اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تاکومتر (RPM متر یا اندازه گیری دور موتور)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تاکومتر (RPM متر یا اندازه گیری دور موتور)

با سلام خدمت مهندسین عزیز.
    کسی اگه مدار تاکومتر 100درصد عملی داره واسم بفرسته واقعآ ممنون میشم .
    نبوغ 1 درصد الهام گرفتن و 99 درصد عرق ريختن است.
    (انيشتين)

پاسخ : تاکومتر (RPM متر یا اندازه گیری دور موتور)

باید از یه صفحه دایره ای با یه شیار و یه زوج مادون قرمز برای این کار استفاده کنید من قبلا یه دور سنج درست کردم ولی برای دورهای بالای 20000 دور بود و دقتش هم نیم دور بود مدارش خیلی خیلی پیچیده شد ولی شما به راحتی میتونید با همین صفحه دوار و سنسور مادون قرمز و یا آهنربای دائم و سنسور اثر حال مدار رو بسازید
    گل سرخ گل سرخ است و خار , خار . نه خار بد است و نه گل سرخ خوب . اگر انسان از روي زمين محو شود , گلها آنجا خواهند بود و خارها نيز آنجا . اما ديگر كسي نيست كه بگويد گلهاي سرخ خوبند و خارها بد !

دیدگاه

بنام خدا
      با سلام
      نوشته اصلی توسط امیر نادری
      با سلام خدمت مهندسین عزیز.
      کسی اگه مدار تاکومتر 100درصد عملی داره واسم بفرسته واقعآ ممنون میشم .
      دوست گرامی " امیر نادری"

چه نوع تاکومیتری مدّ نظرتونه ؟ صنعتی ؟ خودرو ؟

با احترام
      90/3/10

دیدگاه

سلام به همه دوستان
        من یه سوال دارم از اساتید : یه اپتوکوپلری که بشه باهاش پالس 4096 یه تاکو رو سوییچ کرد
        چون من یه تاکو دارم که تغذیه اون 5 هست و به تناسب پالسهای خروجی اونم 5 در حالی که کارت pg که دارم با پالسهای 12 تا 24 کار میکنه
        یه مدار تبدیل با اپتو کوپلر درست کردم که تغذیه 5 رو میسازه و پالسهای 5 رو میگیره و خروجی اون 12 رو سوییچ میکنه
        اما در دور نامی نمی تونه خوب کار کنه من فکر میکنم موضوع اینه که اپتو ها سرعت بالا نیستن
        دوستان میتونن یه اپتو سرعت بالا که 12 رو سوییچ کنم باهاش معرفی کنن :biggrin: :biggrin:

دیدگاه

از ترانزیستور استفاده کن سرعتش خوبه
          گل سرخ گل سرخ است و خار , خار . نه خار بد است و نه گل سرخ خوب . اگر انسان از روي زمين محو شود , گلها آنجا خواهند بود و خارها نيز آنجا . اما ديگر كسي نيست كه بگويد گلهاي سرخ خوبند و خارها بد !

دیدگاه

من از 6N137 تا فرکانس 1 مگاهرتز هم استفاده کردم دایی جان. قیمتشم ارزونه.
            با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X