اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر پاور atx 250w

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر پاور atx 250w

سلام

دوستان من یه پاور 250W از همسایمون گرفتم مخام ببینم چرا تعمیرش کردم ولی بازم میسوزه! :biggrin:

همه چیزشو تست کردم سالمه :

ای سی tl494
    ولتاژ تغذیه ای سی 17v
    فرکانس اوسیلاتور 66Khz

یه مقاومت که سوخاری شده بود مشکلش بود فقط رنگای 1ول و دومش قابل خوندن بود قهوه ای و سیاه که میشه 10 وفکر کرنم اونیکی هم قهوه ای بود یعنی 100 اهم ولی همین 100 اهم رو که وصل میکنم یه باز کوچیک که از پاور میگیرم شروع میکنه به دود کردن و دوباده سوخاری میشه!!!

این عکسش

البته یه مشکل عجیبه دیگم داره وقتی میزنمش به برق یه فرکانس حدود 18KHz تا 20KHz شنیده میشه که خیلی آزار دهندس! فرقی هم نمیکنه پاور روشن باشه یا نه این صدای سوتو همیشه میده چه پاور خامو باشه چه روشن! :sad:

1- مقاومته مقدارش درسته؟
    2- صدای سوت برای چیه؟

پاسخ : تعمیر پاور atx 250w

در مورد این جوابهایی که میدم مطمئن نیستم ، ولی گفتم شاید کارت رو راه بندازه..

1- مقاومته مقدارش درسته؟
    اول ببین کجا استفاده شده ، مثلا اگر برای گیت ماسفتها باشه ، میتونی پایه گیت اون یکی ماسفت رو نگاه کنی و ببینی چند اهم هست..
    میتونی سریالها و مدلهایی که روی برد یا زیر اون درج شده رو توی نت بزنی ، شاید نقشه ای پیدا کردی که مقدار اون مقاومت داخلش باشه..

2- صدای سوت برای چیه؟
    اینطور که شما میگی ، احتمالا مربوط به تغذیه 5 ولت Standby هست که هم در حالت روشن و هم در حالت خاموش این صدا وجود دارد..

علتش هم میتونه از تغییر فرکانس سوئیچینگ باشه یا از محکم نبودن هسته مربوط به 5 ولت Standby که سیم خروجیش هم رنگ بنفش داره.

دیدگاه

مقاومت رو 100K کردم درست شد منبع رو هم زیر باز گزاشتم تا 14A آمپر ازش کشیدم نیم ولت افت داشت

ولی صداش همجنان هست در ضمن میخام ازش بعنوان منبع تغذیه استفاده کنم نه پاور

دیدگاه

شاید صدای خازن هست (معیوب)
        ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
          مقاومت رو 100K کردم درست شد منبع رو هم زیر باز گزاشتم تا 14A آمپر ازش کشیدم نیم ولت افت داشت

ولی صداش همجنان هست در ضمن میخام ازش بعنوان منبع تغذیه استفاده کنم نه پاور
          آروین جان منبع صدا رو که پیدا کردی خب ترانس 5v استند بای رو در بیار ببین پاورت خروجی میده یا نه اگه خروجی داشتی که حله اگه نه اونوقت با دوستان میگردیم ایراد رو پیدا میکنیم

دیدگاه

آره مشکل از +5sb بود . یه خازن 470uf داشت که شده بود 24uf یکم ورم کرده بود... عوضش کردم تو حالت Standby درست شده دیکه سوت نمیزنه

ولی حالا وقتی پاور روشن میشه اون صوت شنیده میشه! :eek: این از چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx

ولی حالا وقتی پاور روشن میشه اون صوت شنیده میشه! :eek: این از چیه؟
              از یک خازن دیگه :icon_razz: :nerd:
              کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
              ولتر

دیدگاه

سلام
                درست شد درست شد! :nice:

از یه خازن دیگه بود... اونم از 2200uf شده بود 40uf جالبه که اونم روی +5sb بود ولی یه جایی بود که دیده نمیشد به این راحتی :icon_razz:

الان داره خوب کار میکنه :wow:

دیدگاه

سلام دوستان شرمنده سوالم شاید بی ربط و ساده باشه ولی اگه جواب بدین ممنون میشم.چطوری صدای فرکانس رو میشه اندازه گیری کرد؟
                  مشکلی نیست که آسان نشود
                  مشکل آن است که آسان نشود

دیدگاه

با موبایل ضبطش کن ببر تو کامپیوتر فاصله قله تا قله موج رو اندازه بگیر بعد عدد 1 رو به اون عدد تقسیم کن میشه فرکانس . فکر کنم با برنامه Soundforg میتونی اینکارو بکنی...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X