

دیدگاه

سلام. اون مثال رو که مطرح کردم رو تو محیط word آموزش انجامش رو مینویسم . امروز حتما میزارم تو سایت که ببینید.

در مورد پردازش تصویر هم نمیشه واقعا بین matlab , labview به راحتی مقایسه انجام داد. ولی خوب تو labview اینکار جذاب تره.

دیدگاه

اینم روش ساخت یه ساعت تو لب ویو با توابع گرافیکی :
                فایل های پیوست شده

دیدگاه

لطف کن علاوه بر PDF، متن رو هم در انجمن قرار بده تا کاربران بتونن در موردش بحث کنن.

دیدگاه

خوب من فایل pdf رو گذاشتم تا بچه ها ساخت برنامه رو شروع کنن. بعد هرکی که مشکل داشت مطرح میکنه و بقیه هم میبینن.... نخواستم دیگه شلوغ بشه.
                    فایل pdf هم حجم زیادی نداره.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                      اول از همه به خاطر توضیحاتتون تشکر میکنم
                      من همین برنامه رو در محیط لبویو و بدون استفاده از توابع گرافیکی نوشتم اما فقط سایز عقربه ها رو نمیتونستم تغییر بدم و ساعت شمار و دقیقه شمار و ثانیه شمار هم اندازه هستند و بنابراین اگر نمایش دهنده دیجیتالی رو نذارم ساعت رو نمیشه خوند. ولی ساعت دقیق کار میکنه

دیدگاه

سلام. پس خطوط و دایره رو چطوری رسم کردید؟

دیدگاه

سلام
                          من از gauge استفاده کردم. البته نمیدونم چطوری فایل رو باید ضمیمه کنم. وگرنه همینجا میذاشتم
                          موفق باشید

دیدگاه

سلام. پسر خوب آخه این چکاری شما میکنی.. گیج که واسه این کارها نیست. البته میتونی مقدار هر کدم از slider ها رو با تغییرات ساعت عوض کنی ، کار آسونی هم هست . ولی ، ولی مناسب کار ما نیست. چون گیج توانایی دوران 360 درجه رو نداره. از یه حدی مثلا صفر شروع میشه و میره تا یه حدی مثلا 10...

دیدگاه

من برنامه شما رو دیدم. مشکل برنامه شما اینه که فقط حرکت ثانیه به صورت متوالی قابل مشاهده است. و حرکت دقیقه و ساعت به صورت پرشیه.. برای اینکه به مقصودت برسی کافیه از یه حلقه while استفاده کنی و مقادیر دقیقه و ساعت و ثانیه رو با توجه به ضرایبشون و با استفاده ازشمارنده حلقه تغییر بدی.. ببینم میتونی اینکار رو انجام بدی یا نه؟ یه جایزه پیش من داری....

راهنمایی : همه اتفاقات باید تو یه حلقه while بیفته.. مقادیر دقیقه و ساعت از ثانیه استخراج میشه...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X