اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حداکثر میزان اورکلاک میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حداکثر میزان اورکلاک میکرو

سلام دوستان
    بهترین روشی که میشه میکرو رو با حداکثر سرعت ممکن اورکلاک کرد چیه؟ و تا چه حدی؟
    مثلا برای کریستال خازن بزاریم یا نه
    و یا اصلا کریستال بهتره یاRC و یا کلاک خارجی
    و آیا این میزان اورکلاک در میکرو های معمولی و سری A با هم فرق داره؟
    خیلی ممنونم
    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

پاسخ : حداکثر میزان اورکلاک میکرو

من فرقی بین میکرو های معملی و l ندیدم
    یه میکرو 32 رو تا 20 مگا بالا بردم بعدش دیدم که atmega32 L تشریف دارن
    البته برنامه من ان چنان سنگین نبود
    یه میکرو که mmc راه انداخت هر 3 تا تایمرش مشغول بود
    ال سی دی داشت ولی مشکلی نداشت
    از کریستال استفاده کرده بوم با خازن 20 یا شایدم 17
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
      من فرقی بین میکرو های معملی و l ندیدم
      یه میکرو 32 رو تا 20 مگا بالا بردم بعدش دیدم که atmega32 L تشریف دارن
      البته برنامه من ان چنان سنگین نبود
      یه میکرو که mmc راه انداخت هر 3 تا تایمرش مشغول بود
      ال سی دی داشت ولی مشکلی نداشت
      از کریستال استفاده کرده بوم با خازن 20 یا شایدم 17
      مرسی از نظرت
      ولی منظور من بیشتر از این حرفاست
      الان خودم با کریستال 21 مگا هیچ مشکلی ندارم ولی حداقل سرعتی که لازم دارم 24 مگاست (البته هرچی بیشتر بهتر مثلا 27 مگا) :redface:
      در ضمن برنامه من تا بخوایی سنگینه
      مگا 128 با 85% فلش و XRAM و MMC و هزار چیز عجیب غریب دیگه
      پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

خرجش یک کریستال بگیر تست کن
        شاید جواب داد
        ببین یه چیز برو دیتا شیتش رو بخون اخرین ولتاژ ممکن رو به میکرو بده فکر کنم 5.5 ولت باشه شما بده 5.4 برای اطمینان میدونم بین ولتاژ میکرو و فرکانس کاری رابطه مستقیم هستش :read:
        [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

خرجش یک کریستال بگیر تست کن
          شاید جواب داد
          ببین یه چیز برو دیتا شیتش رو بخون اخرین ولتاژ ممکن رو به میکرو بده فکر کنم 5.5 ولت باشه شما بده 5.4 برای اطمینان میدونم بین ولتاژ میکرو و فرکانس کاری رابطه مستقیم هستش :read:
          شاید باور نکنی اینجا کریستال بگی فکر میکنن منظورت از اون کریستالهای خانه برندازه!!!چه برسه به اینکه بخوای فرکانس مورد نظرت رو پیدا کنی!
          الان با 21 کار میکنه ولی با 24 کار نمیده
          میخوام ببینم آیا با خازن مشکلم حل میشه یا نه
          یک جا شنیدم میکرو با کلاک خارجی بهتر کار میده ولی خوب کلاک 24 مگا از کجا بیارم؟
          حالا این 5.5 که هیچ یک6 میدم به میکرو ببینم چی میشه (قبلا 6 به میکرو دادم و چند ماهی کار کرده بعدم خودم میکروش رو لازم داشتم برای کار دیگه ای استفادش کردم و مشکلی نداشتم)

دیدگاه

خوب با ای نیاز سرعتی چرا صاف نمیری سراغ XMega؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza_agha
              خوب با ای نیاز سرعتی چرا صاف نمیری سراغ XMega؟
              اگه ببینم چاره ای نیست همین کار رو میکنم
              ولی فعلا نه میکروش رو دارم نه پروگرمرش رو و نه کامپایلرش رو!

دیدگاه

مگه میشه میکرویی که حداکثر فرکانسش 16mhz هست رو 20 mhz داد . مشکل ایجاد نمیشه ؟(مثلا در usart)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط esmaeil21
                  مگه میشه میکرویی که حداکثر فرکانسش 16mhz هست رو 20 mhz داد . مشکل ایجاد نمیشه ؟(مثلا در usart)
                  بله که میشه(پس برای چی به ما میگن ایرانی؟ :mrgreen
                  البته این کارا مهندسی نیست و در کارهای حساس اصلا توصیه نمیشه
                  تا 24 هم میگن جواب میده ولی من نتونستم جواب بگیرم
                  فعلا تا 21 راحت مثل هلو جواب میده
                  نه اگه باودریت رو رعایت کنی مشکلی نیست

دیدگاه

برای اینکار از کریستال خارجی 21mhz استفاده کردید؟ یا کار خاص دیگری باید انجام بدیم؟

دیدگاه

کار خاصی نداره ولی اگه تغذیه رو حداکثر حد مجاز بدی میکرو استیبل تر میشه

دیدگاه

همونجوری که علی آقا فرمودن فقط کرستال بالا گذاشتم!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط esmaeil21
                          برای اینکار از کریستال خارجی 21mhz استفاده کردید؟ یا کار خاص دیگری باید انجام بدیم؟
                          داداش به این کار میگن اور کلاک کردن
                          تو cpu های فرکانس بالا مثل 3.2 گیگا هرتز میشه تا 1.5 برابر بیشترش کرد ولی اگه پردازنده ت نصف بشه به عهدهی خودته
                          در میکرو های معمولی چون توان پردازنده کمه اور کلاک مشکلی پیش نمیاره مگر اینکه cpu میکرو لود بشه یا پر بشه یا هنگ کنه

دیدگاه

داداش به این کار میگن اور کلاک کردن
                            تو cpu های فرکانس بالا مثل 3.2 گیگا هرتز میشه تا 1.5 برابر بیشترش کرد ولی اگه پردازنده ت نصف بشه به عهدهی خودته
                            در میکرو های معمولی چون توان پردازنده کمه اور کلاک مشکلی پیش نمیاره مگر اینکه cpu میکرو لود بشه یا پر بشه یا هنگ کنه
                            البته 1.5 برابر چیزی نیست
                            بچه های تیم هات اور کلاک ایران یه سلرون 3 رو تا 7.5 اور کردن با این حال بازم توی رنکینگ جهانی از این بالاتر هم اور کردند
                            خوبی این روش اینه که چون بیشتر برنامه ها فقط میتونند از یک کورcpu استفاده کنند با این روش میشه مثلا پرتوس رو قوی تر از core i 7 اجرا کرد
                            در ضمن الان بیشتر سی پی یو های جدید ملتیپلایترشون لوک هست ولی تا جایی که من دیدم بیشتر پنتیوم های قدیمی و سلرون ها ملتی پلایترشون باز هست و این سلرونی هم که این تیم اور کردند بین چندین سلرون گشتند تا بالاترین مولتی پلایتر رو پیدا کنند اگه علاقه مندین عکساشو واستون بزارم

دیدگاه

بزار داداش بزار :applause: :wow:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X