اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری رطوبت خاک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه گیری رطوبت خاک

سلام
    من یه سنسور مناسب خاک پیدا کردم که خروجی 4 تا 20 رو میده حالا میخوام بر اساس رطوبت خاک دبی اب ورودی به یه مخزن رو کنترل کنم
    ارزان ترین راه صنعتی چی هست؟
    میکرو و PLC رو خودم فکر میکنم مناسب نیست میکرو صنعتی نیست PLC هم گرون هست دنبال ماژول های کنترلی ارزون وصنعتی هستم چی پیشنهاد میدید؟

پاسخ : اندازه گیری رطوبت خاک

اگه پیچیدگیش کمه با CPLD راحت میشه کار کرد، هم ارزونه هم صنعتیه و هم پوست کلفت، مخصوصا اگه Xilinx باشه که راحت پروگرامرش رو هم گیر میاری.
    اسمایل، تومورو ویل بی وُرس

دیدگاه

ببین این چیزی که من گفتم اصلا پیچیده نیست ولی حساس هست چون دقیقا داره توی کارخونه ازش استفاده میشه و جالبه که یه موتور 320 اسبی هم کنارش هست بحث نیوز و این مسائل خیلی مهم هست

دیدگاه

اگه یکم بیشتر و با جزئیات توضیح بدین که چیکار میخواین بکنین شاید بتونم کمکتون بکنم .

دیدگاه

ببین
          من میخوام با توجه به دیتای یه سنسور رطوبت خاک که مقدار رطوبت خاک ر اندازه می گیریه مقدار اب ورودی به مخزن خاک رو کم یا زیاد کنم
          برا این منظور از روش زیر استفاده می کنم
          سنسور رطوبت رو در محل مناسب نصب میکنم بعدش چندتا شیر برقی با دبی متفاوت قرار میدم مثلا 3 تا شیر با توجه به میزان رطوبت خاک میتونم به این شیرها فرمان بدم که کدوم باز باشه کدوم بسته و در نتیجه می تونم میزان رطوبت خاک رو کنترل کنم
          الان سوال من این هست که از چه چیزی برای خوندن مقدار سنسور و فرمان دادن به شیر برقی ها استفاده کنم؟یه چیزی که هم صنعتی باشه و هم ارزون؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ma_bazrafshan
            ببین
            من میخوام با توجه به دیتای یه سنسور رطوبت خاک که مقدار رطوبت خاک ر اندازه می گیریه مقدار اب ورودی به مخزن خاک رو کم یا زیاد کنم
            برا این منظور از روش زیر استفاده می کنم
            سنسور رطوبت رو در محل مناسب نصب میکنم بعدش چندتا شیر برقی با دبی متفاوت قرار میدم مثلا 3 تا شیر با توجه به میزان رطوبت خاک میتونم به این شیرها فرمان بدم که کدوم باز باشه کدوم بسته و در نتیجه می تونم میزان رطوبت خاک رو کنترل کنم
            الان سوال من این هست که از چه چیزی برای خوندن مقدار سنسور و فرمان دادن به شیر برقی ها استفاده کنم؟یه چیزی که هم صنعتی باشه و هم ارزون؟
            اول، Interface ی که سنسور دما داره چیه؟ سریاله؟ موازیه؟ اصلا خروجیش دیجیتاله یا آنالوگ؟
            دوم، در مورد شیرها، اگه با صفر و یک منطقی، همون 0 و +5 ولت قابل قطع و وصل کردن باشن که خیلی خوبه اگر هم نبودن با ولو (Valve) های آبی هم میشه اینکار رو کرد.
            البته همون شیرها رو که گفتین با اوپتو کوپلر هم میشه راش انداخت، به قول معروف کار نشد نداره. در مورد صنعتی بودنش هم مطمئن باشید که اگه CPLD استفاده کنید هیچ مشکلی نخواهید داشت، مثلا با زدن مهتابی های یک سوله بزرگ مثل میکروها بندری نمیزنه
            خیلی مقاوم نسبت به دما و رطوبته، نکتش اینه که حتما PCB ش رو باید با لاک بپوشونید که خود PCB نپوسه و مشکل ایجاد نکنه و گرنه قطعات رو توی آب هم چندین سال بندازین کار میکنن و مشکلی نخواهند داشت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ma_bazrafshan
              سلام
              من یه سنسور مناسب خاک پیدا کردم که خروجی 4 تا 20 رو میده حالا میخوام بر اساس رطوبت خاک دبی اب ورودی به یه مخزن رو کنترل کنم
              ارزان ترین راه صنعتی چی هست؟
              میکرو و PLC رو خودم فکر میکنم مناسب نیست میکرو صنعتی نیست PLC هم گرون هست دنبال ماژول های کنترلی ارزون وصنعتی هستم چی پیشنهاد میدید؟
              salam
              agha sensoro az koja tahye kardi?ye rahnamaiee bede lotfan

دیدگاه

سنسورتون مدلش چی ؟ چند خریدیش ؟
                میکرو صنعتی نیست ! همه کنترلرهای صنعتی جدید توشون میکرو هستش !
                مهم طراحی شماست که باید صنعتی باشه ، avr هم خوبه اما اگر خیلی حساسیت دارید یه pic :nice:
                از میکرو استفاده کنید ، راحتتره و بهتره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X